Skocz do zawartości
jacekff

Duże Spalanie 1.9TDI automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Podepnę się pod temat. Według mnie spalanie 6-7 l/ 100 km w mieście trzeba przenieść do działu z bajkami - połknie spokojnie 8-10 litrów. Według wskazań najmniej pali w okolicach 90 km/h i 140 km/h, tylko gdzie w naszym kraju tyle śmigać. Poza miastem można osiągnąć spalanie w okolicach 7/100km. Nie ma sensu (z moich praktyk) powolne ruszanie i delikatne przyspieszanie bo wpierdziela jeszcze więcej niż przy w miarę dynamicznym ruszaniu (bez palenia gumy). Niestety passek to auto na autostrady, w mieście jedyny plus to że mnie już dawno nie ma na skrzyżowaniu gdy gość z naprzeciwka dopiero wciska sprzęgło. Co do przebiegu, nieważne manual czy automat - ważne kto go użytkował. U mnie nastukało 220 tyś, a auto śmiga jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni jestem (mam nadzieję) szczęsliwym posiadaczem passata combi 1.9 130km w automacie. Z autem wszystko jest super, na kompie nei wykazało żadnych błedów, ale nie podoba mi się spalanie. Jak czytam posty oraz gadam ze znajomymi to na jałowym powinno być 0.6l/h, a u mnie wskazuje powyżej 2 litrów. w trasie poniżej 8 też nie udało mi się zejsć. Oczywiscie odczyty z kompa. musze to zmierzyć na dystrybutorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Od kilku dni jestem (mam nadzieję) szczęsliwym posiadaczem passata combi 1.9 130km w automacie. Z autem wszystko jest super, na kompie nei wykazało żadnych błedów, ale nie podoba mi się spalanie. Jak czytam posty oraz gadam ze znajomymi to na jałowym powinno być 0.6l/h, a u mnie wskazuje powyżej 2 litrów. w trasie poniżej 8 też nie udało mi się zejsć. Oczywiscie odczyty z kompa. musze to zmierzyć na dystrybutorze.

 

Jak czytam takie coś to przerażenie bierze. Miałem wcześniej benzynę 2.8 w A6 i tam był Tip+Quattro i w trasie schodziłem do 9L miasto tak do 15L hehe. Teraz 1.9 w syncro trasa od 4.3-5.5 a miasto około 6.5-7.0 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepnę się pod temat dawno zaknięty, czy jest możliwość aby przyspieszyć zmianę biegu na wyższy poprzed vag-a bądź inny program, czy nawet ingerencję w mapę e Ecu? Mój passek zmienia dopiero bieg po 1950 obr. wyje jak głupi zanim zmieni bieg, 5-tkę dopiero wbije po przekroczeniu 70km/h chciałbym to przyspieszyć żeby zrobił zmianę przy delikatnym dodawaniu gazu już rzy 1650obr. Pomoże ktoś? bo szukam od 2 dni w neci i nic nie mogę znaleźć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo fajnie Ci zmienia. Moj zmienial przy 2200rpm. Ja bym nie ingerowal bo bedzie tylko wiecej wibracji i slabsza dynamika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym to przyspieszyć żeby zrobił zmianę przy delikatnym dodawaniu gazu już rzy 1650obr. Pomoże ktoś? bo szukam od 2 dni w neci i nic nie mogę znaleźć ;/

 

 

Ale to było niezdrowe dla silnika. Po zmianie przy takich obrotach, obroty po zmianie będą bardzo niskie.

2000 rpm to wcale nie jest wysoko. Od 2200 rpm to dopiero zaczyna być tak, że nie tracisz dynamiki po zmianie biegu.

 

Masz teraz dobrze i napewno nie zmieniaj tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 manuale, i wolałbym aby zmiana nastąpiłą przy 1700 obrotów, jeśli zauważył bym, że są za niskie na następnym biegu, wrócił bym do wersji 1900 bądź ustawił 1800, tyle, że nie wiem w czym mam to zmienić ;/ wiesz może gdzie tego ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,zauważyłem że mój niezawodny towarzysz Passat B5 zaczął coś więcej palić niż przeważnie.Za 20litrow robię w trybie mieszanym ok 200km a na MFA pokazuję 6.5 litra średnio (jeżdżę wolno). Spalanie średnie na kompie nie zwrosło od 5 lat jest takie same.przebieg 200km jest robiony  nie odrazu lecz codzienny dojazd do pracy.Dodam że jest zero błędów,czujnik temperatury paliwa wymieniany był na oryginalny około rok temu, termostat nowy.Macie jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić? 

Zalane 20l,średnie spalanie skasowane i jest 6.3 l i według tego powinienem zrobić 300 km a jest 160 a paliwa Ile jest Sami widzicie

IMG_20181029_181034.jpg

Edytowane przez Kamilos1945
Pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, The_Saint napisał:

Miarodajnie będzie jak zalejesz do pełna, przejedziesz dystans 100 czy 200 km i znowu zalejesz do pełna.

No wiem o co chodzi.Ale z tego co wychodzi to pali mi 10 litrów na 100 a na kompie 6,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często sonda przed katem daje takie objawy nie wrzucając błędow. Bez kompa się nie obejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MucikV napisał:

Często sonda przed katem daje takie objawy nie wrzucając błędow. Bez kompa się nie obejdzie 

Chodzi ci o bardziej rozbudowany program diagnostyczny a nie taki jak ja mam już na laptopie vaga?

Edytowane przez Kamilos1945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, że masz vcdsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MucikV napisał:

Nie widziałem, że masz vcdsa

Mam ale błędów nie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy zalecacie żeby jeszcze sprawdzić w autku.Moge dodać że wszystkie filtry są nowe knechta,olej drugi raz wymieniany po 7 tys km ( a niech ma ) i filtr mann, termostat sprawny grzeje się moment, hamulce odbijają,auto ma moc, skrzynia chodzi bez zarzutu A olej z filtrem wymieniałem,wężyki podciśnienia które były lekko sparciałe wymieniłem na nowe Jedynie co to pozostał ten jeden do tego zaworu podciśnienia plastikowa kula ale to też wymienię...na Vagu błędu a nie ma  Mogę jeszcze dodać że od pewnego czasu na wolnych obrotach zaczęło cos trząść silnikiem na ciepłym tylko ,a kilka  miesięcy temu tylko na zimnym.Poduszki rzekomo ok ale  chce wymienic z sugestiami kolegów na forum poduszki Corteco

Edytowane przez Kamilos1945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem. 11do 12l na 100km pokazuje. Ale najciekawsze że na N na postoju pokazuje 1.3 a nie 0.7l../100. Ja myślę że mam liczni z 2.5 tdi. Bo na postoju za dużo kreci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności