Skocz do zawartości
matekvw

jaką siłą dociągać wałek rozrządu (Nm)

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy potrzebna mi wiedza na temat dociągania śrub /nakrętek wałka rozżądu w (Nm) jaką siłą specjalnym kluczem

będe wymieniał hydropopychacze i musze zdjąć wałek czy ktoś to jusz robił czego się wystrzegać pozdrawiam może ma ktoś jakieś dane serwisowe

 

 

b5 1.6 ben 98r ahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego ale gadałem dzisiaj z jednym mechanikem magikem i mówił że od 25 do 30 nm.... i jusz sam niewiem a te 20nm napewno to dlamnie ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jusz sam niewiem a te 20nm napewno to dlamnie ważne

20 Nm będzie dobrze, niektóre silniki mają nawet 10 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się patrzyć w dokumentację,ale 20Nm będzie w porządku ;) Znajomy dał mi małą uwagę przy składaniu wałka(głowicy)- jak dokręcisz wszystkie panewki wałka to pojedynczo od początku popuść jedną panewkę i dokręć ją i tak do końca.Podobno zabezpiecza to przed złymi naprężeniami podczas dokręcania wałka.

Po dokręceniu wałka musisz odczekać 30 min(tak jest napisane w dokumentacji) :) Jest to czas chyba na ułożenie popychaczy hydraulicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może mi ktoś powiedzieć jaką siłą dociążyć wałek rozrządu w VW Passat B5 sedan silnik ADR 20v ??? Sprawa bardzo ważna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek rozrządu w VW Passat B5 sedan silnik ADR 20v ???

10Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jaka sila dociagnac walek rozrzadu w passacie b5 1.8T 150KM AWT silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8T 150KM AWT silnik

10Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę wymieniał wałki rozrządu oraz popychacze w silniku 1,8 150KM. Czy może mi ktoś potwierdzić jaką siłą je dokręcić 10Nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkop ;) ale będę jutro wymieniał napinacz łańcucha rozrządu,

może ktoś potwierdzić jaką siłą dokręcić śruby mocujące wałek ssący, czy jest to rzeczywiście 10 Nm ??? bo niestety w książce "Sam naprawiam" akurat na temat dokręcenia tych śrub nie ma wzmianki

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za odkop ;) ale będę jutro wymieniał napinacz łańcucha rozrządu,

może ktoś potwierdzić jaką siłą dokręcić śruby mocujące wałek ssący, czy jest to rzeczywiście 10 Nm ??? bo niestety w książce "Sam naprawiam" akurat na temat dokręcenia tych śrub nie ma wzmianki

 

Pzdr.

 

awt2.jpg

głow.jpg

awt1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jakim momentem dokrecic wałek ssący w silniku 1.8 20V 125km o oznaczeniu APT? 10nm 20 czy 25 bo już sam niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności