Skocz do zawartości
rafal28

pytanie o lampy b5 fl anglik?

Rekomendowane odpowiedzi

na razie i tak nie kupie najwyzej po pierwszym będę szukał ale będę miał na uwadze .....

GURAL masz poprawiony post ale myśle ze Twoja teoria z HC jest niepoprawna bo wszystko wskazuje na to że mam angliki

ps. teraz to juz wiem

Jeśli pod kodem HC/R reflektory H4, bądź HC wszystkie inne reflektory znajdziemy strzałkę "->" oznacza to że reflektor jest przeznaczony do ruchu lewostronnego.

to tyle w tym temacie i dzięki za wyjaśnienie problemu

Edytowane przez rafal28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL masz poprawiony post ale myśle ze Twoja teoria z HC jest niepoprawna bo wszystko wskazuje na to że mam angliki

Jak niepoprawna??:confused: Popatrz na swojego posta z oznaczeniami na lampie i popatrz w którą stronę wskazują strzałki pod oznaczeniem HC (nie ważne czy patrzysz na nie od tyłu czy od przodu, strzałka wskazuje w tym samym kierunku) czyli w twoim przypadku masz lampy do ruchu lewostronnego . Po tej właśnie stronie mają jeździć te reflektory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza po ps jest dokonczenie tematu po przeczytaniu stronki co mi dałeś link

muszę kupić lampy w takim razie:554:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gadałem z takim kolesiem co przerabia angliki, to on mówi że lampy są takie same, tylko zeby zmienić z anglików na europejczyków to trzeba przesunąć jakąś zapadkę. I bedą normalnie europejskie. Robi to juz kilka lat i chyba tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co gadałem z takim kolesiem co przerabia angliki, to on mówi że lampy są takie same, tylko zeby zmienić z anglików na europejczyków to trzeba przesunąć jakąś zapadkę. I bedą normalnie europejskie. Robi to juz kilka lat i chyba tak jest.

 

w lampach DEPO tak jest ale w ori Helli to wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglików nie przerobisz, co najwyżej będą świeciły na równo, cudów niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co gadałem z takim kolesiem co przerabia angliki, to on mówi że lampy są takie same

To dlaczego mają inne numery części, a poza tym jak przerabia to kombinuje żeby jak najtaniej to zrobić, a mówi że takie same bo przecież nie powie że są inne jak zostawia angliki w aucie na Europe.

tylko zeby zmienić z anglików na europejczyków to trzeba przesunąć jakąś zapadkę. I bedą normalnie europejskie.

Tą zapadką zmienia się z GB na symetryczne, których wedle przepisów nie wolno używać na naszych drogach.

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

Robi to juz kilka lat i chyba tak jest.

I oszukuje klientów, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że po przełożeniu tej zapadki swiatła świecą identycznie jak moje. A pozatym nie oklamałby mnie tylko powiedział jak jest, a skoro mówi że sie da to pewnie się da.

A tylko mówię to co usłyszałem, nie sprawdzałem tego w praktyce bo nie miałem takiej potrzeby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj sobie ten wycinek z forum ale niektórzy piszą ze tych blaszek nie mają a niektórzy piszą ze są przy hella ale tylko xenonach

...Szanowny Panie!

 

Znak z dwoma strzałkami oznacza, że reflektor może być używany w ruchu lewo i prawostronnym z następującym zastrzeżeniem:

 

w reflektorze fabrycznie przystosowanym do ruchu lewostronnego (w podstawowym działaniu reflektora niesymetryczna wiązka światła oświetla pobocze po lewej stronie drogi) można zmienić wiązkę światła na symetryczną (brak oświetlania pobocza po lewej stronie drogi) co pozwala wjechać na drogę o ruchu prawostronnym bez oślepiania nadjeżdżających kierowców.

 

tak samo można przystosować reflektor fabrycznie montowany w samochodach z kierownica po lewej stronie.

 

Zmiany wiązki światła dokonuje się wewnątrz obudowy (po zdjęciu dekla) dźwigenką zamontowaną na module świateł mijania. Zmiana położenia dźwigienki powoduje zmianę wiązki z niesymetrycznej na symetryczną.

 

Takie przystosowanie reflektora stosuje się gdy pojazdy sporadycznie wjeżdżają na drogi o przeciwny kierunku ruchu.

 

W Pana przypadku można zmienić wiązkę niesymetryczną oświetlającą lewe pobocze na symetryczną, ale zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym i dopuszczeniu pojazdów do ruchu, pojazd z symetrycznymi światłami nie może być zarejestrowany (w Polsce obowiązują niesymetryczne światła mijania).

Kupując reflektor na giełdzie został Pan oszukany - sprzedano Panu reflektor fabrycznie przystosowany do ruchu lewostronnego, który mimo zmiany wiązki światła nie może być dopuszczony do ruchu w Polsce.

 

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Zenon Rudak

Trchnical Service

Trainer

Hella Service Partner Manager

a tu cały link

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-20197.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak jest z tymi oznaczeniami

na lewej lampie mam wszystkie strzałki na zewnątrz auta a na prawej sa 2strzalki na zewnątrz a pod HC trzecia strzałka jest skierowana do środka (tak jak na zdjęciach)

prawa lampa:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/_-i-t8Q10MJZL4cxwMFnmQ?authkey=Gv1sRgCK_93fjh0p2nRw&feat=directlink

 

lewa lampa:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/zTsdi9uZ_ILpwBKeErbs8w?authkey=Gv1sRgCK_93fjh0p2nRw&feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak jest z tymi oznaczeniami

na lewej lampie mam wszystkie strzałki na zewnątrz auta a na prawej sa 2strzalki na zewnątrz a pod HC trzecia strzałka jest skierowana do środka (tak jak na zdjęciach)

prawa lampa:

Czyli podałeś fotki z angielskich lamp. Czytałeś posta z linka który podałem wcześniej ?? Tam masz wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli podałeś fotki z angielskich lamp. Czytałeś posta z linka który podałem wcześniej ?? Tam masz wszystko opisane.

te fotki co podałem to są lampy z anglika??

czyli strzałka pod HC oznacza jaka to lampa tak??

jak przed chwila sprawdzałem w pasacie B6 lampy i maja takie same oznaczenie jak na tych fotkach z passata B5 czyli lewa lampa HC --> i prawa lampa HC -->

a passat B6 na pewno ma lampki z wersji europejskiej

wiec jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak masz to masz to co ja i jak mi tu poradzili jedz pod ściane i zobacz a na drodze będziesz miał któtsze światło od strony pobocza a powinno byc na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli tak masz to masz to co ja i jak mi tu poradzili jedz pod ściane i zobacz a na drodze będziesz miał któtsze światło od strony pobocza a powinno byc na odwrót

 

mi chodzi o samo oznaczenie jak to z tym jest, w pasacie B5 i B6 mam te same oznaczenia (i niby te oznaczenia to są z anglika) a B6 jestem pewien bo została kupiona w niemieckim ASO w Wolfsburgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a passat B6 na pewno ma lampki z wersji europejskiej

wiec jak to jest??

Masz tą B6-stkę z salonu?? Bo jak nie to skąd pewność że lampy 100% EU

Generalnie wersja lamp na Europę nie ma strzałek pod oznaczeniem HC bądź HC/R.

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

a B6 jestem pewien bo została kupiona w niemieckim ASO w Wolfsburgu.
Sam kupowałeś czy ktoś ją sprowadził do Polski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz tą B6-stkę z salonu?? Bo jak nie to skąd pewność że lampy 100% EU

Generalnie wersja lamp na Europę nie ma strzałek pod oznaczeniem HC bądź HC/R.

tak byla kupiona w salonie w Wolfsburgu

 

Sam kupowałeś czy ktoś ją sprowadził do Polski??

 

tak sam po passka bylem, nikt mi tego nie sprowadzał

 

 

 

EDIT:

według ETKI wiedzę ze lampy przednie w B5 przeznaczone do ruchu lewostronnego maja końcówkę AP a prawostronny AN

jutro sprawdzę jaki mam nr czesci

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/J5CdL72MesQRc30AIfcsaA?authkey=Gv1sRgCK_93fjh0p2nRw&feat=directlink

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural

a to HC jak piszesz jak ma strzałkę w prawo to anglik to już rozumiem ale po co w takim razie jest dwa razy HC pod jednym mam strzałkę w prawo a pod drugim HC mam puste pole

jak kupie nowe reflektory to sprawdze też nr częsci czy było AN czy AP bo powinno być AP wg uzyskanych tu informacji

 

tomek1811 piszesz ze masz takie oznaczenia jak ja a oglądając twoje zdjęcia wygląda na to że lampy ci swiecą ok ale od tego Krawcol82 jest ekspertem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gural

a to HC jak piszesz jak ma strzałkę w prawo to anglik to już rozumiem ale po co w takim razie jest dwa razy HC pod jednym mam strzałkę w prawo a pod drugim HC mam puste pole

Tak szczerze, to nie mam pojęcia dlaczego jest 2 razy HC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale od tego Krawcol82 jest ekspertem:-)

Dzięki ;) Ale ja siebie za takiego nie uważam-dla mnie priorytetem są numery wg ETKI-dlatego wcześniej napisałem, żeby w ten sposób szukać lamp-piszcie do sprzedających na Allegro zapytania o numer ETKA-jak się będzie zgadzał z tymi, które wcześniej podałem, wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural a te lampy co mają odbłyśnik co można przestawić to napisałes gdzies ze są z trzema strzałkami lub ----><---- moje pytanie czy te strzałki muszą być koło siebie czy mogą być z odstępem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności