Skocz do zawartości
klema6

Montaż i demontaż szyby tylich drzwi Fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem u siebie przyciemnić szybki , szukałem na naszym forum jakiś pomocnych materiałów na temat wyjęcia szyby z drwi tylnych ale na próżno.

Wiec po całej operacji postanowiłem wsadzić parę fotek na forum ;)

 

A więc tak :D

Zaczynamy od ściągnięcia tapicerki z drzwi , potem wykonujemy czynności związane z demontażem blach z podnośnikiem szyby (odkręcamy wszystkie śruby z blachy , odkręcamy zamek , wyciągamy zaślepkę wkładki rozpinamy klamkę , wyciągamy plastikowe tuleje trzymające szybę w podnośniku)

 

I teraz po tych operacjach zabieramy się do właściwej roboty :)

zaczynamy od wyjęcia uszczelki od wewnętrznej strony drzwi

 

49d181a8577ce7d7med.jpg

(zdjęcie wykonane podczas montażu)

 

Następnie domontujemy zewnętrzna listwę poziomą

 

9ee198ca5829a07amed.jpg

 

Wyjmujemy ja ciągnąc do góry zaczynamy od brzegu.

(wyjecie nie jest skomplikowana czynnością ale musimy robić to z rozwaga żeby nie powyginać listwy, po wygięciu nie chce dobrze przylegać do szyby)

 

Dalej wyjmujemy uszczelki znajdujecie się w szynach szyby i odkręcamy śruby mocujące czarne boczne wykończenia (maskownice)

 

a562d43bbbd94058med.jpg

44225b0898f19148med.jpg

Każda z maskownic posiada dwie śruby po bokach i jena na dole

 

9da8516be33535aemed.jpg

 

Kiedy mamy już zdemontowane maskownice , wygląda to tak

 

e54d0d798c5cfc20med.jpg

 

Możemy wyjąc szybę , oczywiście do góry :D

 

Montaż wygląda dokładnie w ten sam sposób lecz czynność musimy wykonać od tyłu ( czytaj post od końca :D )

 

 

ps. nie polecam ściągania całej uszczelki z drwi , niepotrzebna robota i stres :o

Zostawiam tez parę fotek poglądowych może komuś się coś przyda w przyszłości :)

 

23552b96a37494cam.jpg491cf898b7072138m.jpg2e8e202b50c08cfcm.jpge3b885328efa5a80m.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andzaw

Podobnie jak szanowny kolega klema6 rowniez postanowilem przyciemnic szybki w moim passacie. szukajac informacji jak wyciagnac tylne szyby natknalem sie na ten watek. Dziekuje za cenne informacje, ale zdobywajac doswiadczenie przy demontarzu zauwazylem ze da sie szyby wyjac szybciej i prosciej. Podziele sie swoimi uwagami co pominac... z szacunkiem dla poprzednika :)

1. demontujemy tylko uszczelki tylko z jednej strony drzwi przy zawiasach przy srodkowym slupku auta, nie ruszamy tych po drugiej stronie drzwi bo sa dluzsze i ciezko je pozniej ulozyc wewnatrz drzwi

2.demontujemy tylko jedna maskownice po jednej stronie drzwi, znaczy znowu tylko te ktore sa przy srodkowym slupku ( trzy wkrety, widoczne po odchyleniu wewnetrznej uszczelki i po demontarzu zewnetrzenej listwy poziomej)

3. zeby wyjac koleczek blokujacy szybe w prowadnicy uzywamy dlugiego wkreta, wkrecajac go z wyczuciem, nie za mocno bo rozeprze koleczek i nie bedzie chcial wyjsc, wyciagamy mniejszy koleczek delikatnie okreznymi ruchami, pozniej cienkimi szczybcami wyciagamy tuleje w ktorej siedzial koleczek.

4. jesli uda sie opcja trzy i koleczki nie wpadna do srodka, nie ma potrzeby odkrecania srub mocujach blachy, ani zamkow, rozpinania klamek itp. itd

Szyba powinna wyjsc i dac sie wlozyc z powrotem z wyczuciem:)

kolejnosc skladania: najpierw szyba, pozniej maskownica pionowa, pozniej wsuwamy uszczelki, odchylajac wewnetrzna wkrecamy wkrety..

Mam nadzieje ze ulatwi to prace mniej doswiadczonym..:)

Edytowane przez andzaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie powiedzcie mi jak zdemontować tą uszczelkę która przykrywa śruby od maskownicy pionowej zdjąłem już listewkę chromowaną ,uszczelkę od strony wewnętrznej i utknąłem ,bo mam rozumieć że śruby są od strony wewnętrznej (od tej gdzie jest szyba) prosze pilnie o pomoc chce oddać szyby do przyciemniania a nie chce by jakiś byle majster wziął sie za to z młotkiem i dłutem bo już kilka razy sie tak przejechałem a później gadki w stylu "eee ponie przecież to już tako było"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej beczki. Trzeszczy mi coś w tylnych drzwiach pasażera. Byłem przekonany, że to boczek coś tam skrzeczy.

 

Boczek wywalony poza samochód i po przejażdżce nadal to samo (no, może trochę ciszej).

 

Posprawdzałem śruby - podokręcałem do oporu (były trochę luźno). Nadal to samo.

 

Pojawił się za to inny problem (nie wiem czy po dokręceniu, czy tak samo było przed). Jak opuszczam tylną szybę odgina się ta srebrna blacha (stelarz) do środka auta ciągnąc za sobą właściwą blachę drzwi.

 

Czy tak powinno być? Spróbuję poluzować jednak trochę śruby. Jeśli nie pomoże, to gdzie szukać przyczyny odginania?

 

Swoją drogą, czy przyczyną trzeszczenia drzwi może być to, że źle wiszą na zawiasach i podskakują na wybojach a trzeszczą po prostu uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

jak rozpiąć wiązkę elektryczną do zamka w tylnych drzwiach? Wymieniam cały mechanizm usuwania szyby. Pozostało mi do zdemontowania: kołki mocujące szybę oraz właśnie ta wiązka. Nie mogę tego rozpiąć, żeby wymienić blachę...czy rozpina się przy zamku? czy raczej z przodu, blisko słupka?

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zastąpić te pier!@#ne kołki? Co za ku!w@ szwabska to tak wymyśliła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności