Skocz do zawartości
szkapa88

wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana termostatu gdyż czasem podnosi mi się temperatura powyzej połowy i muszę przerwać jazdę, a czasem temp. jest w normie, czyli generalnie loteria. Wentylator chodzi, chłodnica nie cieknie, stan płynu w normie jak i jego kolor(zielony).

 

Zostaje termostat no i chce go wymienić, ale nie wiem jak do tego się zabrać, nawet nie wiem gdzie on jest :confused: .

Proszę o jakieś instrukcje krok po kroku.

 

P.s.

Silnik 1.6 benz (WV) ze zbiornikiem płynu chłodniczego przy chłodnicy.

Nie wiem czy to jest istotne, ale wolałem napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest zamontowany przy pompie wodnej. Montowany na chyba 2 śrubki. Tylko uważaj, bo jak go wyjmiesz, to zaleje Cię płyn chłodniczy. Z resztą poniżej masz rysunek poglądowy:

termostat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana termostatu wiąże się z wymianą płynu chłodniczego.

A czy zgadzacie się ze mną że to termostat jest walnęty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperaturę na liczniku pokazuje 3/4 wskaźnik jest dużo za połową i jest wszystko w porządku,a wodę wystarczy spuścić zlać jak masz płyn.Czy coś się dzieje jak temperaturę masz za połową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana termostatu wiąże się z wymianą płynu chłodniczego.

Co prawda spuścić go musisz, ale jeśli masz w miarę świeży płyn, to możesz go znów zalać.

zgadzacie się ze mną że to termostat jest walnęty?

Może być. U mnie były podobne objawy w postaci skrajnych wahań wskaźnika temperatury, a po wymianie termostatu uspokoiło się. Sam termostat nie był najdroższy w moim przypadku, więc nawet gdyby się okazało, że to nie to jest przyczyną, to dużo bym nie stracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam na termostacie jest taka śmieszna okrągła uszczeleczka, ciężko ją dostać nową wiec uwazaj na nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam na termostacie jest taka śmieszna okrągła uszczeleczka, ciężko ją dostać nową wiec uwazaj na nią

Uszczelka powinna być w zestawie z nowym termostatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się odpowietrza układ po zalaniu płynu chłodniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz odkręcony zbiorniczek wyrównawczy płynu i odpalasz silnik. W miarę upływu czasu poziom płynu będzie Ci opadał. Dolewaj go aż przestanie opadać. Wtedy powinien już być odpowietrzony, a poziom być na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat i przy okazji płyn chłodniczy i nic nie pomogło nadal zbyt wysoko podnosi sie temp.

więc co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnice w jakim masz stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wstawioną mniejszą chłodnicę? Były dwie wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko powiedzieć w jakim jest stanie, nie wiem po czym to poznać.

Co do mniejszej chłodnicy to faktycznie nie jest za duża, ale wygląda chodźby była zamocowana jak od nowości i nie widac żadnej przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerszą chłodnicę masz na zdjęciu poniżej (tzn. tyle co jej tam widać;))

silnikB2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam połowe tej chłodnicy ze zdjęcia :)

Tylko wydaje mi się że ja taką krótką mam fabrycznie i powinna dawać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stłuczce tez zmieniłem na mniejszą i wtedy mi temperatura zaczęła podchodzić wyżej. Z tym, że ja miałem diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chłodnice mam dobrą w sensie wielkości. Jedynie co może być to zasyfiona i niedrożna. Tylko to jest takie wymienianie na oślep.

Może to być też początek objawów walniętej uszczelki pod głowicą?

Miał moze ktos taką sytuacje, że podniosła sie mu temp i zapaliła sie lampka ostrzegawcza? Jesli tak, to w jakiej pozycji była wskazówka? 4/5, 3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka ostrzegawcza mi sie jeszcze nigdy nie zapaliła a i nie miałem czegos takiego ze temp mi rosła w góre, z drugiej jednak strony mi sie wydaje ze coś masz niedrozne...

masz jakies efekty jak ci temp idzie w góre? np niższe obroty, albo niższe obroty + trzęsienie się silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to być też początek objawów walniętej uszczelki pod głowicą?
Raczej nie, przynajmniej w moim przypadku nadmierne wzrosty temp. nie miały miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz kontrolka ostrzegawcza zapaliła, jak jechałem za długo za szybko. Ale pozycja wskaźnika była na maksa w prawo. ;) tak powiedzmy 9/10 :D tylko ja mam diesla, choć to różnicy chyba robić nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności