Skocz do zawartości
masaz

sprezyny tyl passat kombi i sedan

Rekomendowane odpowiedzi

juz trzeba byc niezle zdesperowany zeby cos takiego zalozyc :D

hehe to juz jest szczyt wszystkiego.

 

Jakby zalozyc sportowe sprezyny z jetty to moze by to i mialo sens :) bo na seryjnych moze byc za miekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie zrozumieliście mnie.. Myślałem żeby założyć amory od Jetty, i sprężyny sportowe od passata..:) Podobno amory jetty są krótsze, a sprężyny sportowe od paska też są krótsze od seryjnych sprężyn z paska.. przez co te sportowe sprężyny nie pasują mi na oryginalne amory passatowskie z tyłu ;( a przód pasuje.. Z resztą..będę niedługo testował, to opiszę co i jak..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na wyniki i ewentualne foto pogladowe jak passat lezy na nich :D

a dlaczego nie pasuja te sprezyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny są praktycznie takie same jak ori, tylko są krótsze, przez co po skręceniu amortyzatora sprężyny są w nim prawie luźne.. Jeżdżąc tak prawdopodobnie amortyzator wcale by nie pracował i samochód skakałby jak piłka..to się tyczy tylko tyłu, bo do przodu założyłem normalnie sportowe sprężyny i obyło się bez problemów..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężyny są praktycznie takie same jak ori, tylko są krótsze, przez co po skręceniu amortyzatora sprężyny są w nim prawie luźne..

Była tu niedawno dyskusja na ten temat, wyobraź sobie, że niektórym użytkownikom ten luz nie przeszkadza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, to ja zakładałem ten temat..:) i też nieźle się uśmiałem..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem nowe amortyzatory sachsa i sprężyny standart, podniosło mi paska o 5 cm z tyłu do góry wygląda śmiesznie ale jeździ sympatycznie. Nie czuć dziur tylko buja w zakrętach jak nie siądą to musze zmienić ale przymując że pasek robi ostatnio za ciężarówke to długo wysoko stał nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Była tu niedawno dyskusja na ten temat, wyobraź sobie, że niektórym użytkownikom ten luz nie przeszkadza.....

 

ale przeciez przy wybiciach musi stukac i szybko pewnie leca te górne gumy nad sprezyna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak będzie niżej na sprężynach jetty to na pewno będą bardziej miękkie i na wybojach możesz szorować podwoziem o asfalt :)

 

Przy okazji tematu obniżania auta - już nic mnie nie zdziwi niestety... http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-super-tuning-za-690-zl,nId,431

Normalnie spadłem z fotela .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu.

 

Pany mam takie pytanko odnośnie sprężyn z Kombi do sedana. Fakt są wyższe, ale czy nie będzie z tyłu bujało na zakrętach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się do tematu.

 

Pany mam takie pytanko odnośnie sprężyn z Kombi do sedana. Fakt są wyższe, ale czy nie będzie z tyłu bujało na zakrętach ?

 

 

Nie będzie ja mam w swoim zamontowane z kombi tylko te orginalne nie jakieś wzmacniane czy tam coś jak zakładałem miałem wątpliwości ale teraz jestem zadowolony tył samochodu poszedł do góry jakieś 2 cm sprężyny są mocniejsze (zwoje są grubsze) i jak napakuje 5 osób i do bagażnika na full to siada tył ale nie tak jak na tych z sedana że kół nie było widać i jechał sie jak rumun przez warszawę osobiście polecam taką zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem 5 osob w samochodzie + full bagażnik to na wzniesieniu spodem zderzaka tak przypierniczylem, że ta czarna blenda naderwała mi się ( blachowkręty i zrobione ). Sunąłem nią okolo 60 km

 

I pytanie za 10 pkt.

 

Kupić nowe sprężyny ( jak tak to podajcie mi proszę dobrą firme ) ? Czy oryginalne?

Chodzi mi głównie żeby były sztywne i nie siadały tak mocno

Edytowane przez bartekch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sprężyny na allegro GH ojciec brał do kombi swojego a ja mam znowu amortyzatory i dużo innych części z tej firmy bo mjest tanio i są w miarę wytrzymałe a ojciec wozi dużo w aucie i ma je już ponad rok i nic się z nimi nie dzieje tak więc polecam ale może ktoś ma inne zdanie to moja ocena bo mam i wiem jak to się sprawuje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy zamontowanie w moim sedanie sprzęzyn od kombi nie spowoduje ze bedzie zadarty jak białoruski???

 

tu koledzy piszą, że sprężyny od kombi są sztywniejsze, mi by to pasowało bo pełny bak , butla z gazem, 4 osoby tylko czy nie bedzoe stał zadary że zawsze bede miał z górki????

 

ktoś moze montował???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie ja mam sprężyny od kombiaka tylko takie używane przez mojego ojca w swym bombi założyłem bo na ori sedana po wsadzeniu czegoś w bagażnik i komplecie pasażerów dupsko siedziała tak jak bym jechał na glebie, a teraz auto stoi równo a po zapakowaniu kompletu koło nie chowa się w nadkolu i nie jadę jak przemytnik do punktu zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to git:) dzięki za info, czyli kupie zwykłe sprężyny, jakies markowe kyb, k+f , lejforscośtam, od kombi

 

bo tak patrze ze im tańsze sprężyny tum dłuższa nazwa ....... mało że do kombi to jeszcze wzmacniane, super coś tam....masakra...

 

dużo zabawy z wymianą?? potrzebuje sciągacza do sprężyn???? bo tylko tego narzędzia nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kub zwykłe bez wzmacniana czy czego tam bo będziesz jechać jak przemytnik, trochę roboty jest chociaż dużo mniej jak w kombiaku a ściski potrzebne obowiązkowo. Ja w lecie amory wymieniałem na tyle to cała operacja zajęła mi 1.5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sam naprawiam studiuję to jest tak: plamka niebieska i żółta - sedan

plamka jedna niebieska dwie żółte sedan wzmocnione

plamka niebieska i biała zwykłe kombi

plamka niebieska dwie białe kombi wzmocnione

 

to dotyczy oryginalnych sprężyn vw , moje są bez oznaczeń czyli już ktoś zmieniał pewnie na najtańsze... no wsiądą 4 osoby to dobija a jak jade szybciej tak ponad 120 to buja jak robotnikiem po wypłacie , jeszcze w zeszłym miesiacu na pusto wyraźnie wysoko stał , dziś mam pusty bak i bagażnik i już siedzi, wiec trzeba pobebrać...

 

 

a znowu z przodu mam dwie plamki różowe i dwie pomarańczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A amorki w jakiej kondycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przód raczej bez biedy tył też wydaje sie być ok tłoczyska nieporysowane nic nie cieknie nieskorodowane, tył ma jakieś kayaby wstawione jedne z pierwszych kiedy jeszcze nie nazywali ich ultra sr czy exel g , zdemontuje to sie okaże, winił bym sprężyny, jak bede miał wątpliwości to też wymienię bo jedna robota szkoda sie narobić i zdenerwować że przyżydziło sie te niecałe trzy stówy.....wydaje mi sie że ten tył to ktoś zmieniał cały na najtańszych częściach temu kalpnął.

 

odboje oslony gumy wyglądają dobrze ale poduszki na górze to raczej szroty

 

 

 

jak pisałem wyżej, jeszcze jakiś czas temy jak był pusty bak i nic w bagażniku to stał normalnie, lekko wyżej naprawde super a teraz lekko przysiadł, podejrzewam że jak jutro wezmę z pół baka to jeszcze klapnie.

Edytowane przez Santos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności