Skocz do zawartości
tomqu1

Automatyczna skrzynia biegów DSG - problem z postukiwaniem

Rekomendowane odpowiedzi

no toś mnie pocieszył

teraz pocieszę cię bardziej,zrobiłem tak prawie 100tys km,więc nie panikuj od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem stuków przy lekkim dodawaniu / ujmowaniu gazu sprawił, że trafiłem na Wasze forum i ten wątek. Mam Superba 1,8 TSI z dsg 7 przejechane ok 6,5 kkm i prawie od początku podczas jazdy w korkach coś postukuje pod pedałami. Czasem jest to jedno stuknięcie, czasem kilka na raz i występuje na 2-3 biegu przy niskich obrotach. Poza tym skrzynia nie szarpie, nie zamula i generalnie pracuje poprawnie.

Czy ktoś z Was może polecić dobre ASO w Warszawie, które znajdzie i usunie przyczynę, a nie każe mi jeździć aż się rozleci i będzie wiadomo co było? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdzie moge dostać w miarę jak najszybciej przegub wewnętrzny i czy jest jakaś różnica w przegubach do DSG a manual?lewy-prawy?W serwisie krzyczą sobie 750zł ale jak im oddam stary i będzie sie nadawał do regeneracji to mi zwrócą 300zł(w co wątpię),no i trzeba czekać ok 4-5 dni,a mi na czasie strasznie zalerzy,bo wakacje opłacone a samochód u mechanika stoi.Podobno zamienników jeszcze nie ma,ale znalazłem coś takiego.bedzie pasowało do mojego Paska B6 2005Tdi z DSG?

http://allegro.pl/nowy-przegub-wewnetrzny-do-audi-a4-b6-i1648994263.html

http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-audi-a4-a6-passat-b5-b6-sklep-i1673109763.html

 

Bardzo proszę o pomoc.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wymienialem przeguby z ASO to wygladaly tak jak na tej 1 aukcji co podales, z tym ze mocowanie srob bylo pelna blacha, a nie jakies takie wyciecia jak w tym na zdjeciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...serdecznie wszystkich,kurcze własnie chciałem sie dołaczyc do tych informacji o stukach takze jestem pełen obaw po zakupieniu mojego autaka Passat b6 Dsg ,własnie u mnie zauwazyłem dwa objawy ,,pierwszy jak na wolnych obrotach delikatnie uderze w pedał gazu[na rozgrzanym silniku] słychac 2-3 krotne stkniecie--nie wiem co to jest[metaliczne]hm moze cos ma luz?? i to co opisujecie tylko u mnie sie pojawia przy dodawaniu gazu i wdepnieciu w pedał na 100km/h-120km/h gdy nagle przyspieszyc chce wtedy drzy i postukuje,,,,czy takze beda te przeguby o których piszecie a nie skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to nie sa te przeguby bo one sa razem z półosia i ceny sa od 699zł do 1200zł

i najlepiej w serwisie kupowac i te tańsze są oczywiście po regeneracji tez sprzedawane w serwisie.BĘDE wymieniał w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I U MNIE TO JEDNAK PODUCHY BĘDĄ MECH.STWIERDZIŁ ZE NA POCZATEK TO A DOPIERO EWENTUALNIE PRZEGUB-Y:mlotkiemNACIAGACZE CZY CO HIHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni25

Posiadam od niedawna samochód z silnikiem 2.0 TDI ze skrzynią DSG. Podczas odpalani go na zimnym mam takie stuki czy przy letkim gazowaniu dokladnie ten sam problem co kolega nizej.a tak wogule to w tych autach sa dwumasy bo mechanik mi mowil ze ja niemam w nim dwumasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak wogule to w tych autach sa dwumasy bo mechanik mi mowil ze ja niemam w nim dwumasu.
To ja bym poważnie rozważył na Twoim miejscu zmianę, ale mechanika na początek. Dwumasa jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten sam problem co kolega nizej

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można sobie ustawić jak się posty pojawiają najnowsze na górze (tj. zawsze 1 strona) albo standardowo najnowszy na dole (tj. zawsze ostatnia strona) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub wewnętrzny jest w skrzyni biegów i skręcenie kół nie ma żadnego znaczenia. Sprawdza siętylko luzy na podnośniku.

 

---------- Dodano o 15:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:59 ----------

 

I oczywiście za niepotrzebnie wykonane naprawy cię skasowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegub wewnętrzny jest w skrzyni biegów

 

A to nielicha historia... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam taki: juz kilku tu pisalo o chrobotaniu na piatym czy szostym biegu podczas naciskania gazu tez to mam, niby to wina przegubu przy skrzyni. Wymienilem i jeden i drugi i nadal przy dodaniu gazu na piatce i szostce slychac chrobotanie, ale jest jeszcze jeden problem: podczas startu kiedy wchodzu czworka delikatnie kolysze mi samochodem, czuc wibracje w samochodzie, nie na kierownicy poprostu czuc jakby kolo bylo krzywe ustaje to po przejsciu na piaty bieg i wtedy zaczyna sie chrobotanie pod nogami przy wciskaniu gazu. Mial ktos kiedys taki przypadek i moze mi pomoc gdzie szukac przyczyny? Jeden gosc w garazu mi mowil ze chrobocze mi na piatce i szosctce bo wtedy skrzynia inaczej pracuje i inaczej naciska na przguby i jak sa juz nie za nowe to chrobocza, ale wymienilem i dalej to samo, i jeszcze te wibracje na czworce, kola tez wywazylem. Jakby ktos cos podpowiedzial to bede bardzo wdzieczny.

PS przepraszam za moja nie za polska polszczyzne, slaby z tego bylem a jeszcze nie uzywam na codzien.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

bardziej mi to śmierdzi problemami ze skrzynią lub w pobliżu (sprzęgła, dwumasa) niż przegubami

 

a mechanika bym zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U siebie zaobserwowałem identyczne obiawy. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Czy komuś z was udało się rozwiązać ten problem ? Dodam, że w moim samochodzie wymieniałem niedawno koło dwumasowe. Zanim to zrobiłem myślałem, że to właśnie dwumasa jest winna temu zachowaniu. U siebie również zauważam podczas jazdy ze stałą prędkością np. 50km/h po odpuszczeniu gazu i ponownym wciśnięciu słychać stuknięcie. Odczuwalne jest na podłodze po lewej stronie na podstopnicy jak i po prawej. Co niektórzy na forum pisali, że może to być wina nieprawidłowo wykonanej usługi wymiany oleju w skrzyni. Samochód mam cały czas serwisowany. przy przebiegu ok 180kkm miałem wykonaną wymianę oleju więc jak rozumiem mogę się zwrócić do dowolnego ASO z reklamacją na tą usługę??

Czasmi gdy np. podjezdzam do skrzyzowania nie używając hamulca "hamowanie silnikiem" to tuż przed zatrzymaniem się pojazdu słychać dziwne wg mnie dzwięki ...takie postukiwania. Wcześniej nigdy nie miałem żadnego Vw, zazwyczaj jeździłem automatami (poprzednie BMW 535xd), ale nigdy nie spotkałem się z takim czymś.

 

(dźwięk o którym pisałem słychać od 14s, warto oglądać w 4K) Edytowane przez lukasTRN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem. Czyli lekkie dodanie gazu na 456 i stuk pod nogami jakby ktos mlotkiem od spodu puknal. Przeguby ok. W serwisie mowia ze to zestaw sprzegiel do wymiany. Co robic moze ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki skrzyniana i silnik zmienione . Objaw pozostal. Poloski przeguby ok. Czy moze tak w skrzyni stukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje chyba zdjac poloski i sprawdzic przeguby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy które ustępuję po wrzuceniu wstecznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności