Skocz do zawartości
Wojtek_KRK

a co to jest?:)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialem ze specjalista od blacharki w VW , mowil ze passaty nie maja zadnego wzmocnienia w tym miejscu..wzmocnienie jest ale wzdluz i na krancach dachu z przodu (nad szyba) i z tylu przy klapie

A to ciekawe, ja też mam takie wzorki śnieżne w poprzek dachu na całej długości co mniej więcej 30-40 cm. Też 3B w kombi. Sprowadzony z NL. Dach bez śladów napraw blacharskich.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawialem ze specjalista od blacharki w VW , mowil ze passaty nie maja zadnego wzmocnienia w tym miejscu.

To chyba miał na myśli sedana, który rzeczywiście nic takiego nie ma. A każde kombi mieć powinno. I screen z ETKA jak ktoś nie wierzy. :D

da44a17fef83741em.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I screen z ETKA jak ktoś nie wierzy.

widac faktycznie na screenie belke wzmacniajaca.. ale jesli to odwzorowanie dachu w kombi, to nie w tym miejscu, chyba ze to tylko pogladowo ze takowa belka jest.

(nawet element sluzacy do zespolenia? ze slupkiem widac i tuz nad nim powinna byc ta belka - no ale tam jest szyberdach,moze dlatego)

 

Ogarnela mnie mania ogladania dachow innych samochodow i w niektorych jest dosc widoczne, a w niektorych nie ma kompletnie tych sladow.Duzo widzialem tego w skodach, audi, fordzie mondeo. Takze ustalamy:D ze jest to wzmocnienie.

 

ale bedac dalej dociekliwym.. to dlaczego wszystkie Passaty nie maja tych pasow... :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bedac dalej dociekliwym.. to dlaczego wszystkie Passaty nie maja tych pasow...

 

zależy to od tego ile wcześniej stały zanim zaczął padać śnieg ;) Jeśli stał całą noc i był wychłodzony to tych śladów nie będzie. Analogiczna sytuacja jak z maską, jeśli zimna to śnieg na całej powirzchni, jak ciepła to wytopi się tak jak idą użebrowania maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale bedac dalej dociekliwym.. to dlaczego wszystkie Passaty nie maja tych pasow... :583:

Bo TWÓJ passat kolego to miał spotkanie z lokomotywą. Pociąg go po prostu przejechał i zostały dwie rysy, które trzeba było zaszpachlowac. a że szpachla ma ciut inne właściwości niż blacha - stąd po oddziaływaniu ciepła z wnętrza auta - taki się właśnie robi wzorek na dachu :D

 

A tak na poważnie to już przecież ci koledzy odpowiedzieli. Zależy ile się w danej chwili jechało, ile spadło śniegu, jaki jest kolor lakieru (chodzi o nagrzewanie się powierzchni)... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy to od tego ile wcześniej stały zanim zaczął padać śnieg Jeśli stał całą noc i był wychłodzony to tych śladów nie będzie

fakt ze zanim zrobilem zdjecie samochod stal 4h a wczsniej byl po jezdzie ale krotkiej - nawet do 90 st sie nie nagrzal. zreszta ile moze sie wychladzac?

 

zdjalem caly snieg z dachu jak bylo jeszcze cos widac (okolo 17), w nocy nie padalo bardzo intensywnie a rano znow wyszly pasy..dalej byl nagrzany? nie wierze.

 

A tak na poważnie to już przecież ci koledzy odpowiedzieli. Zależy ile się w danej chwili jechało, ile spadło śniegu, jaki jest kolor lakieru (chodzi o nagrzewanie się powierzchni)... itp.

 

powiem tak.. nie ma to znaczenia wg mnie.. kolor lakieru?cieekawe :D

jesli ktos chcialby powtorzyc cos co juz bylo napisane to chyba nie ma potrzeby.

 

 

dziekuje wszystkim za sugestie i pomoc:)

sprawa mysle rozwiazana poza tym ze jedni maja pasy a inni nie :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje tego starego kotleta, bo mam pilne pytanie, nie chce ściągać podsufitki a chce się dowiedzieć czy jest jakieś wzmocnienie dachu z tyłu nad szyba, chodzi tutaj o Passata b5 w sedanie, jakby ktoś miał jakieś zdjęcie czy coś byłbym bardzo wdzięczny, bo nigdzie nic nie mogę znaleźć.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności