Skocz do zawartości
masaz

sprezyny tyl passat kombi i sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy sprezyny i amortyzatory pasuja z passata b3 sedana do passata b3 kombi i odwrotnie;] chodzi mi tylko o tyl:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kombi do sedana zamontujesz ale na odwrót to chyba nie będzie dobrze działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprężyny od kombi są wzmocnione (sztywniejsze) więc od sedana mogą być pod warunkiem że chcesz mieć twardsze zawieszenie, natomiast od sedana do kombi nie wytrzymają długo (pękną). Co do amorków to nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sprezyny polecili byscie do paska b4 2.0 kombi chodzi mi o jakies wzmocnione noi zeby wyzej stal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zakup w serwisie albo na szrocie bo te ze sklepów to lipa (robione z masła).

Co do podniesienia to są takie gumy które wkłada się między zwoje sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam do sprzedania takie sprężyny (twardsze i wyższe), zmieniłem w swoim pasku bo jeżdżę po kiepskich drogach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje zakup w serwisie albo na szrocie bo te ze sklepów to lipa (robione z masła).

 

No niestety ja sie ne moge z Toba zgodzic! Ja kupilem 2.5 roku temu zmienialem cale zawieszenie z tylu sprezyny amorki tulejki na belce itp. Kupilem sprezyny harta ( progresywne) i jak na razie odpukac ale nie narzekam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje zakup w serwisie albo na szrocie bo te ze sklepów to lipa (robione z masła).
Jak kupowałeś najtańsze to i takie odczucia miałeś. Kup te z wyższej półki cenowej, np. Lesjofors (są zwykłe i wzmocnione), a "masła" nie poczujesz. GH i inne takie za 70-100zł/szt można sobie darować.
Co do podniesienia to są takie gumy które wkłada się między zwoje sprężyny.
Taaaa, na pewno to można polecić :krzeslem:

Guma tylko utwardzi, a do tego spowoduje że spring będzie nadwyrężony w innym miejscu. Są inne, moim zdaniem lepsze metody na podniesienie tyłu. Na forum było wiele razy to wałkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sprężynki K+F bardzo dobre ja, nie narzekam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie sprężynki K+F bardzo dobre ja, nie narzekam
Też mogę te polecić (wcześniej zapomniałem nazwy ;)) W jednym pasku mam Lesjofors (130kkm z dużymi ładunkami i nadal dobrze hulają), a w drugim właśnie K+F (tutaj mniejszy przebieg, bo ok 30kkm, ale też wrażenia jak najbardziej pozytywne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kombinowal ktos moze zakladajac sprezyny przeznaczone do golf II/ jetty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą za miękkie? Golf lżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jetty, to też byłbym Ciekaw.. mam możliwość załatwienia całej zawiechy z jetty.. tylko mam dylemata, czy podejdzie??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie, są krótsze przede wszystkim-założyłem moje ścięte o dwa zwoje sprężyny do dwójki to stała wyżej niż koza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu z podobnym pytaniem o springi, mianowicie: Czy w paskach GT zawieszenie było oryginalnie obniżane (20mm)? A jeżeli tak to jaki numer mają takie sprężyny, no chyba że macie odrazu jakiegoś przykładowego linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kombinowal ktos moze zakladajac sprezyny przeznaczone do golf II/ jetty ?

 

Nie będą za miękkie? Golf lżejszy.

Pewnie będzie;) Nie wspominając już o tym, ze do kombiaka są inne springi i do sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będą za miękkie? Golf lżejszy.

 

w specyfikacji pisalo wlasnie ze sa przeznaczone do golf II i Jetta, wiec jesli wytrzymaja Jette to moze wytrzymaja tez passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem po co takie "rzeźby". Nie można kupić sprężyn odpowiednich do passata?

A tak to jest gdybanie - może wytrzymają, może nie - jak nie to trzeba znowu rozbierać i wymieniać na odpowiednie... bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, poprostu chcę pasia jeszcze obniżyć, a nie mam na tyle finansów..;)a zawiechę z jettki będę miał za free..;) jeżeli by podeszły, tylko były niższe to by było spoko..;P z tym że od razu włożyłbym sprzężyny z passata sportowe..:D Może by mi taki cud wyszedł..:P a w razie problemów będę miał ori zawiechę na podmiankę..;) czy tył, czy przód, to zawsze tylko 3 śrubki i jakaś godzinka roboty na tył, czy przód..:P a efekt może być ciekawy..i tani..:P na pewno przetestuję.:D i opiszę efekty..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie niżej na sprężynach jetty to na pewno będą bardziej miękkie i na wybojach możesz szorować podwoziem o asfalt :)

 

Przy okazji tematu obniżania auta - już nic mnie nie zdziwi niestety... http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-super-tuning-za-690-zl,nId,431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności