Skocz do zawartości
malp

Zatkane spryskiwacze b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktos próbował odetkać spryskiwacze w b6 - raczej przewody, rurki.

Podejrzewam że mam zatkane. Tył chodzi bez problemu więc to nie pompka. A z przodu tylko coś wypluje i koniec. Przecież nie będe z tym jechać do serwisu.

 

Wiem taki gupi temat ale wiedza jest złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo musisz zdjac zderzak, albo wykrecic kratke halogenu i poluowac nadkole ( tutaj rece ginekologa bo miejsca nei jest zbyt wiele :) ) i masz dostep do pompki, sciagasz przewod , chcoiaz watpie zeby to sie moglo zapchac bo niby czym? predzej obstawiam ze gdzies peklo i leci, przejrzyj komore silnika przewod idzie od dolu zbiornika, pod filtrem paliwa potem wzdluz blotnika ( taka mala rurka karbowana ktra jest schowana w duzej rurce karbowanej ), najlpej niech jedna osoba ciagnie za spryskiwacz a druga szuka, musisz tylko srubokretem przekrecic zamek maski aby komp myslal ze maska jest zamknieta bo inaczej nie zalaczy pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pobawię się.

Jak zrobię to napisze co było grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj cienkim stalowym drucikiem przetkać (dziurkę wylotową):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam zrobione. Więc tak to było. Wyjąłem najpierw same spryskiwacze bo pomyślałem że faktycznie może coś jest zapchane - przedmuchałem, sprawdziłem drucikiem. I nic. Pojechałem do mechanika bo nie chciało mi się grzebać z tymi rurkami, itp. Facet sprawdził wszystko poczym stwierdził że zapchane spryskiwacze. Koń by się uśmiał a mi było głupio. Okazuje się że są tak skonstruowane że jak coś wejdzie to samemu tego nie przedmuchasz - mają jakiś taki profil czy kanaliki. Trzeba je wtedy potraktować wysokim ciśnieniem z kompresora. Po przedmuchaniu jest ok. Powiem tak, zaczynam się martwić co jeszcze mnie w tym samochodzie zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie mialem ten sam problem... i okazało sie że rurka się zagięła w miejscu gdzie jest przyczepiona do zawiasu .... musisz ściągnąć izolację i zrobić kolanko z blaski lub kawałka plastiku.... głupia przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu :)

Kilka dni temu kupiłem passacika i nie lał spryskiwacz od strony kierowcy, dziś go wyjąłem i przedmuchałem, pomogło i zaczęło się z niego lać problem w tym że leje po skosie pojedyńczym strumieniem i tak samo od strony pasażera.

Może mi ktoś napisać czy tak ma być, czy też powinien lać dwoma strumieniami z każdego spryskiwacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z każdego powina wychodzić mgiełka zraszająca całą szybe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno lac po dwóch skosach na jednym spryskiwaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz :)

Poszedłem do auta, wymontowałem spryskiwacze i znów dmuchanko i cieniutki drucik 5 minut zabawy i z powrotem do autka, po zamontowaniu mgiełka na szybie :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) dołaczam się do tematu. Jakies pare tyg temu kupilem passacika b6 sedana. I juz byly wczesniej takie problemy ze raz spryskiwacze dzialaly a raz nie.. I dzis patrze a one nawet drgna. Wycieraczki chodza a plynu ani troche... Prosze o pomoc :) taka jak najlepiej szybka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:) dołaczam się do tematu. Jakies pare tyg temu kupilem passacika b6 sedana. I juz byly wczesniej takie problemy ze raz spryskiwacze dzialaly a raz nie.. I dzis patrze a one nawet drgna. Wycieraczki chodza a plynu ani troche... Prosze o pomoc :) taka jak najlepiej szybka:)
sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku czy pompka chodzi (słychać to jak włączysz spryski) i sprawdź czy nie masz gdzieś wężyków odpiętych/urywanych i czy same końcówki sprysków są drożne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna jakos to opisac lub cos:) lubie majsterkowac przy samochodach mam sprzet ale wiecie:) mam troche stracha bo to jednak nowy samochod:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mozna jakos to opisac lub cos:) lubie majsterkowac przy samochodach mam sprzet ale wiecie:) mam troche stracha bo to jednak nowy samochod:(
sprawdzenie czy masz płyn

1 wsiadasz do auta i ciągniesz za dźwignię od maski

2 otwierasz maskę i szukasz dekielka ze symbolem http://img81.imageshack.us/img81/4892/19br9.jpg

3 otwierasz i widzisz czy jest w zbiorniku płyn czy susza

sprawdzenie pompki

1 wsiadasz do auta

2 kluczyki w pozycję "zapłon"

3 manetką od wycieraczek przesuwasz do siebie i nasłuchujesz czy "brzęczy" z przodu auta

sprawdzenie wężyków

1 patrz pkt1 i 2 od sprawdzenia płynu

2 odchylasz wygłuszenie maski przy spryskach i patrzysz czy są wężyki podłączone do końcówek i ze sobą

3 sprawdzasz przy zbiorniku czy wężyki są podłączone jeśli są to odpinasz jeden od pompki i od końcówek na masce i pod sprężone powietrze podobnie robisz z końcówkami tylko ze od zew strony maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak dokladnie nie trzeba bylo mowic:) taki glupi nie jestem:) powiem tak:) raczej juz wiem co jest;) bo to az dziwne by bylo. gdyz samochod jest w stanie idealnym pod kazdym wzgledem:) pewnie jak go kupilem byl wlany jakis denny plyn. a w ta noc bylo az -20 i pewnie zamarlo..;) mam taka nadzieje:) a plyn dzis dolewalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wycieraczki i pompkę można sprawdzać przy zamkniętej przedniej klapie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączę to tematu :)

Autko mam od wczoraj i zmartwiłem się troszeczkę. Na początku myślałem że to brak płynu ale niestety...nie słuchać silniczka.

Tylko wymina wchodzi w grę czy są może jakieś metody reanimacji ?!

thx

 

-----------

Problem rozwiązany...jako że laik ze mnie...okazało się że płyn jest tylko że zamarzł.

Edytowane przez lkee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Jak wyciągnąć spryskiwacze żeby je przedmuchać ewentualnie przepchać ??? pytam żeby nic nie pourywać przypadkiem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! Jak wyciągnąć spryskiwacze żeby je przedmuchać ewentualnie przepchać ??? pytam żeby nic nie pourywać przypadkiem. pozdrawiam
a po co wyciągać ściągnij wężyki które do nich idą i przedmuchaj sprężonym powietrzem ewentualnie igłą podziałaj bardzo cienką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale zeby ściągnąć węzyk musze wyjąć spryskiwacz z maski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności