Skocz do zawartości
silverb6

Webasto awaria.

Rekomendowane odpowiedzi

VCDS..

dodatkowe ogrzewanie (nie pamiętam ale chyba grupa 18)

adaptacja kanał 42

w wartościach wpisać 1 i zapisz

 

mi się nie zmienia po ponownym uruchomieniu adaptacji 0 na 1 ale na pewno jest odblokowane

 

jakbyś dobrze poszukał to na pewno o tym było

Edytowane przez bocheno
zmiana grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc!

Webasto odblokowalem lecz wyskakuje bład. ogrzewanie pochodzi kilka minut i sie rozłancza. nie kopci itd.

wiem ze jest to ( 01406) -brak powstania płomienia ale te temperatury na samym dole sa jakies dziwne. Bardzo prosze o sugestie.

 

 

Address 18: Aux. Heat Labels: None

Control Module Part Number: 1K0 815 007 AP

Component and/or Version: Standheizer 020 3602

Software Coding: 0001012

Work Shop Code: WSC 89140 188 999999

VCID: 72E0D89652F5378C

1 Fault Found

 

01406 - No Flame

000 - -

Freeze Frame

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 141

Mileage: 167858 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 10:10:01

 

Freeze Frame

Start

Temperature: 45.0°C

Temperature: -48.0°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy pompka podaje paliwo - i nie chodzi o to czy pracuje. U mnie "cykanie" było słychać ale paliwo ledwo kapało a jak powiedział znawca tematu to powinno solidnie sikać. Pompka jest umieszczona przy baku pod metalową osłonką. Ciężko się dostać ale można sobie z tym poradzić. Koszt pompki 199zł na allegro + wysyłka. Thermo TOP V - takie są u nas montowane.

 

Generalnie jak jest ten błąd to znaczy że po prostu nie ma paliwa albo powietrza. Mechanik od razu zasugerował pompkę i raczej trafił bo działa.

 

Inna sprawa czy czegoś nie zassała (mam to na myśli jakiś syf z baku) a że przewody są o małym przekroju to łatwo mogą się zatykać.

 

Może dolałeś do paliwa jakiegoś specyfiku i to też może powodować że się nie pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dolewałem żadnego specyfiku ;)...pompka jest tez po prawej stronie jak webasto?

a jak ja sprawdzić? odłączyć wężyk i załączyć webasto rozumiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - jest po prawej stronie w okolicach baku paliwa. odłączyć przewód za pompką i włączyć webasto. u mnie poleciało kilka kropel paliwa a podobno powinno dużo więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie prosze o pomoc!

Webasto odblokowalem lecz wyskakuje bład. ogrzewanie pochodzi kilka minut i sie rozłancza. nie kopci itd.

wiem ze jest to ( 01406) -brak powstania płomienia ale te temperatury na samym dole sa jakies dziwne. Bardzo prosze o sugestie.

 

 

Address 18: Aux. Heat Labels: None

Control Module Part Number: 1K0 815 007 AP

Component and/or Version: Standheizer 020 3602

Software Coding: 0001012

Work Shop Code: WSC 89140 188 999999

VCID: 72E0D89652F5378C

1 Fault Found

 

01406 - No Flame

000 - -

Freeze Frame

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 141

Mileage: 167858 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 10:10:01

 

Freeze Frame

Start

Temperature: 45.0°C

Temperature: -48.0°C

 

I co poradziłeś sobie a tym?

Mam to samo i też nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o webasto Z/C takie jak mam w BMW to kilka cennych wskazówek ;)

 

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=12464&postdays=0&postorder=asc&start=555

 

post kolegi maciek-bmw530 z 2012-12-08, 03:14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Teraz i mnie dopadł problem z webasto. Otóż ze sterownika odczytałem błąd "brak powstawania płomienia". Czasami pojawia się również błąd świecy żarowej "sygnał niewiarygodny". Jak wiadomo świeca służy do rozpalenia pieca i pomiaru temperatury wewnątrz samego pieca. W jaki sposób najprościej sprawdzić czy świeca jest walnięta. Dodam, że raz już rozbierałem to webasto i sprawdzałem na żywca czy kołek się rozgrzewa. Podpiąłem go na chwilę do akumulatora i grzał aż miło. Zastanawiam się jeszcze nad tym, co było już pisane o tym, że mógł się przytkać przewód doprowadzający paliwo. Naprawdę przekrój jest minimalny (nie wiem czy ma 1 mm). Tylko zastanawiam się nad jednym gdyby przewód był przytkany chyba nie powinno nawet zadymić bo jeśli paliwo się nie dostanie o nie ma nawet co się zacząć spalać a u mnie zadymi i świeca wykrywa brak płomienia i wyłącza webasto. Spróbować walnąć sprężonym powietrzem w przewód paliwowy, żeby go ewentualnie odetkać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki przy webasto, odblokuj sterownik i zrob test...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie zablokował webasta, test elementów wykonawczych robiłem i wszystko działało, jeśli chodzi o wtyczki to nie tak dawno je rozpinałem i potraktowałem środkiem do poprawy styków także to raczej odpada. Co najciekawsze to dzisiaj odpalałem je dwa razy i za każdym razem odpaliło i działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wystepuje jakis blad w webasto, to sterownik automatycznie sie blokuje ze wzgeldow bezpieczenstwa. Pamietaj o poziomie paliwa i temp zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz usterki webasta to polecam to forum i ten temat:

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=3721&start=1065

 

być może webasto jest brudne i coś jest niedrożne, paliwo lub spaliny. Webasto jest strasznie wrażliwe i ciągle są z tym problemy.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum tourana jest wszystko napisane na temat webasta, są tam chyba 2 tematy. Przeróbki, naprawy, zakładanie itd.

 

usterki:

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=3721&start=1065

 

montaż:

http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=28

 

potrzebujesz wydechu, przewodów paliwowych, pompki paliwa, pompki cieczy, węży cieczy, nowy panel klimatronika lub moduł telestartu, wiązkę kabli.

Poza tym nie wiem czy w 100% sprawne webasto może kosztować tylko 300 zł. Może bez osprzętu.

To na aukcji to chyba dogrzewasz, a nie pełne ogrzewanie postojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na aukcji to tzw dogrzewacz czyli załącza się po odpaleniu silnkia i spełnieniu kilku warunków przede wszystkim temperatury zewnętrznej. Dogrzewacz załącza się i przez pewien czas dogrzewa silnik wraz z płynem chlodniczym. Nie odpalisz tego sobie np na postoju przed podróżą chcąc przed odpaleniem silnika zagrzac wnętrze i silnik.

 

A wracając do tematu mojego ogrzewania, jest to ogrzewanie postojowe wraz ze sterowaniem z panelu klimatronika, pilota i Menu komputera. Wiem, ogrzewanie postojowe nie odpali jeśli jest rezerwą i jeśli jest za niskie napięcie akumulatora. Ogrzewanie takie jest niezależne od temperatury zewnętrznej. Tzn jeśli chesz je włączyć to możesz odpalić ręcznie.

 

Odnośnie czyszczenia - czyscilem już komorę spalania i nawet nie była zabrudzona ale ja profilaktycznie szczotka druciana potraktowalem. Obawiam się jeszcze właśnie jednej rzeczy a mianowicie zatkanych przewodów paliowych do ogrzewania.

 

A swoją drogą ten manual z forum Tourana to jeden z lepszych w tej kwestii. Ja osobiscie czytając go dość dużo się na temat tego ustrojstwa dowiedziałem. Jedno zepsute udało mi się nawet odpalić. Był problem z czujnikiem przegrzania. Był zwalony i cały czas blokował dogrzewacz.

Edytowane przez k0b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na forum tourana jest wszystko napisane na temat webasta, są tam chyba 2 tematy. Przeróbki, naprawy, zakładanie itd.

 

usterki:

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=3721&start=1065

 

montaż:

http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=28

 

potrzebujesz wydechu, przewodów paliwowych, pompki paliwa, pompki cieczy, węży cieczy, nowy panel klimatronika lub moduł telestartu, wiązkę kabli.

Poza tym nie wiem czy w 100% sprawne webasto może kosztować tylko 300 zł. Może bez osprzętu.

To na aukcji to chyba dogrzewasz, a nie pełne ogrzewanie postojowe.

 

Dzięki ru-dy za linka, te gówno z alledrogo to tylko dogrzewacz silnika, a nie ogrzewanie postojowe- dlatego taki tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie czyszczenia - czyscilem już komorę spalania i nawet nie była zabrudzona ale ja profilaktycznie szczotka druciana potraktowalem. Obawiam się jeszcze właśnie jednej rzeczy a mianowicie zatkanych przewodów paliowych do ogrzewania.

 

 

Na tamtym forum piszą że ważne jest czyszczenie dyszy. Ja miałem problem w zeszłym roku, czyściłem cały piec łącznie z dyszą paliwa tak jak koledzy z tourana radzą i na razie odpukać, ale tej jesieni działa na 100%. Żadnego kopcenia ani niczego. Generalnie u mnie nie było żadnej sadzy, niby jak nowe a nie działało. Dysza też niby ok, ale nie wiem. Po rozebraniu i skręceniu na razie działa :) Sprawne webasto nie kopci ani grama, jak zaczyna kopcić to są problemy. Generalnie to u mnie z webasto mam ciągle kłopoty. Mamy w rodzine 2 auta z tym ustrojstwem, to często latem oba auta stoją bez zderzaków bo trzeba coś poprawiać ;) Typowa jakość passata b6. Ceny nowych podzespołów również jak na VW przystało, drogie jak jasna cholera - dlatego wątpię aby sparwny i kopletny piecyk kosztował 300 zł, nawet jeśli to dogrzewacz. Do diesla dobre i to.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moje webasto działało i nagle przestało, pojawił sie taki komunikat, dziś się już nie pojawia ale webasta nie włącza sie, ani przez mfa ani przez przycisk na climatroniku :/

Ma ktoś jakiś pomysł??

7a0e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz paliwa? Rozumiem że po zatankowaniu do pełna, albo prawie pełna dalej nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 1/4 baku ale zauważyłem że nie włączał się dop na rezerwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności