Skocz do zawartości
pike

[B5FL] Zawieszenie gwintowane

Rekomendowane odpowiedzi

zakładaj gwint na zimę, wyżej ustawisz, a na lato w dół go dasz i po sprawie... Te gwinty to nie jest straszny beton, mam w Golfie MK1 TA Technixa i jest dość komfortowy jak na gwint ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale to jest lub będzie mts ale mi o twardość nie chodzi może być nawet bez sprężyn :) chodzi mi o to jak zima wpływa na gwint.i jak założę teraz to o ile bedzie obnizony??nan na mysli ile max pojdzie na dol jak bede mial go podniesionego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu masz ososbno amor i osobno sprezyna

zawsze mozesz dac sam amor MTS na tyl na zime a po zimie reszte gwintu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha:) i to jest myśl!nie trzeba ustawiać zbieżności nie siądzie z tyłu niżej bo sprężyna jest osobno z nakrętkami też nic się nie stanie bo z tyłu ich nie ma:P

no to teraz wal na pw ile za taki komplet z przesyłką dla mnie:P

 

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

 

i pomógł już też poleciało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw posle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem, zamontowalem i moge powiedziec tylko ze to jest to czego chcialem, jedyny problem to taki ze samochod "siadl" o jakies50-60mm a zamawialem zestaw MTS -35/-35. Troche obciera na "spiacych policjantach" ale nie jest zle podczas jazdy na w miare rownej drodze. Jaka jest wytrzymalosc takiego zawieszenia, ile mozna zrobic na nim kilometrow? Dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem, zamontowalem i moge powiedziec tylko ze to jest to czego chcialem, jedyny problem to taki ze samochod "siadl" o jakies50-60mm a zamawialem zestaw MTS -35/-35. Troche obciera na "spiacych policjantach" ale nie jest zle podczas jazdy na w miare rownej drodze. Jaka jest wytrzymalosc takiego zawieszenia, ile mozna zrobic na nim kilometrow? Dzieki za pomoc!!

 

I oto chodzi żebyś był zadowolony. Wrzuć jakąś fotkę jak autko teraz się prezentuje. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe ze siadl od serii 6cm a ty zamowiles -35 ...

pokaz foto....

 

poza tym temat jets o gwincie a nie o kicie

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oj Krzysiu,pozmienialo Ci sie troche.....gdzie te czasy jak jezdziles czarnym clio :) i ziemi ci bylo malo....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, mam gwint w moim pasku (weitec) zielone sprezyny, zauwazylem ze sprezyny sie troche zgniotly i odksztalcily...niestety. Teraz tu mam pytanie, cyz moge wlozyc jakies sprezyny inne niz zielone weitec? Np posiadam w domu nieuzywane sprezyny H&R obnizajace cos okolo 40 mm samochod, czy da sie je wlozyc do tego zawieszenia(gwintu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnioczo sprężyny od zawieszenia gwintowanego sa inne niz od zestawów KITowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy daloby sie cos dopasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, a czy daloby sie cos dopasowac?

 

Najlepiej szukać czegoś od Weiteca, bo będzie najlepiej współpracować z tymi amorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ci sie zgniotly i odksztalcily bo nie rozumiem tego...

raczej nie mogly... chyba nie chodzi ci o lekkie starcie na plasko na styku zwojow?

 

 

sprezyn od kitu nie wstawisz bo to po 1 innego typu sprezyny po 2 do gwintu sa specjalne z plaskim ostatnim zwojem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie jakby sprezyny sie zgniotly, w takim sensie ze byly mocno podkrecone do gory i raczej pracowaly na bardzo malej plaszczyznie, dolne zwoje siedzialy, lezaly na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne

nic im sie nie stalo..

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam prosbę abyście doradzili mi w sprawie gwintu, mam passata 1.8t i 17 alufelgi i wygląda jak suv i tu moje pytanie co mogę zrobić aby moje kochane wielowahaczowe zawieszenie nie zużyło się za szybko a żeby samochód wygladał bardziej sportowo

myślałem nad sprężynami eibacha lub gwincie mts-technic pomóżcie mi proszę gdyż chcę sie wyrobić do vwmania

ps chciałbym dodac że chce chociaż trochę pozbyć się przestrzeni między kołem a nadkolem gdyż nie podoba mi się to, a co do spręzyn eibacha to czy pasowały by na przykład od passata b5fl do passata b5 z 1997r ? http://olx.pl/oferta/eibach-w-w-federn-sportowe-passat-b5-fl-komplet-CID5-ID9IsBB.html#491a42d1aa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt za Cb nie zdecyduje;) jaki masz na to budżet? Wiadomo same sprężyny taniej bo jak wrzuciłeś linka to za 300 możesz mieć a gwint to ok 1000.

Też kiedyś miałem taki dylemat i poszedłem z gwint... I to była dobra decyzja. Komfort jest jak dla mnie, wysokość ustawiasz jak Ci pasuje i nie zauważyłem żeby jakoś bardziej wahacze się zużywały:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności