Skocz do zawartości
rafal28

pytanie o lampy b5 fl anglik?

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, ze jak zmienię sobie na światła symetryczne to nie będzie problemów z jazdą w EU (tzn oślepianiem kierowców).

Dobrze rozumiesz. Nie będzie doświetlenia pobocza. Lampa zamiast dawać takie ___/ bądź takie \___ światło będzie świeciła tak ____ :ok:

Ps: czy po ponowej zmianie tej dźwigni trzeba ustawiać światła jakoś w stacji diagnostycznej?

Nie. ta dźwignia ustawia tylko przesłonę, nie ma wpływu na regulację wysokości lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super. Nie chciałem kupować tych naklejek z Halforda (ostatnio całą lampę miałem od kleju) i dlatego szukałem innej opcji . Dzięki wielkie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu lamp to szkoda ich bo to Helleny są :D ale może coś z nich wyczaruje :)

czy auto z takimi lampami przechodzi przeglądy ?

jak już ktoś pisał na forum że passaty jako jedyne maja homologację czy jak to się tam zowie że można robić przekładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]czy auto z takimi lampami przechodzi przeglądy ?

Chyba w UK...

Masz reflektory, które świecą inaczej, niż powinny świecić w Polsce i chcesz przejść badanie techniczne :?: Chyba, że zrobisz to w stacji, w której sprawdzają tylko, czy światła w ogóle świecą-tam przejdzie badanie techniczne-ale oprócz tego, że sam będziesz widział gorzej, to innych będziesz oślepiać-weź to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]jak już ktoś pisał na forum że passaty jako jedyne maja homologację czy jak to się tam zowie że można robić przekładki

A kto tak pisał? I na co te lampy mają homologacje? Bo chyba o czymś nie wiem. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oślepieniem to racja - a z tym o tym że ktoś pisał to może źle to zinterpretowałem - chodziło o samo auto. Przypomniało mi się że brat musiał w swoim aucie wymienić lampę bo ktoś (pewnie po stłuczce) dał lampę z anglika i koleś na przeglądzie to wykrył :)

dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie - jutro jadę kupić używaną lampę przednią (lewą, od kierowcy) do Passata B5FL - jak poznać bez wkłądania do auta czy to anglik czy EU wersja ?

Czytałem, że jak na naklejce obok "E" jest strzałka to jest na GB a jak nie ma strzałki to jest na EU - pokazecie przykład jak to wygląda dokladnie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też mam pytanko, czy bebechy (trybiki, odblaski itp) od lampy z anglika różnią się czymś od bebechów w lampie europejskiej? Pytam, bo mam mam uszkodzoną regulacje manualną w obu lampach i tak dumam czy nie kupić lamp z UK i przełożyć właśnie wnętrze żeby uniknąć kupna nowych lamp. Dzieki za rady.

Edytowane przez kys84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem niedawno i wydaje mi sie ze wszystko jest takie samo poza przysłonką świateł mijania w soczewce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy też mam pytanko, czy bebechy (trybiki, odblaski itp) od lampy z anglika różnią się czymś od bebechów w lampie europejskiej? Pytam, bo mam mam uszkodzoną regulacje manualną w obu lampach i tak dumam czy nie kupić lamp z UK i przełożyć właśnie wnętrze żeby uniknąć kupna nowych lamp. Dzieki za rady.

 

Ja na allegro kupowałem lampy europejskie, hella w cenie ok 30zł/szt. Wnętrza to raczej nie przełożysz bez rozwalenia lampy. Ja kupiłem dwie + dwie moje i z czterech złożyłem dwie dobre. Z kupnych lamp zregenerowałem wcześniej odbłyśniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a czy wie ktoś może jak to jest z ksenonami z b5 przed liftem, czy można je jakoś przestawić na europę jeżeli są z anglika??

Bo wszyscy piszą o b5FL :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się przestawić na europę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie da się przestawić na europę

 

A mozesz poprzeć to jakimiś dowodami, ponieważ czytam i czytam i w b5fl można przestawić na symetryczne, można też rozebrać lampe i przestawić przesłonę. Czy probowałeś zrobić coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie jedynie w soczewkach Depo możesz wyrównać promień światła z tak----\____ na tak ------- nie da się inaczej i tylko pamiętaj że lampa europejska ma inne oznaczenie a co za tym idzie na przeglądzie może nie przejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampy DEPO to można przestawić nie wiem jak w lampach Hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo prosze o pomoc bo lampy juz zamowione i nie wiem czy to angliki. Po tych wszystkich poradach na forum to juz sie pogubilem...

http://olx.pl/oferta/lampa-prawa-passat-b5-fl-euro-CID5-ID8zkIt.html#74b1349154

Dziekuje z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos?

Niby pod HR nie ma strzalki ale na koncu tego kodu jest AL.

I juz sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam sobie poradzilem:-P

Dla tych co szukają jak rozpoznać angliki otóż: z pewnego źródła (dział techniczny firmy Hella) wiem ze jeżeli w drugiej linijce kodów jest 1LL to lampa jest do ruchu lewostronnego(anglik) a jeżeli jest 1EL to lampa jest do ruchu prawostronnego(Europa). I nie patrzcie na żadne strzałki bo ja bym się tak naciął.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem długo rad na forach aby być w stu procentach pewnym ze lampa jest eu mało tu konkretów ale znalazłem konkretna odpowiedz dorzucam zdjęcia swojej lampy która jest EU oraz numery porownanwcze mam nadzieje ze komuś się przyda i zaoszczędzi czas IMG_3429.thumb.JPG.ef8ce8d4c77ce7eb7ae33bcf6bd30696.JPG

IMG_3430.JPG

D5284E96-CB50-4496-94F2-D97F964807AB.jpg

IMG_3434.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności