Skocz do zawartości
adamq

Układ chłodzenia- Check coolant?

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś tylko o jednej istotnej sprawie w ASO nie naprawiają podzespołów tylko je wymieniają, bo tak jest dla nich oczywiście prościej. :)

Oczywiście - prosciej tu sie zgadzam ale czy przeczyszczenie elektrod to juz naprawa pozespołu??? czy raczej obsługa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście - prosciej tu sie zgadzam ale czy przeczyszczenie elektrod to juz naprawa pozespołu??? czy raczej obsługa?

No raczej naprawa bo nie działa a obsługa to nalanie płynu do zbiorniczka. Takie podejście ma ASO.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na autostradzie pojawilo sie tak 2 razy. Dolalem 150ml i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach od ostatniej dolewki zajrzałem do zbiorniczka a tu znowu stan na min. Dolałem ok. 200ml i zobaczę co będzie dalej. Z tego co czytałem to sporo użytkowników B6 dolewa płynu raz lub dwa razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wnoszę nic nowego ale się podziele z wami moim przypadkiem, oczywiście też mi wyskakuje owy komunikat. Działo mi się tak do sierpnia 2009r. (niezależnie od temperatury otoczenia zawsze na zimnym silniku, po rozgrzaniu do 90 st. problem znikał)gdzie przy wymianie wszelakim płynów, smarów itp. w moim pasku zalecono mi wymianę zbiorniczka (był już zasyfiony) no i twierdzono w autoryzowanym serwisie, że zaśniedziałe elektrody w zbiorniczku, zbiorniczek fe no i płyn. Po wymianie problem znikł do momentu spadku temperatur otoczenia <10 stopni a więc od późnej jesieni znów powróciło owe miganie i 3 krotny pisk i tak jest do teraz po rozgrzaniu silnika już powyżej ok. 60 stopni (wyłączając samochód i zapalając powtórnie) problem znika. Na razie olewam to- poczekam do wiosny, gdzie przy wymianie oleju, filtrów itd. zaraże tematem znów serwisanta. Poziom płynu chłodzącego cały czas w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - wizyta kosztowała mnie trochę - uszczelka pod głowicą i dodatkowo pęknięta chłodniczka oleju. Na razie spokój oby tak dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile cie to kosztowało? I po jakim przebiegu się pojawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Dodam cos od siebie , w temacie . Czasem za cieknace zlacza czy chlodnice moze odpowiadac korek zbiorniczka wyrownawczego (jego sprawnosc ). Slyszalem nawet taka opowiesc mechanika , ze gosciowi ciekla chlodnica . To wymienili na nowa ale ta nowa tez poszla i wtedy okazalo sie ze to korek . Dlatego na wszelki wypadek jak wymienialem u siebie chlodnice to zakupilem nowy oryginalny korek ok 50pln . W moim przypadku wszystko bylo ok jak bylo 0 i na minusie temperatura . Wyciek z komunikatem pojawil sie po zimie jak bylo + 10stopni i poszedl pelny obieg .Wczesniej w miejscu wycieku nie bylo widac koloru plynu bylo widac wilgotne ,ale tyle to mogla dawac sama zimowa pogoda .

 

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Housee1

Witam, ja mam taki problem, że w zbiorniuczku od plynu do chłodnicy znajduje się olej.. Co to może znaczyć, ma ktoś jakaś rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwie mozliwosci albo chlodniczka oleju albo uszczelka pod glowica zapraszam do tematu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7998&highlight=chlodniczka+oleju

 

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

nie jest to co prawda o b6 ale nie znalazlem nic innego a na pewno sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie problem jets uciązliwy poniewąz wode dolewam średnio 2x w tygodniu ... wycieku nie stwierdzono korek wymieniony ale nadal ucieka szczególnie jak jest ciepło i co zauważyłem to po sotrej jeździe węże są twarde jak kamienie ... co to może oznaczać ????Mechanik sugeruje uszczelke pod głowica lub pęknięta głowice co o tym sądzicie ?>? czy może jednak szukac jeszcze czy gdzieś nie cieknie ???? będę wdzięczny za odpowiedzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bruno - miałem podobny przypadek (Mitsubishi Outlander z 2.0 TDI PD) - winna okazała się pęknięta głowica. Co ciekawe nie było żadnych śladów płynu chłodniczego w oleju ani śladów spalin w płynie chłodniczym. Pozostaje więc rozebranie silnika i sprawdzenie uszczelki oraz głowicy. Przyczyną może być też chłodnica spalin (EGR), ale przy tych silnikach to zdecydowanie mniej prawdopodobne.

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolewasz 2 razy w tygodniu to już nie ma co dłużej czekać tylko trzeba ściągnąć głowicę. Jeśli będzie to sama uszczelka to koszty nie będą wysokie. Gorzej jeśli będą to tzw. mikropęknięcia na głowicy. Ja w przeciągu pół roku dolałem 2 razy więc jeszcze czekam i obserwuję dalej. Daj znać jak zdiagnozujesz co było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo coś mnie trafi.

Opowiem krótką historię mojego auta, który już będzie 3 raz w serwisie w ciągu 2 tygodni.

Mam Paska 2,0 TDI z silnikiem BMP czyli 8 zaworowym sercem. Pierwsze co się uszkodziło ostatnio to plama pod autem od strony pasażera. Otworzyłem maskę auta i mokro było koło zbiorniczka wyrównawczego. Moje zdziwienie, że po otwarciu zbiornika zamiast różowego płynu G12 był uwaga! olej!!! Olej wymieszany z G12. Po odstawieniu auta u znajomego ( serwis SKODA) okazało się, że padła chłodniczka oleju koszt 610zł oryginał - po znajomości i od razu zrobiłem przegląd okresowy, olej, filtry itd. Po tygodniu przestały działać spryskiwacze reflektorów. Hmmm więc znowu znajomy i wymiana silniczka do spryskiwaczy - oryginał 210zł. Po 2 dniach uciechy, że mam sprawne auto UWAGA! włączyła się kontrolka STOP Check Coolant. Wróciłem do Skody. Sprawdzili VAGiem nie było błędów. Stwierdzili, że uszkodzony czujnik w zbiorniczku wyrównawczym, ponieważ tylko go umyli a nie wymienili przy wymianie chłodniczki. Chcieli dobrze - w końcu u znajomego. Musiałem jednak jechać bo miałem ważny wyjazd. Znajomy powiedział spokojnie - przyjedziesz wymienimy. Moje zdziwienie, że w trakcie jazdy mam 50-70 stopni temp. silnika!!! W korku temp. wzrasta do 90. Potem znowu jazda i spada do 50-70max. Oczywiście przy uruchamianiu auta 3 krotny dźwięk i napis STOP Check Collant. Płyn jest w zbiorniku i nie ubywa. Jest w miarę czysty choć są naloty ale pewnie nie dokładnie jeszcze jest wypłukany układ chłodniczy. Oczywiście zadzwoniłem do znajomego stwierdził, że na pewno termostat padł i od razu wymieni jeszcze układ chłodzący wraz ze zbiornikiem wyrównawczym.

Pytanie co sądzicie? Czy ktoś miał podobnie? Pytam bo może nie powinienem ufać znajomemu?

Edytowane przez Borus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że temperatura podczas jazdy spada , a w korku rośnie do 90 to na 99% termostat (typowy objaw). U mnie nie ma sytuacji jak jest 90 to czy stoję czy jadę jest zawsze 90 stopni . Co do komunikatu to niestety jak układ nie został dokładnie wypłukany z oleju to elektrody czujnika będą zachodziły olejem co skutkuje pojawieniem się komunikatu o sprawdzenie poziomu płynu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

od jakiegoś czasu na zimnym silniku pojawia mi się komunikat "Check coolant" itd. Oczywiście wszystko sprawdzałem, płyn czyściutki, jego ilość - stan taki sam od 3 lat (bez żadnych ubytków), poziom powyżej minimum. W zeszłym roku tez kilka razy pojawił sie ten komunikat ale to było 2-3 razy i to przy silnych mrozach a teraz samochód trzymany w garażu gdzie temp jest powyżej zera i codziennie ten komunikat się pojawia. Co powinienem zrobić?

 

Pozdr

Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić płyn,

też to miałem,

dolewanie wiecej pomagało na chwilę, ale w koncu było full wiec nie dolewałem, w końcu zapytalem mojego mechanika a on spytał kiedy wymieniałem,

ja na to że nigdy chyba (poza wymianami w ASO jeszcze, bo nie kojarze) wiec zasugerował wymiane,

po wymianie problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komunikat pojawił się w niedzielę rano. Auto pierwszy raz w tym roku stało na dworze.

Po krótkiej przejażdżce i ponownym odpaleniu silnika komunikatu już nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
od jakiegoś czasu na zimnym silniku pojawia mi się komunikat "Check coolant" itd. Oczywiście wszystko sprawdzałem, płyn czyściutki, jego ilość - stan taki sam od 3 lat (bez żadnych ubytków), poziom powyżej minimum. W zeszłym roku tez kilka razy pojawił sie ten komunikat ale to było 2-3 razy i to przy silnych mrozach a teraz samochód trzymany w garażu gdzie temp jest powyżej zera i codziennie ten komunikat się pojawia. Co powinienem zrobić

 

 

Poziom plynu pow. min na zimnym silniku patrzysz ? bo jak masz zdziebko pow. min to na mrozie moze byc mniej niz min i dlatego komunikat ,a kiedy sie silnik zaciepli to juz nie . Czyli wczesniej komunikat byl kiedy auto na mrozie , a teraz i w cieplym garazu ?

 

Ja widze cos takiego ,ze ta sama ilosc plynu latem i zima przy zimnym silniku ze wzgledu na inne temp. inaczej poziom pokazuje . Oczywiscie nie na centymetry te roznice ,ale jak latem poziom troszke pow. min to zima bedzie pod min . Moze sprawdz ten plyn miernikiem do ilu stopni na - jest gotowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie sprawa wyglada tak ..po odpaleniu ,komunikat /czek coolant/stop.zbiornik wody brudny ,plyn tez.wymienilem plyn ,wyplukalem zbiornik,pojednym dniu i plyn i zbiornik znowu brudne..ale mniej niz przedtem,zabrudzenia sa ,,czarne,,nie ubywa i nie przybywa poziomu,brak ,,bialych plam,czy tez ewidetnych sladow oleju ,,ale jest brudno.korek oleju i bagnet idealne.temperatura na zegarze 90 stopni.kiedy przyspieszam z tylu czarny dym.mam tez problem z turbo,kontrolka swiec zarowych i brak mocy.wydech mokry/po sprawdzeniu palcem nie jest sucho jak w innych .prosze prosze....pomocy czy to uszczelka/tak powiedzieli w serwisie,mieszkam w uk/czy cos innego komp ,,brak bledow,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności