Skocz do zawartości
SlawekS

[B5] Przemalowanie oryginalnego grilla na czarno

Rekomendowane odpowiedzi

jak posiadam oryginalny grill z chromowana obwodka i znaczkiem i chcac go przemalowac wszsytko na czarny mat to musze jakims papierem go scierac ? trzeba elementy na grillu chromowane wyjmowac osobno czy mozna na grillu przecierac i malwoac? jak tam to jakim papierem najlepiej jest to zrobic?

Edytowane przez golab192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czym malowaliście te znaczki? Bo wpadłem na pomysł żeby pomalować przedni znaczek w moim Pasku, ale nie wiem czym i jak żeby farba nie zeszła. Myślałem,żeby najpierw zmatowić znaczek papierem ściernym, później odtłuścić a następnie narzucić spray. Tylko nie wiem jaki. Czy spray od zacisków hamulcowych nadawałby sie do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem u siebie ostatnio ten z tylnej klapy. Najpierw delikatnie zmatowić papierem w gr. 200ki, później przejechałem jeszcze wodnym 500tką. Benzynka ekstrakcyjna i na to podkład 3 warstwy/ bardzo delikatne tak by tylko na całej powierzchni znaczka znalazł się podkład. Później 4 warstwy koloru - czarny połysk w cienkich warstwach. Nie pamiętam co to była za puszka, w każdym sklepie dostaniesz w granicach 15zł/ chyba MOTIP ale nie jestem pewien. Efekt bardzo fajny, póki co trzyma idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki bardzo :) Też tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie mogę dostać środkową czarną kratkę na zderzak bo wszędzie gdzie szukam to są chromowe, czy zostaje tylko malowanie?

A dodam że szukałem już chyba prawie wszędzie :D

 

Dokładnie chodzi mi o to co na zdjęciu :

grill.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup czarny Plastidip i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może zdjęcie pasaata B6 w srebrnym kolorze z pomalowanym grilem na czarny połysk? Mam zamiar u siebie przemalować gril na czarno ale wcześniej wolę zobaczyć jak będzie wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie o sam grill, ale jego część, logo VW. Jak można je bezpiecznie usunąć (np. do malowania)? I czym potem przykleić, tak żeby nie odpadło na pierwszej lepszej dziurze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie może nie o sam grill, ale jego część, logo VW. Jak można je bezpiecznie usunąć (np. do malowania)? I czym potem przykleić, tak żeby nie odpadło na pierwszej lepszej dziurze?

 

Zdemontuj grill, znaczek trzyma się na zatrzaskach - nic nie musisz przyklejać czy później doklejać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdemontuj grill, znaczek trzyma się na zatrzaskach - nic nie musisz przyklejać czy później doklejać.

 

Swietnie :) A co ze znaczkiem na tylnej klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swietnie :) A co ze znaczkiem na tylnej klapie?

 

Hi,

 

To samo, dokładnie nie pamiętam ale problemu mieć nie będziesz.

Płaski śrubokręt i delikatnie wypychasz, wyczujesz go z pewnością.

:kciuczki

 

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już myślałem, że trzeba będzie walczyć z 14-letnim klejem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny emblemat jest montowany na taśmę dwustronną...

Jak go oderwiesz to później możesz sobie go rozebrać na dwie części...

Przedni znaczek w atrapie jest na zatrzaski, jak dojdziesz do atrapy i złapiesz go dwoma palcami pociągniesz do siebie i wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio malowalem tak samo jak w pierwszym poscie na tym watku .:) powiem wam ze efekt super i warto:P.. zostawilem tak samo ta ramke wogol atrapki zeby pasowalo do chromowanych listw zderzaka.. polecam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności