Skocz do zawartości
pol555

silnik 1.9 tdi 105KM BLS BKC różnica

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam , że wracam trochę do tematu który tutaj został poruszony a nie jest tematem dyskusji - chcesz sprawdzić ile leci twój pasek to włącz (pożycz) nawigację. Ostatnio przeleciałem pół Europy i na liczniku wg tempomatu 150km/h a navi pokazuje 142. Więc przy Waszych 200 będzie może 188-190 a tyle może iść a jak mu zmienisz jeszcze rozmiar kół to nawet 210!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w BXE z 2007r to jakie mam pompowtryskiwacze?

Siemens czy Bosch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie chyba 1.9 TDI w BXE to Bosch, Siemens to w niektórych 2.0 Tdi i chyba części wersji 170 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalipsa

Reasumując mimo tych różnic można stwierdzić ze BLS to normalny udany silnik mimo filtra czastek stalych w bluemotion z inna skrzynią mam rozumieć ze wystepuje w tym aucie o ktore pytalem w innym temacie ??? http://roland.otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9-tdi-bluemotion-klimatronik-C20616544.html i do spokojnej jazdy bedzie ok w wypdku braku wrzen mozna virusowac i dalej sie cieszyc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

199km/h i oponka 215 55 r16 mozliwe czy nie na tomtomie tak samo było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - BXE bez żadnego czipa leci wg. gps-a 200.Jeżdżę często trasę polska - holandia i wielokrotnie testowałem go na trasie.Pusty naturalnie bez problemu 200,pełnym do 180 bez problemu a do 200 to potrzebował trochę czasu żeby się zebrać ale pokazało.Jak tylko kasa pozwoli to dostanie czipa kiedyś.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego silnika.Dożo jeżdżę więc sprawny i w miarę ekonomiczny silnik jest dla mnie ważny.Jadąc spokojnie 1100 km zrobię na jednym baku ale ostatnio jechałem na weekend do polski to tam i z powrotem czyli ok 2300 km spaliłem 3 baki :) Noga w podłodze to byłą ciągle :) pozdrawiam właścicieli BXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te 200 wg GPS w Waszych Paskach. Być może sterowanie silnikiem się różni, a może to kwestia rocznika. NA PEWNO Golf V 1.9 TDI BXE z roku co najmniej 2008 nie pojedzie szybciej, niż licznikowe 197 (wg GPS jeszcze mniej), ponieważ przy 4100 rpm na V biegu jest rpm-speed-limiter i sterownik tnie paliwo. I nie ma znaczenia, czy to będzie pod górkę, z górki, przed chipem, czy po chipie ..... jedzie równe 197-198 km/h i ani km więcej. Tuner może zdjąć ogranicznik, ale cytując Mastersa "silnik chłopie w Twoich rękach.... jak wybuchnie, nie zawracaj dupy".

 

Czyli ja nie mam szans na pełne 200 licznikowe, a co dopiero wg GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i liczę na szybką odpowiedź trochę temat przewałkowany ale..

 

B6 1,9 tdi silnik BKC siadła mi turbina.. autko stoi u mechanika ... Jest po małym chipie tuner zalecił mi aby przy pierwszym problemie("a na pewno padnie,prędzej czy później,ten typ tak ma") z turbo nie regenerować , a wymienić na bardziej wydajną

Więc jaki model szukać??

Czy trzeba jakieś dodatkowe party czy wystarczy sama turbinka??

należało by wcisnąć nieco większy intercooler, bo o tym nic nie wspominał a po przewałkowaniu tematu pojawiał się taki temat???

 

p.s. w związku z moimi pytaniami od razu dodam że nie zamierzam już bardziej go podciągać tyle kucy ile ma mi wystarczy,gdybym chciał miał się bawić w jakieś smokowanie od razu bym wybrał benzynkę nie td

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie i liczę na szybką odpowiedź trochę temat przewałkowany ale..

 

B6 1,9 tdi silnik BKC siadła mi turbina.. autko stoi u mechanika ... Jest po małym chipie tuner zalecił mi aby przy pierwszym problemie("a na pewno padnie,prędzej czy później,ten typ tak ma") z turbo nie regenerować , a wymienić na bardziej wydajną

Więc jaki model szukać??

Czy trzeba jakieś dodatkowe party czy wystarczy sama turbinka??

należało by wcisnąć nieco większy intercooler, bo o tym nic nie wspominał a po przewałkowaniu tematu pojawiał się taki temat???

 

p.s. w związku z moimi pytaniami od razu dodam że nie zamierzam już bardziej go podciągać tyle kucy ile ma mi wystarczy,gdybym chciał miał się bawić w jakieś smokowanie od razu bym wybrał benzynkę nie td

 

 

Kolo odemnie z regionu,kumaty jest więc zadzwoń i na tel. wszystko Ci powie :Dhttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php/112967-Turbosprężarka-gt1749v-(-vnt15-)-do-1.9tdi-90km-101km-110km-115km-uĹźywana-AFN-AHU-ATJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie i liczę na szybką odpowiedź trochę temat przewałkowany ale..

 

B6 1,9 tdi silnik BKC siadła mi turbina.. autko stoi u mechanika ... Jest po małym chipie tuner zalecił mi aby przy pierwszym problemie("a na pewno padnie,prędzej czy później,ten typ tak ma") z turbo nie regenerować , a wymienić na bardziej wydajną

Więc jaki model szukać??

 

Mam w domu BXE, i BKC(po zerwaniu paska rozrządu zastąpił go BKD) i przerabiałem wszelkie możliwe setupt na własnych autach a nie tylko klientów...

Najlepszy stosunek cena/moc uzyskasz wkładając do tego auta turbo od ARLa, wystarczy zmiana flanszy i wszystko podchodzi p&p do tego modyfikacja softu i ok 170-180Km masz bez problemu....

 

Jak w przyszłości poleca ci pompo wtryski to tez wymienisz na te z ARLa i ok 200KM wychodzi...oczywiście w tym przypadku dodatkowa chłodnica oleju jest OBOWIĄZKOWA

 

 

Co do samych silników...BLS to po prostu BXE z DPFem...następcy BKC...oczywiście BLS ma inny wałek rozrządu, nie ma zamienników(1300zł), po wywaleniu DPFa moża włozyć bez problemu wałek od BXE(ok 500-700zł)

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam passat 1.9 tdi bkc i nie narzekam,bardzo długo wytrzymuje (ja mam 460 tyś) i nie mam problemów z silnikiem. Bardzo tanio chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Niestety ostatnio przy 140km/h zdechł mi silnik. Z tego co wiem BKC/BXE (passat b6 ok 240tyś )coś się zablokowało zerwało pasek. Zdjąłem głowice, zawory zablokowane dwie szklanki(popychacze) pęknięte, na tłokach ślady zaworów. Mam opcję kupna kpl auta B5 z 1.9 AFN turbem AWX (auto dostało klapsa więc motor nie uszkodzony, pali jeździ) lub kpl silnika z osprzętem ASZ. Pytanie do Was czy da się coś przełożyć w miarę łatwo z tych dwóch silników? Myslałem, żeby przełożyć kpl AFN ze skrzynią i osprzętem ale komp mi się raczej nie dogada. Czy były b6 z AFN ?

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności