Skocz do zawartości
adrpl

Dziwny dzwiek z silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba mam problem i to powazny. Od jakiegos czasu w srodku w czasie jazdy przy dodawaniu gazu slychac popiskiwanie, jakby nieszczelsnosc w przewodzie ze sprezonym powietrzem. Myslalem ze to moze gdzies przy turbinie cos sie rozczelnilo ale dzisiaj otwozylem maske i ten dzwiek to sprawa mechaniczna, jakby klepiacy zawor. Czy ktos sie z czyms takim spotkal ? Moze to cos innego ? Czy pozostaje mechanik i zrzucanie glowicy ? Auto ma 38 000km.

 

Dzisiaj udalo mi sie nagrac jeszcze jeden dzwiek. Slychac go z zewnatrz, dochodzi z dolotu, nagralem go otwierajac filtr powietrza. http://rapidshare.com/files/294669887/Sound_clip_21.wav.html

Czyli mam takie dziweki:

1. dziwne popiskiwanie

2. klepanie ( zaworu ? )

3. dudnienie

 

Dzwieki pojawiaja sie nie zawsze razem i chyba po dluzszym postoju. Auto jedzie normalnie, nie kopci, silnikiem nie rzuca.

Edytowane przez adrpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalem nagrany dzwiek, moze teraz ktos cos poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mam ten sam dzwięk, jutro wymieniam turbinę, jak się coś zmieni napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie turbina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to te poduszki pod silnikiem tak stukają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie nazwal tego dzwieku stukaniem, raczej dudnienie. Pamietam, ze tak chodzil 1.6d dziadka chwile przed kapitalka. Jakby nieszczelnosc w wydechu albo nie palil na jeden cylinder. Jak wyslalem ten dzwiek do mechanika skomentowal to 'chodzi jak stara szmata'. I zgadzam sie z nim. Ale to pojawia sie czasami, nie zawsze z klepaniem ( chyba zaworu ). Tez podejzewalem turbine ale auto jedzie zupelnie normalnie. Moze przejade sie na diagnostyke podpiac kompa ale watpie, zeby to cos wykazalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądam od 24 minut forum w poszukiwaniu podobnego problemu ( być może brak cierpliwości spowodował ominięcie właściwych informacji i stworzenie nowego niepotrzebnego wątku :/: ) . Przechodzę do sedna sprawy.

Jakiś czas temu zauważyłem ( a raczej usłyszałem ) podczas jazdy dziwny dźwięk - identyczny jak odgłos gdy najeżdża się na linię ciągłą na drodze ( dźwięk tak łudząco przypominający ten odgłos że aż patrzyłem czy faktycznie nie zjeżdżam na pobocze ). Niestety na żaden pas ( linię ), nie najeżdżałem a dźwięk z czasem się nasilał. Występuje od dokładnie w momencie zmiany biegów przy " puszczaniu " "pedału " gazu i tylko w przedziale 75 - 90 km/h. Byłem u jednego mechanika i powiedział że to może być jakieś łożysko i można jeździć natomiast po wizycie w drugim warsztacie trochę się przeraziłem: DIAGNOZA - najprawdopodobniej jest to początek końca skrzyni biegów.

Czy podobny problem ktoś z Państwa " przerabiał " ? Wiem że poprzez internet trudno zdiagnozować usterkę ale być może ktoś naprowadzi mnie co to może być. Dziękuję

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony regulamin pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jezeli by to było łożysko to występowało by to na danym biegu,daj auto na klocki (koła w powietrzu) "rozpędz" auto do danej prędkosci wez sztyl od łopaty albo coś innego drewnianego ktoś niech zmienia bieg a ty jeden koniec sztyla do skrzyni drugi do ucha i bedziesz pewny czy to skrzynia czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Od pewnego czasu zauważyłem, że jak jest na "-" to jak odpalę samochód to silnik dziwnie szatkuje ale jak temp. sie podniesie to normalnie klekocze... Coś jest nie tak czy po prostu jestem juz przewrażliwiony i każdy tak na zimno działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Od pewnego czasu zauważyłem, że jak jest na "-" to jak odpalę samochód to silnik dziwnie szatkuje ale jak temp. sie podniesie to normalnie klekocze... Coś jest nie tak czy po prostu jestem juz przewrażliwiony i każdy tak na zimno działa ?

 

moj tez tak robi i jakos sie tym nie przejmuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Od pewnego czasu zauważyłem, że jak jest na "-" to jak odpalę samochód to silnik dziwnie szatkuje ale jak temp. sie podniesie to normalnie klekocze... Coś jest nie tak czy po prostu jestem juz przewrażliwiony i każdy tak na zimno działa ?

jesteś przewrażliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu usłyszałem ze gdy silnik 2.0Tdi 140km skrzynia DSG ma 2000obr słyszę dźwięk jakby tłumik był nieszczelny. Poza tym wszystko jest ok. Żadnych ubytków oleju żadnych dziwnych komunikatów itp. Ten dźwięk jest tylko i wyłącznie przy 2000obr. Ktoś miał podobny problem

Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli takie jakby "pierdzenie"? Jakby gdzieś w tle słychać było poloneza albo inny stary samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności