Skocz do zawartości
rafal28

pytanie o lampy b5 fl anglik?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

trochę mnie pewna rzecz męczy i chciałbym zapytać innych włascicieli passatów o następującą rzecz:

chodzi o lampy przednie wydaje mi się ze mogę mieć z anglika ale nie wiem czy dobrze myślę bo....pobocze mam doświetlone ale tam gdzie urywa się światło idzie linia w stronę środka drogi a potem pod kątem w górę oświetla lewy pas czyli ten po którym jadą kierowcy z przeciwka , nikt mi nie mruga że coś jest nie tak a diagnosta podbił mi przegląd czy wszystko mam ok? dodam ze żarówki to H7+H1 klosz chyba tak zwany soczewkowy (lampa gładka)nie wiem czy są to lampy oryginalne bo nie mam na nich zadnych znaczków ani strzałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko masz lampy z anglika bo siedząc w aucie linia świateł tak powinna iść ___/----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal28, ustaw si,e przed ścianą i będziesz wiedział, czy to europejczyk, czy anglik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz lampy od anglika, to masz spok goscia na przegladzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam ze żarówki to H7+H1 klosz chyba tak zwany soczewkowy (lampa gładka)nie wiem czy są to lampy oryginalne bo nie mam na nich zadnych znaczków ani strzałek

 

ori lampy w 3bg mają żarówki 2xH7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przez przypadek na lampach nie ma oznaczen LHD lub RHD czyli Left/Right Hand Drive .... mam auto u mechanika wiec niestety nie moge sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy nie mają zadnych oznaczeń ale jesli byłaby wymieniona jedna lampa tylko np lewa ? albo bardziej ta prawa to jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ampy nie mają zadnych oznaczeń

A ustawiłeś się przed ścianą i widziałeś, jak świecą :?: Jeśli taką granicę światla i cienia masz, jak narysował Tobie ziewal, to masz europejskie światła i nie potrzebujesz szukać żadnych oznaczeń-to jest najprostszy przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie znajde po oznaczeniach to będę musiał podjechać pod ściane ale chciałem jeszcze parę rzeczy opisać które znalazłem i czy ktoś wie czy to są oryginalne z volkswagena lampy?:

reflektor Hella napisy na szkle u góry h7/h9 SHE HR 00 SSB440 Vol i tu małe literki wygrawerowane LES potem H7 a u góry lampy na plastiku :

prawa(patrząc od przodu auta to lewa)

A HR HC HC 1a

02 04 04 04 01

<- 00 -> .... <-

lewa (od przodu auta to prawa)

1a HC HC HR A

01 04 04 04 02

->-> .... 00 ->

 

i jeszcze norma E1 obok 17.5 pod 25 a pod e1 1186 i 1187

jeśli ktoś mi to rozszyfruje będę wdzięczny a co do tego grawera LES to wiem ze inni pisali ze mają LHD left hand drive lub LHT left hand traffic a ktoś napisał ze w angliku na lampach miał RHD czyli right hand drive co chyba oznacza ze kierownica po prawej stronie . wygląda ze mam HR ale po nimi jakieś 00 zamiast strzałki czyżby na ruch lewo i prawostronny?

Edytowane przez rafal28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie znajde po oznaczeniach to będę musiał podjechać pod ściane

Od założenia tematu do dzisiaj mogłeś podjeżdżać pod ścianę przynajmniej przez cztery wieczory z rzędu i sprawdzić, jak świeca lampy... A Ty tutaj z oznaczeniami wyskakujesz... Żeby się piwa napić browar budujesz :rotfl: Zamiast zastosować najprostszą metodę :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tej stronie też mogli podjechać pod ściane a mimo wszystko wiele mają pytań

Bo tutaj rozmawiają o tym przed zakupem lamp-od kiedy nasz kraj został zalany autami z wysp na części... Oni poruszają temat w teorii, a Ty możesz to sprawdzić w praktyce, bo masz w końcu te lampy w swoim aucie zamontowane...

Zamiast siedzieć przed monitorem wsiadaj do auta i jedź pod ścianę sprawdzić, jak świecą lampy-to jest moja rada. Będziesz miał najszybszą i najbardziej właściwą odpowiedź na swoje pytanie sprzed czterech dni... A jak nadal będziesz miał wątpliwości, to zrób zdjęcie oświetlonej ściany i wklej na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie to już idę:-) a pytam dlatego bo mimo ze mam lampy to jesli bedą złe to też tak jakby jestem na kupnie.....na tej aukcji jest taka lampa jak ja mam a pisze ze jest europejska

http://www.allegro.pl/item774012263_vw_passat_b5_lift_01_05_lampa_lewy_przod_hella.html

tylko ze mi lampy swiecą -\_ ale ide sprawdzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pytam dlatego bo mimo ze mam lampy to jesli bedą złe to też tak jakby jestem na kupnie.....na tej aukcji jest taka lampa jak ja mam a pisze ze jest europejska

http://www.allegro.pl/item774012263_...zod_hella.html

Tutaj masz europejską: http://www.allegro.pl/item773204217_lampa_przednia_reflektor_vw_passat_b5_fl.html

Porównaj sobie znaczki z naklejki i zapamiętaj, że literki AN na końcu kodu wg ETKA oznacza lampę europejską, literki AP-anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem dobrych warunków ale oceń sam bo mnie to nie wygląda dobrze

lewa(auta)

lewaauta.th.jpg

prawa:

prawaauta.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie miałem dobrych warunków ale oceń sam bo mnie to nie wygląda dobrze

Szukaj takich lamp, jakie są w linku do aukcji, którą podałem.

Masz angielskie światełka u siebie-niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka lampa jak ja mam a pisze ze jest europejska

http://www.allegro.pl/item774012263_...zod_hella.html

Ta lampa to czysty angol. Na marginesie Anglia też niby w Europie jest. Twoje lampy też są od anglika. Jak chcesz się dowiedzieć czy to EU czy GB to patrz w którą stronę jest strzałka pod oznaczeniem HC, ta strzałka wskazuje stronę po której powinien poruszać się samochód z tymi lampami.

 

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

 

I jeszcze jedno bo troszkę zamieszałem w wersji EU nie ma strzałki pod oznaczeniem HC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale jeszcze mi nie daje spokoju to ze 1186 to ponoc europa a 1202 angliki ja mam 1186 i 1187 druga rzecz HC moze zle się wkleiło u mnie przy prawej pod HC nie ma nic pod drugim HC 04 jest strzałka w prawo a dopiero pod 1a w lewo a przy lewj(auta) pod HC 04 nie ma nic a pod drugim HC04 jest strzałka w prawo więc wg twojej teorii GURAL stroną po której powinien poruszać się samochód to prawa ....

Krawcol82 muszę kupić dwie lampy czy może wystarczy jedna lub ponoć są te blaszki co zmieniają światła z układu symetrycznego na niesymetryczny ze niby to może pomóc.....ciekawe jak mi diagnosta podbił przegląd a sprawdzał światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga rzecz HC moze zle się wkleiło u mnie przy prawej pod HC nie ma nic pod drugim HC 04 jest strzałka w prawo a dopiero pod 1a w lewo a przy lewj(auta) pod HC 04 nie ma nic a pod drugim HC04 jest strzałka w prawo więc wg twojej teorii GURAL stroną po której powinien poruszać się samochód to prawa ....

Popraw oznaczenia w poprzednim poście to ocenimy jeszcze raz jakie masz lampy

 

http://www.forum.vwgroup.pl/204-post1.html

A tutaj masz ładnie opisane co oznaczają poszczególne oznaczenia na lampach. Miłego czytania.

 

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

 

I oznaczenia A i 1a cie nie interesują jeśli idzie o stronę poruszania sie pojazdu. Tylko oznaczenie HC bądź HC/R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol82 muszę kupić dwie lampy czy może wystarczy jedna lub ponoć są te blaszki co zmieniają światła z układu symetrycznego na niesymetryczny ze niby to może pomóc.....ciekawe jak mi diagnosta podbił przegląd a sprawdzał światła

O tym, jak diagności sprawdzają oświetlenie to ksiązkę można napisać... Ja kiedyś na przeglądzie poprosiłem diagnostę, żeby mi sprawdził światła-on mi na to odparł, że świecą-nie wiedziałem, co mu odpowiedzieć-tak mnie zaskpczył odpowiedzią.

A Ty kup dwie lampy-w ogłoszeniu, które podałem są dwie na sprzedaż-prawa i lewa-przeczytaj treść ogłoszenia.

A czarownie z przesłoną nic nie da-bo Ty potrzebujesz mieć światła asymetryczne, ale we właściwą stronę.

Dzwoń do kolesia z ogłoszenia, które Tobie podałem.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności