Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie na takiej samej bo to właśnie ten przełącznik w B3 powoduje wyłączanie świateł mijania przy włączaniu drogowych. chociaż wygląda prawie tak samo (inny kształt dźwigni) to inaczej działa bo ten w B4 nie rozłącza mijania i świecą razem z drogowymi

 

Ma ktoś może taki luźny przełącznik od B4-ki? Z tego, co piszecie wnoszę, że w moim pasku siedzi przełącznik ob B3-ki. Miałem nadzieję, że Helmut nic w nim nie grzebał. A tu taki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik od B3 jest taki kanciaty a od B4 ma kształt zaokrąglony coś jak łyżka, masz np tu

http://moto.allegro.pl/item280474941_przelacznik_zespolony_kierun_i_wycier_passat_b4.html

 

Z tego co pamiętam to lewa i prawa strona się rozdziela i w sklepie też nie jest droga ta połowa od kierunków więc warto sprawdzić.

 

Już znalazłem http://moto.allegro.pl/item275131977_przelacznik_zespolony_vw.html

 

Produkowane przez prywaciarzy w sklepie kosztuje około 50-60zł za połówkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Mam takie pytanie

 

Czy dzienne też będą lepiej dawały po tej solucji.

W wikend jak pogoda dopisze to biorę sie za przeróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia podłącz na krótko żarówki do akumulatora bo zależy to od stopnia wypalenia przełącznika zespolonego, na drogowych to niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde, jednak mój jest od B4-ki. Działa idealnie (poza tymi światłami). Może tam coś innego się skopało? Muszę jednak dotrzeć do schematu połączeń tego sprzęta. Może coś jest źle podłączone. Napięcia na żarówkach wskazują na to, że coś było grzebane. Różnica napięć jest rzędu 0,5V więc nie jest to 13-to letni wyłącznik. Dziwne to wszystko jakieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic innego nie znajdziesz bo okrągły też idzie do innych modeli ma inne oznaczenia i działa tak jak w B3, prawdopodobnie ktoś nie do końca się zorientował i wsadził bo wyglądał tak samo ale prawie robi wielką różnicę jak Tyskie

:D

Już mówię jak było u mnie kiedy wstawiałem przekaźniki. Do przełącznika zespolonego leciała wiązka przewodów i był tam przewód biały z czarnym paskiem. Od tego przewodu było zrobione odejście przewodem w kolorze żółtym. Wyglądało to jakby ktoś oskrobał przewód na jego długości i dokręcił do niego przewód żółty i było to zaciśnięte jakąś pastylką. Po rozcięciu białego przewodu z czarnym paskiem nie było ani drogowych ani mijania. Wyczaiłem że ten przewód to właśnie leci z włącznika świateł tego w desce przy kierownicy i podaje zasilanie wejściowe na włącznik zespolony. Połączyłem przewód biały z czarnym paskiem tak jak było przed ingerencją zaizolowałem i odciąłem przewód żółty od białego z czarnym paskiem. Przewód żółty zasila światła mijania i w moim przypadku był zmostkowany fabrycznie już przed włącznikiem zespolonym. Włącznik załączał tylko światła drogowe także sprawa jest jasna. Należy znaleźć przewód biały z czarnym paskiem i zmostkować z nim przewód żółty który zasila światła mijania. To dla Guidona bo u niego musi być inaczej połączone (żółty przewód).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Zrobiłem tą solucje na jednym przekaźniku i tylko na długie.

 

Ale sie jasno zrobiło Szok normalnie w 14 letnim Pasku mam światła jak w 3 letnim mondeo mojego ojca.

Normalnie niebo i ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może dziś późnym wieczorem zrobie to u siebie z tym że plan jest taki że zakłądam przekaźniki przy lampach i prąd ciągne bezpośrednio z aku. dlak tla informacji to napięcie na żarówce u mnie wynosi 12,03 a na aku tez mała 14,3 i po podłączniu na krótko świeciło wyraźnie jaśniej.

 

PS. pomiary przy włączonym sielniku bo w końcu wtedy świecimy światłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

14??? Chyba masz coś z miernikiem.

nie powinno być czasem 13.5??

Ja mam kondensator z voltomiezem i zawsze na wylaczonym silniku mam 12 a na wlaczonym 13 z groszami.

 

powiem tobie tylko jakbyś zdejmował te pokrywki od lam uwazaj na zatrzaski.

Mi sie obydwa ulamaly, stary plaskit jest holernie kruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być od 13,6 do 13,8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno być od 13,6 do 13,8v

 

podpowiem że mam miernik za 100 kilkazł więc raczej nie kłamie i chyba regulator sobie sprawdz...

 

 

A właśnie...

 

gdzie w pasku siedzie regulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator napiecia siedzi w pasku w alternatorze, u mnie nie odpalony pasek ma napiecie 12,5V a po odpaleniu (i przygazowaniu) jest 13,8V wiec tak jak kolega napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniowie.

Nie wiem, o czym piszecie.

damianko dobrze napisał, że na żarówce ma 12,5V, natomiast na akumulatorze 14,3V.

Nie mam pojęcia, dlaczego twierdzicie, że powinno być 13,5V, 13,6-13,8V

 

Napięcie w całej instalacji powinno być jednolite.

Powinno być, ale z oczywistych względów nigdy nie będzie.

Prawidłowe napięcie instalacji na pracującym silniku i mierzone na zaciskach akumulatora powinno wahać się między 13,8 a 14,3V lub też 13,9 a 14,4V. Różne źródła różnie podają. Jednak na pewno 13,6-13,8V to za mało. Jak widać, 13,8V to dolna granica napięcia.

 

 

Chyba zmoderuję błędne dane, bo wprowadzają w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ruszam regulatora...

 

A te 2V na światłach to naprawde robią róźnice.

Jutro zabieram się za długie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie z ładowaniem wszystko jest ok.

Napięcie, jakie zmierzymy na żarówce zawsze będzie niższe od tego panującego na zaciskach akumulatora.

Sam spadek napięcia jest sumą spadków na poszczególnych stykach:

- rozdział napięcia na panelu przekaźników/bezpieczników

- złącze włącznika swiateł

- styki włącznika świateł

- styki przełącznika świateł

- styk zasilania żarówki

- styk masy reflektora

- styk masy żarówki

- pozostałe styki łączonych przewodów.

 

Tak więc, jak widzicie trudno jest zadbać o wszystkie punkty jednocześnie a spadki napięcia dochodzą do 3 a nawet czasami 4 volt w zależności od kondycji i wieku auta a przede wszystkim instalacji elektrycznej.

Zdarzają się czasami kilkuletnie skrętki przewodów izolowane taśmą winylową, co jest już zgrozą. Przewody czarne, popalone z dużą rezystancją. Normalnie jacyś alchemicy-magicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo masz rację te 13,6 - 13,8 wziąłem z instrukcji prawidłowej eksploatacji akumulatora(niedoładowanie i przeładowanie). Jednak jest tolerancja więc 14 i trochę jeszcze przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Super temat . Czy próbował ktoś umieścić przekaźniki w orginalnej podstawce u mnie są wolne miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym jest ale można kupić podstawki z wsuwkami i wsunąć nad bezpieczniki :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu
Super temat . Czy próbował ktoś umieścić przekaźniki w orginalnej podstawce u mnie są wolne miejsca?

 

Wszystko da rade zrobić.

 

W tej opcji co proponujesz będzeisz miał więcej dłubania ale instalacja bedzie sprawiała pozory fabrycznej.

Ja tam wolałem zrobić to w komorze silnika, mniej dłubaniny mniej przewodów, prostota przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostota i większa awaryjność z uwagi na wilgotność powietrza :P przecież dążymy do profesjonalności, niestety czasy syrenek i warszawy juz minęły został jedynie maluch w którym wszystko drutem się podwiązuje i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności