Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli założymy, że nie będzie sytuacji, w której będą włączone wszystkie cztery światła...

 

Nie można tak zakładać, gdyż jazda poza obszarem zabudowanym to załączone wszystkie żarówki.

 

Jedna żarówka 55W to 4A (średnio).

Cztery żarówki to ..... tylko ten prąd włączeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to moja wariacja na temat tego schematu. Dla mnie jest trochę bardziej czytelna, ale to moje zdanie.

 

Obrazek

 

Generalnie patent z odwróceniem przekaźników jest naprawdę rewelacyjny i ogromnie prosty. Gratuluję!

 

 

Widzę że już nie będę musiał opisywac nóżek przekaźników ponieważ w/w autor pięknie to narysował. Ja też będę modyfikował swoją przeróbkę (przełożenie 2 kabelków o dołożenie jednego krótkiego). Bardzo mnie cieszy że w końcu doszliśmy chyba do idealnego rozwiązania (bezpiecznego). Na razie temperatury mnie odstraszają od poprawki ale jak będzie odrobinę cieplej na pewno udam się do Pasia i poprawię :)

Dziekuję wszystkim za pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można tak zakładać, gdyż jazda poza obszarem zabudowanym to załączone wszystkie żarówki.

 

Niestety nie jestem w stanie włączyć świateł tak, by świeciły wszystkie cztery żarówy bez trzymania przełącznika ręką (poza przełączaniem świateł z długich na krótkie i z powrotem). Czy mój B4 jest jakiś wyjątkowy? Wyrwałem go osobiście Helmutowi i mam pewność, że nikt tam rąk nie wkładał. Jafo, o jakim Ty piszesz osiołku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Twój Passek jest wyjątkowy.

W B4 po włączeniu świateł drogowych świeci pełny reflektor. Nie gasną żarówki zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu dwa warianty. Pierwszy to ktoś wymieniał przełącznik zespolony i dokładnie go nie dobrał kodem do modelu np wsadził od passata B3 i tak jest lub drugi wariant, fabryczny się uszkodził chociaż mało prawdopodobne by w taki sposób. Przerób instalację tak by świecił pełen reflektor bo masz słabszą widoczność pobocza na drogowych. W twoim przypadku to wystarczy na sztywno złączyć linię zasilającą przełącznik zespolony z jego wyjściem na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o żarówki reflektora?? W B3 na 100% prawidłowe jest zachowanie takie że światła długie świecą BEZ świateł mijania (przednie żarówki). Widać to zarówno u mnie w aucie jak i na schematach :)

wszystkie żarówki świecą się jednocześnie tylko podczas tzw błysku - moment w którym pociągniesz manetkę kierunkowskazu do siebie, ale manetka jeszcze "nie opiera" się na zapadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o żarówki reflektora?? W B3 na 100% prawidłowe jest zachowanie takie że światła długie świecą BEZ świateł mijania (przednie żarówki). Widać to zarówno u mnie w aucie jak i na schematach :)

wszystkie żarówki świecą się jednocześnie tylko podczas tzw błysku - moment w którym pociągniesz manetkę kierunkowskazu do siebie, ale manetka jeszcze "nie opiera" się na zapadce.

 

w B3 tak, ale kolega Guidon ma B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z jego opisu że ma B4 więc wyżej już napisałem co o tym myślę. Może ktoś coś dołoży od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam B4 w kombi z końca `94 roku, czyli prawie z początków jego produkcji. Z tego, co widzę, to wszystko wygląda normalnie. Sprawdzę to jutro i szerzej opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie mam w passku zamontowane ringi angel eyes wziołem się za dokonanie solucji ponieważ swiatło po pociągniećiu dzwigni przy kierownicy jest wyraźnie jaśniejsze i coś mi chyba nie wyszło przy podłączeniu takim jak na schemacie przekaźnik świateł mijania brzęczy przestaje po zdjęciu przewodu z wtyku nr 85 ale to jest mniej ważne, wazniejsze jest dlaczego przy światłach długich przekaźnik włącza światła dobrze za każdym razem ale mam problem z ich zgaszeniem nieraz prztykam tym włącznikiem i zero reakcji świecą jak świeciły nakierujcie mnie troszke czy to może jakiś zjeb..... przekaźnik mi się trafił czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być kiepski przekaźnik bo pewnie od prywaciarza, może być inne rozmieszczenie styków ilustracja na przekaźniku, może załączać odwrotnie w stanie spoczynku, możesz mieć mocno wypalony włącznik zespolony i nie daje rady uciągnąć fabrycznych świateł i cewki przekaźnika chociaż to mało prawdopodobne, nie przerabiałem jeszcze tej solucji ale niebawem czas na to przyjdzie. Jeżeli wyjmiesz przekaźniki z gniazd to światła działają prawidłowo? Może równoległe łączenie żarówki z cewką przekaźnika ma tu coś do rzeczy chociaż autorowi działało, czy twój przekaźnik jest na 12v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem napewno dobrze, przekaźnik 12V po podłączeniu i sprawdzeniu że nie działa poprawnie rozłączyłem wszystko i podłączyłem ponownie jak fabryka dała jest ok ale są one jednak wyraźnie słabsze niż z przekaźnikiem więc chciałbym to jednak zrobić, jutro kupię sobie przekaźniki nowe i spróbuje jeszcze raz, hotair czy w przypadku jaki ty opisałeś użyłeś przekaźników z 5 nóżkami (niewiem czy są inne :wstyd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę :D

 

 

Mam soczewki Hella ale już mam ich dość, ludzie, nie wiem co jest ale te światła są tragiczne :!: to już w B4 bez modyfikacji miałem super a tu, porażka :( Nie zauważyłem żeby ktoś taki temat poruszał bo zazwyczaj soczewki święcą o wiele lepiej ale nie w moim przypadku....Czy przekaźniki do soczewek podpasują :?: Tzn domyślam się że tak ale czy coś nie padnie przy okazji... ?

de892b617876a536.jpg

 

 

 

I jeszcze pytanko. Ta soczewka z lewej to mijania a z prawej drogowa ale przy zmianie z mijania na drogowe mijania gasną. Da się zrobić tak jak w B4, żeby przy zmianie z mijania na drogowe, mijania nadal świeciły razem z drogowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nietypową lampę do tego modelu bo klosz jest na 2 żarówki jak w B4 a przecież B3 ma jedną żarówkę H4. Oczywiście przekaźniki powinny pomóc a na pewno nie zaszkodzą. Aby zrobić tak by mijania nie gasły przy włączaniu długich masz dwie opcje albo wsadzić przełącznik zespolony od B4 albo zmostkować wejście na przełącznik zespolony z wyjściem przełącznika zespolonego na mijania i powinno być ok. Co do samych lamp słyszałem już od sprzedawców że są problemy z angel eyes i nagminnie te lampeczki są reklamowane. Wiązka światła idzie bokiem i nie sposób ich wyregulować tak by świeciły na środek jezdni. Są oczywiście poprawnie działające egzemplarze ale teraz to już loteria jakie trafisz. Podjedź pod ścianę i sprawdż czy lampy ci czasem nie świecą na boki oraz czy soczewki nie są zakurzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jaki wymiar ma reflektor w b4 (głównie chodzi mi o szerokość), najlepiej jak by ktoś znał szerokość wewnętrznego odblasku i czy też jest on zaokroąglony jak reflektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby zrobić tak by mijania nie gasły przy włączaniu długich masz dwie opcje albo wsadzić przełącznik zespolony od B4 albo zmostkować wejście na przełącznik zespolony z wyjściem przełącznika zespolonego na mijania i powinno być ok.

 

Ale co ma do tego przełącznik? Jest dwustopniowy jak w B4 i manetka działa na takiej samej zasadzie :)

 

Co do samych lamp słyszałem już od sprzedawców że są problemy z angel eyes i nagminnie te lampeczki są reklamowane.

 

Ale to są dedykowane reflektory Hella do B3 a nie jakieś depo czy inne madie in china :) Oryginał też robi hella :P

 

Podjedź pod ścianę i sprawdż czy lampy ci czasem nie świecą na boki oraz czy soczewki nie są zakurzone.

 

Świecą w miarę normalnie, snop światła ok ale zauważyłem że w środku reflektora coś brudno jest :) Może wyczyszczenie i zmiana żarówek coś pomoże no i oczywiście podjadę na sprawdzenie świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw napisał:

Ale co ma do tego przełącznik? Jest dwustopniowy jak w B4 i manetka działa na takiej samej zasadzie :)

 

:przestraszony:

Niestety nie na takiej samej bo to właśnie ten przełącznik w B3 powoduje wyłączanie świateł mijania przy włączaniu drogowych. chociaż wygląda prawie tak samo (inny kształt dźwigni) to inaczej działa bo ten w B4 nie rozłącza mijania i świecą razem z drogowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie na takiej samej bo to właśnie ten przełącznik w B3 powoduje wyłączanie świateł mijania przy włączaniu drogowych. chociaż wygląda prawie tak samo (inny kształt dźwigni) to inaczej działa bo ten w B4 nie rozłącza mijania i świecą razem z drogowymi

_________________

 

No to dla mnie nowinka :) Cały czas poznaje B3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, a jak sprawóją sie twoje światełka w B3 ? masz tefajne podwójne hellinki, które tak wielu ludzi chce mieć. Podziel się z forumowym bractwem postrzeżeniami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności