Skocz do zawartości
sznikers23

Czasowa niemoc wskazania poziomu paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po uruchomieniu silnika, pomimo znajdującego się w samochodzie paliwa, wskazówka poziomu paliwa nie drgnęła w górę. Dopiero po przejechaniu kilkunastu metrów podczas pokonywania zakrętu, wskazówka poziomu cieczy chłodzącej trzykrotnie zamigała (tak jak dzieje się przy rozruchu silnika) i wtedy wskazówka poziomu paliwa ruszyła w górę. Co mogło być przyczyną tego zawieszenia się wskazań oraz dlaczego zamigała kontrolka cieczy chłodzącej?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

P.S. Poziom płynu chłodzącego jest w porządku.

Edytowane przez sznikers23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zimne luty, lub obluzowana kostka przy liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę inaczej: Jak wskazówka poziomu paliwa dojdzie do około 20L momentalnie spada do zera. Po przejechaniu około 100km wraca na miejsce i wskazuje faktyczny stan paliwa. Nie zawsze się tak dzieje. Jaka tego może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki objaw ze jak temperatura pojdzie w gore to i paliwko sie podnosi wyzej, mysle ze to wina zimnych lutow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno zimne luty. Tez tak miałem. Spróbuj przylutować stabilizator napięcia. U mnie pomogło.

 

Link ze zdjęciami, może pomoże

 

http://oskamp.dyndns.org/gallery/Kombiinstrument?page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się dostać do tej kostki przy liczniku, by ją sprawdzić, czy jest dociśnięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciąg półkę (osłonę bezpieczników) włóż rękę do góry, tam powinieneś wyczuć kostke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty pewnie kolego tak jak pisza przedmowcy....sprawdz na innych zegarach...jesli to jest przyczyn to albo dlubanie albo zakup innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuniek:U mnie jest trochę inaczej: Jak wskazówka poziomu paliwa dojdzie do około 20L momentalnie spada do zera. Po przejechaniu około 100km wraca na miejsce i wskazuje faktyczny stan paliwa. Nie zawsze się tak dzieje. Jaka tego może być przyczyna?. w Twoim przypadku na 80% potencjometr na plywaku ;) mialem tak samo w fordzie mondeo :) ale 20% zostawiam na wszelki wyppadek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności