Skocz do zawartości
szkapa88

wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem jeszce jedno, jak się nagrzeje silnik to górny wąż z chłodnicy co idzie tak jakby pod pokrywe zaworów jest gorący, a drugi waz z dołu chłodnicy co idzie do termostatu jest zimny.

Jeszcze jedno. Dziś bardzo wysoko podniosła mi sie temp. 4/5 wskazówki. Wyłączyłem silnik, otwarłem maske i wentylator sie nie kręcił (a chyba powinien przy takiej temperaturze) i lekkie świszczenie z korka chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie chłopak gotuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja posiadam passata b2 z silnikiem 1.8 na wtrysku i chłodnice mam tą większą , ale i tak temperatura podnosi się za wysoko , ąż wentylator się ciągle włącza.

Gdy jest na dworze zimno to wtedy nie.

I teraz właśnie nie wiem czy mam do wymiany termostat czy chłodnica jest niedrożna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylator się włącza to raczej termostat jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś wymontował chłodnicę i spróbował ją czymś przepłukać? Jak wymieniałem w B2, to była zawalona błotem i jakimiś glutami i mimo, że wstawiłem mniejszą, to wchodziło do układu tyle samo płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów... taka jedna uwaga jeśli temperatura na liczniku dzwignie sie o pare stopni a wentylator na chłodnicy sie nie załączy a jest na 100% sprawny to po jakiego grzyba to ruszać??? rozumie taką sytuacje jeżeli jest ciepło załonczy sie wentylator na chłodnicy i nie potrafi go schłodzić... chyba ze kolega nie opisał wszystkich objawów...

ps. miałem taki przypadek ze wentylator jak sie załączył to działał caly czas a temperatura ani w gure ani w doł ale po wymianie chłodnicy wszystko wruciło do normy. poprostu w środku była zatkana (to juz czas robi swoje). pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności