Skocz do zawartości
angell80

Wyciek oleju z filtra oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowa i potrzebuje pilnej pomocy.Jestem użytkowniczką Passata B5 1.9 Tdi 110KM rok 1997.Byłam dwa razy na warsztacie mechanicznym z tą usterką.Po uruchomieniu autka zauważyłam duży wyciek oleju z spod silnika udałam sie wtenczas do warsztatu mechanik stwierdził wyciek oleju z pod filtra twierdzac ze był nie dokrecony filtr oleju usówając usterkę wymienił olej i filtr wszystko było oki asz do rana nastepnego dnia zobaczyłam powtórnie duża plame oleju pod silnikiem wróciłam powtórnie do tego samego mechanika na nowo zmienił mi filtr i sytułacja nastepnego dnia sie powtórzyła.Pojechałam do nastepnego mechanika on stwierdził ze Cisnienie wysadza Filtr oleju razem z olejem mechanik niestety nie wie co może byc przyczyną tego wycieku.Bardzo Prosze o Pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz pewność ze wycieka z okolic filtra??

może przy dokręcaniu puścił gwint i stąd bierze się przeciek ewentualnie plastikowa obudowa filtra jest pęknięta??

nalezy też sprawdzić czy owy mechanik raczył załozyć gumową uszczelke również na obudowę filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże nie jestem pewna czy on to wszystko sprawdził:(ale wyciek jest spory bo w ciagu chwili i juz oleju nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooo cholera to trzeba dobrego majstra obczaić bo szkoda tak kase wywalać na olej wiecznie i błędy mechaniorów;/ ajjj passacik lubi być grymaśny:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Majstrami w Lidzbarku jest cieżko ale chyba juz wiem co dolego memu autku trzeba odetkać odme Pewnie jest za wysokie ciśnienie w bloku i wywala olej przy filtrze. Zatkana odma to zatkane odpowietrzenie silnika. Mam nadzieje ze to to bedzie bo brak mi sił na tych mechaników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odmę. Może też okazać się, że symering odmy jest sparciały i wywala olej. Niestety jest to częsta przyczyna wycieku oleju a zwłaszcza po zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marku myślę że Monika sobie przez 5 mcy poradziła z odmą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie data jest stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podbijam temat gdyż nie bardzo wiem jak mogę sobie z nim poradzić. Po ostatniej wymianie oleju cieknie z filtra oleju... Myślałem że jest to wina samego filtra, a w zasadzie jego uszczelki więc zakupiłem drugi tym razem MANN, co nic nie dało. Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, wie jak temat ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad filtrem jest chłodnicza oleju ,pod nią jest oring .Wyszukiwarka się kłania ,było kupe tematów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tematy chyba zostąły usunięte, wpisując w wyszukiwarkę, wyskakuje dwa tematy dotyczące b5, z czego ten jest jednym z nich. Niestety google również się poddaje w tej kwestii. Tak że prosiłbym o wytłumaczenie lub też przytoczenie tematu z odpowiedzią na mój problem.

 

EDIT:

Chyba że chodziło Ci kolego o problem taki jak tu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/18639-Jaki-oring-ch%C5%82odnicy-oleju

 

Niestety u mnie temat jest inny, leje mi się pomiędzy filtrem a chłodniczką, nie pomiędzy chłodniczką a podstawą...

Edytowane przez Primer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam informacji na temat dziwnej usterki vw b6 kod bls 1.9 tdi 105ps

mianowicie samoczynnie wykreca sie korek filtra oleju i olej w sekund 10 znika pod autko,czy spotkales sie z takimi czarami???

ja rozkladam rece nie mam pojecia co to moze byc!!!

ponoc odma , lecz w tym silniku odma to pokrywa zaworow element nierozbieralny ,zdjolem sprawdzilem ,wyczyscilem , przedmuchalem jak dla mnie ok i CO !!

dzis dolewka oleju i jade dalej .

dodam ze z VW mam do czynienia od 10 lat ale TO!!!! zwala mnie na kolana ,a dolewanie oleju to koszt 130zl na okolo tydzien

za wszelaka pomoc

WIELKIE dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2016 o 20:12, mario-de1 napisał:

witam

szukam informacji na temat dziwnej usterki vw b6 kod bls 1.9 tdi 105ps

mianowicie samoczynnie wykreca sie korek filtra oleju i olej w sekund 10 znika pod autko,czy spotkales sie z takimi czarami???

ja rozkladam rece nie mam pojecia co to moze byc!!!

ponoc odma , lecz w tym silniku odma to pokrywa zaworow element nierozbieralny ,zdjolem sprawdzilem ,wyczyscilem , przedmuchalem jak dla mnie ok i CO !!

dzis dolewka oleju i jade dalej .

dodam ze z VW mam do czynienia od 10 lat ale TO!!!! zwala mnie na kolana ,a dolewanie oleju to koszt 130zl na okolo tydzien

za wszelaka pomoc

WIELKIE dzieki!!

Witam czy udało Ci się rozwiązać problem, otóż w tej chwili borykam się z tym samym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności