Skocz do zawartości
rafal28

pytanie o lampy b5 fl anglik?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze świeci-EU.

ok wielkie dzięki

 

Tylko prawa świeci trochę za nisko, lub lewa za wysoko

to sie poprawi:)

 

 

to w końcu jak jest z tymi oznaczeniami bo mam takie same oznaczenia jak kolega rafal28, a ja mam EU a kolega UK ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem sie dowiedziec czy te lampy z oznaczen sa ueropejskie czy sa angielskie przystosowane ro ruchu LEwostronnego czy do prawostronnego?

 

http://img80.imageshack.us/i/8139005661.jpg/

 

http://img694.imageshack.us/img694/8421/8138831341.jpg

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chcialem sie dowiedziec czy te lampy z oznaczen sa ueropejskie czy sa angielskie przystosowane ro ruchu LEwostronnego czy do prawostronnego?

 

http://photos04.allegroimg.pl/photos...05/813900566_1

http://photos04.allegroimg.pl/photos...31/813883134_1

Ruch prawostronny, wg ETKA. Ale to są zwykłe lampy, nie xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa lampy zwykle xenony i bixenony do b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli sa lampy zwykle xenony i bixenony do b5?

Są takie:

1. Zwykłe halogenowe

2. Bixenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli o takie mi chodziło. Nie szukam bixenonów tylko zwykłych halogenowych hella. Dzieki wielkie Krawcol82 za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję temat ale dziś podczas rozbierania starej lampy natknąłem się na fajny "przełącznik"

jeśli się nie mylę jest on od zmiany tego czy lampa ma świecić ------- czy __/---

może komuś się przyda jeśli kupił już reflektor od anglika :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeję temat ale dziś podczas rozbierania starej lampy natknąłem się na fajny "przełącznik"

jeśli się nie mylę jest on od zmiany tego czy lampa ma świecić ------- czy __/---

może komuś się przyda jeśli kupił już reflektor od anglika

Kiedyś przy wymianie żarówki też "przełącznik" przełączyłem nieświadomie i się zastanawiałem, czy żarówki źle nie wsadziłem...

Ale w przypadku lamp z anglika do europejskich aut nic to nie da-muszą być światła asymetryczne dla ruchu prawostronnego.

Ale o tej ruchomej przesłonie powinny pamiętać osoby przyjeżdżające z Wysp na Kontynent-żeby nie oślepiali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa :)

a myślalem że Amerykę odkryłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to ja Was teraz "zabiję" pewna informacją-w bi-xenonach w 3BG też jest możliwość zmiany/przełączenia przesłony między asymetrycznymi (Europa), a symetrycznymi (USA). Na brzegu odbłyśnika jest taki plastikowy dynks w kształcie łebka śruby-wystarczy go przekręcić o ok. 30stopni i mamy światło symetryczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co, da sie europejska na anglika przerobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co, da sie europejska na anglika przerobic?

Nie, ale da się na symetryczną zrobić, czyli jak będziesz jechać z Wysp do Polski, nie będziesz oślepiać innych ;)

Z asymetrycznych tym przełącznikiem robisz symetryczne. Ktoś kiedyś pisał, że w bi-xenonie tego nie ma, a się okazuje, że ten przełącznik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy takie angielskie lampy się da sprzedać (z B4) czy lepiej je od razu do śmietnika posłać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]Witam

A czy takie angielskie lampy się da sprzedać (z B4) czy lepiej je od razu do śmietnika posłać ?

Myślę, że chętny prędzej czy później się znajdzie-także możesz komuś np. za piwko oddać na forum takie lampki do projektu jakiegoś :)

Ja nie ukrywam, że za piwko bym przyjął angielskie reflektory z 3BG do projektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie ukrywam, że za piwko bym przyjął angielskie reflektory z 3BG do projektu

czekaj cierpliwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie bym przyjął sprawne reflektory UK przednie z 3bg (może i za flaszkę) bo mi odbłyśnik lata. Może ktoś zrobić fotkę czym dokładnie zmienić światła na symetryczne . Jadę do PL i nie chce ludzi oślepiać. Pozdrawiam.

 

Aha mam zwykłe światła a nie xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś zrobić fotkę czym dokładnie zmienić światła na symetryczne . Jadę do PL i nie chce ludzi oślepiać. Pozdrawiam.

Już kiedyś wrzucałem ten plik.

Jedna uwaga, ten przełącznik nie zmienia na prawo/lewostronny ruch, tylko na światła symetryczne.

 

EDIT//

 

Ja też chętnie bym przyjął sprawne reflektory UK przednie z 3bg

BTW

Ja chętnie przyjmę sprawnego passata 3BG może być nawet za 2 flaszki ;)

zmiana ustawienia reflektora.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki GURAL - rozumiem, ze jak zmienię sobie na światła symetryczne to nie będzie problemów z jazdą w EU (tzn oślepianiem kierowców).

Ps: czy po ponowej zmianie tej dźwigni trzeba ustawiać światła jakoś w stacji diagnostycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności