Skocz do zawartości
Wojtek_KRK

a co to jest?:)

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

..snieg popadal i stworzyl mi problem-zastanowienie:) (chyba ze to nie problem wg was:) )

Jest to pierwsza zima tego passata w moich rekach..

 

zerknijcie na zdjecie .. czy tez macie takie pasy na dachu (jak popadalo "bialym") w poprzek samochodu (na wysokosci slupkow) ?dziwne ze akurat w tym miejscu?

 

pierwszy raz cos takiego widze..

co to jest ? cos bylo kombinowane z dachem? gdzies jest grubsza blacha :confused:..slady spawania?:eek:

 

strasznie mnie to intryguje.. what da f**k:confused:?

 

dzieki za sugestie

passat_snieg_na_dachu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kolego szyberka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie mam:)

:rolleyes:chyba nie podejrzewasz mnie o tak niski poziom IQ:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to takie wzmocnienie dachu tz. taka blacha przyspawana w poprzek od słupków i nie ma powodów do zmartwień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie było zaraz po jeździe ??

Jak miałeś nagrzany samochód to grubsze elementy wzmacniające dachu dłużej utrzymują ciepło i stąd taki "wzorek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to jest ? cos bylo kombinowane z dachem? gdzies jest grubsza blacha ..slady spawania?

 

 

Spokojnie, tam jest poprzeczne wzmocnienie w kształcie rynny, literki "U" czy "C" jak kto woli. Podobnie zacznie się dziać na masce jak ostygnie, tyle, że wzorki będą bardziej finezyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie było zaraz po jeździe ??
samochod stoi okolo 4h ale nie byl bardzo nagrzany zrobilem moze 4km.

Postawilem, odpoczywal :) ..wygladam za okno i patrze Picasso sie dorwal do dachu:)

 

Jakby mi ktos powiedzial ze "ja tez tam mam w swoim" to spadnie mi tetno troche:)

A tak powaznie to podejrzewalem ze tam cos musi byc pod dachem (podobnie jak to co mowi TOMCIO na masce jak stygnie, i to uzebrowanie od wewnatrz).. ale w poprzednim B5 (przed liftem) nie bylo tej belki? (takiego mialem wczesniej).

 

dzieki za szybka reakcje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli śnieg jest mokry,a samochód trzyma "jakąś" temperature,to moga pojawić się takie znaki. jest to wzmocnienie poprzeczne dachu-jak kolega powyżej napisał.w sedanie czasem miałem podobnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym postawił na jakieś poprzeczne wzmocnienie, bo ślad jest akurat na "poziomie" słupka. (Może masz jakieś specjalne wzmocnienie, żeby Ci się Pasek w pół nie złożył :D)

Pooglądaj jak stopnieje całkiem...może coś będzie widac...

Ja bym się zbytnio nie martwił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy tez macie takie pasy na dachu

Nie masz się czym martwić, tak może być. jak kolega napisał wcześniej;

Spokojnie, tam jest poprzeczne wzmocnienie w kształcie rynny, literki "U" czy "C" jak kto woli. Podobnie zacznie się dziać na masce jak ostygnie, tyle, że wzorki będą bardziej finezyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodoki (potocznie chlopaki na podhalu:) ) !!

to wszystko pewnie prawda - ze to belka poprzeczna, ze wzmocnienie itd..ale widze to pierwszy raz na dachu.. wczesniejsze pojazdy me nie mialy takiego "wzmocnienia" a i nie widuje tego w innych Passatach .. zaden z was tego nie ma to dlaczego akurat ja mam to miec:D bonus od VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego samochód był pierw w dwóch częsciach a jak przyjechał do Polski zrobili w jedną pikną błyszczącą furmankę:D jak nie sciąga na prawo albo lewo i nie drży kierownica to jeźdźić :) hehe

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochód był pierw w dwóch częsciach a jak przyjechał do Polski zrobili w jedną pikną błyszczącą furmankę.jak nie sciąga na prawo albo lewo i nie drży kierownica to jeźdźić

nooo pieknie..:D:eek: . Przed kupnem bylem u czarodziejow itd, na geometrii od spodu od boku ogladalem..nie blyszczy .. i nie byl odpicowany itd.. gemetria wyszla idealnie (a to juz chyba mocny argument ze z przystanku MPK to nie byl zespawany)

 

.. przed chwila widzialem A6 i na dachu ma - i to dwa takie paski:D heh

podpowiem wlascicielowi ze "byly najpierw dwie czesci a pozniej przyjechal do PL itd.." to sie ucieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widziałem coś podobnego tylko w aucie które miało zaspawany szyber... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to jakaś wersja usportowiona?? Tak jak montuje sie rozpórki kielichów tak VW zamontowal Ci rozporke słupków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest to jakaś wersja usportowiona?? Tak jak montuje sie rozpórki kielichów tak VW zamontowal Ci rozporke słupków??

 

no wszystko fajnie i smiesznie:D ale nie jest to wersja usportowiona..przynajmniej mi o tym nie wiadomo..

 

a moze sciagnac podsufitke i bedzie cos widac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze sciagnac podsufitke i bedzie cos widac..

To tak ciągnąc Off topa dalej,. Nie lepiej wyciąć ten kawałek dachu?? Wtedy to na 100% będzie wersja usportowiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to nie jest czasem ślad po TAXI ?? ja mam podobny ślad po antenie CB na klapie od bagażnika i nawet jak myję wodą to woda jakoś szybciej spływa w tym miejscu gdzie mam zawsze antenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem takie cos w nie jednym VW a jak tego ktoś nie ma to znaczy że ma szpache ;) i nie przeciąga wzmocnienia na blasze :D .Nie ma się co czrować :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze specjalista od blacharki w VW , mowil ze passaty nie maja zadnego wzmocnienia w tym miejscu..wzmocnienie jest ale wzdluz i na krancach dachu z przodu (nad szyba) i z tylu przy klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności