Skocz do zawartości
pomocrtv

Drobna przeróbka przełącznika świateł Passata B5.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla lubiących gadżety w swoim aucie mam pomysł na drobną modyfikacje przełącznika świateł. Chodzi o to żeby symbole świateł przeciwmgielnych przednich i tylnych zmieniały swoją barwę jak je włączymy.

W większości przypadków nie jest to wykorzystane ale przełącznik jest przystosowany aby tak działał.

Dla zainteresowanych wstawiłem film na youtube jak to wygląda:

 

Jeśli będzie zainteresowanie dam instrukcje krok po kroku :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko bajer, dawaj manual, niejeden się skusi, a tak apropo to w B5 nie ma kontrolek od tych świateł na zegarach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak apropo to w B5 nie ma kontrolek od tych świateł na zegarach ?

od tylnych przeciwmgielnych napewno jest

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarach jest tylko kontrolka od przeciwmgielnych tylnych świateł.

 

W załączniku dodaje pomocne zdjęcia jak ja to przerabiałem powinny pomuc.

Nie jest to bardzo skomplikowane tylko trzeba ostrożnie do tego podejść szczególnie do rozłożenia samego przełącznika.

 

1. Wyciągamy przełącznik świateł. Na pozycji 0 przełącznika wciskamy pokrętło do sirodka i na wciśniętym przełączamy na światła pozycyjne, wtedy możemy go wyciągnąć. (zostawiamy w tej pozycji)

 

2. Podważamy zaczepy i delikatnie rozkładamy włącznik na dwie części. Część przednią tą z pokętłem odkładamy na bok i nic w niej nie robimy żeby nam się nie rozsypała :D

 

3. Wyciągamy płytkę drukowaną ( lekko podwarzyć) trzyma się tylko na tych zworkach. Musimy się zaopatrzyć w diode 3mm koloru żółtego i małe wiertełko chyba 1,5mm.

 

4. Wiercimy dwie dziurki na zworkę której nie ma na wyłączniku najlepiej to zrobić od dolnej strony płytki tam gdzie są punkty lutownicze. Wlutowujemy diode pamiętając o polaryzacji.

 

5. Już mamy wszystko gotowe. Teraz wystarczy włożyć płytkę do włącznika i zatrzasnąć dwa elementy z sobą i wcisnąć go do auta i cieszyć się z dodatkowego bajeru.;)

 

Myślę że wystarczy taka skrócona instrukcja.

przerĂłbka.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przerobka, lubie takie rzeczy. Niepotrzebne ale zawsze mozna chwile posiedziec w garazu przy piwku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry bajer;p , jak kolega pisze dobry patent by zrobić coś z wolnym czasem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pomysłowa rzecz!" :):):)

Prośba do adminów o przeniesienie w miarę możliwości do działu Warsztat B5. Ew. niech autor jeszcze opracuje to wg. schematu tamtego działu...

Będzie dla potomnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbe. Doradzcie mi .............Padł mi przełącznik świateł w mym autku.Jaki mam kupić ? nowy czy uzywany???????jesli nowy to jakiej firmy by pasował jak orginał ????Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam prośbe. Doradzcie mi .............Padł mi przełącznik świateł w mym autku.Jaki mam kupić ? nowy czy uzywany???????jesli nowy to jakiej firmy by pasował jak orginał ????Pozdrowionka.

 

Padł całkowicie?Może jest do odratowania ;) Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467&highlight=naprawa+w%B3%B1cznikaMoim zdaniem możesz śmiało brać używkę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz łączy raz nie i bardzo luzno sie przekreca , co do naprawy to nie znam sie zbytnio , a nowy 56 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz łączy raz nie i bardzo luzno sie przekreca , co do naprawy to nie znam sie zbytnio , a nowy 56 zł.

 

Witam

 

Za nowy od VW tyle czy za chińszczyznę? Ja się raz pokusiłem o chińczyka i nawet miesiąca nie przeżył. Moim zdaniem już lepiej używke ale org VW!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz łączy raz nie i bardzo luzno sie przekreca , co do naprawy to nie znam sie zbytnio , a nowy 56 zł.

 

To zrób tak jak Ci napisałem ;) Możesz zawsze spróbować...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 firmy jakis Jopex i coś na H............oczywiscie za 56 zł to nie orginał.No to zrobie koledzy tak jak radzicie kupie na allegro uzywke ale orginał.Byłbym wdzieczny za jakiegos linka od sprawdzonego sprzedawcy.Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności