Skocz do zawartości
VWTEDE

transponder identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie w jaki sposób stwierdzić jaki jest transponder w kluczyku?

miałem dwa takie same klucze o takich samych nr jeden dało sie zaprogramować natomiast drugiego nie można było rozebrałem obydwa i transpondery były różne jeden szklany a drugi jak w kształcie bloku i z jakieś masy?

czy ktoś może mi to jaśniej wytłumaczyć?

dzięki wielkie.

Ps.

Tak z wyprzedzeniem używałem szukajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem dwa takie same nr a transpondery inne. a co do tej masy, to pewnie transponder byl zatopiony w jakiejs `masie` - jak to napisales, tak zeby sie nie uszkodzil. bo one sa to immobilajsera, wiec zasada dzialania opiera sie na polu magnetycznym czy cos w tym rodzaju, jezeli sie myle to chlopaki mnie zaraz pewnie poprawia ;)

a czy da sie sprawdzic czy transponder jest ok czy nie to tylko komp.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem dwa takie same klucze o takich samych nr jeden dało sie zaprogramować natomiast drugiego nie można było rozebrałem obydwa i transpondery były różne jeden szklany a drugi jak w kształcie bloku i z jakieś masy?

czy ktoś może mi to jaśniej wytłumaczyć?

W jakim aucie to było?? Są różne rodzaje transponderów w różnych samochodach. W VW występują transpondery w postaci szklanej rurki Megamos 13 w B5 96-97 z zielonym podświetleniem deski, Megamos Crypto 48 to również rurka występująca w B5 98-05, Golfach 4, Borach itp. Natomiast występują również transpondery w kształcie kostki PCF7930, PCF7935 itp. W VW występują w T4, Polo, Lupo w postaci PCF 7935, immo w puszce transponder Crypto 42 i Crypto 44.

Aby sprawdzić transponder bez rozbierania kluczyka, trzeba mieć urządzenie umożliwiające kopiowanie transponderów. Urządzenia tego typu posiadają osoby dorabiające klucze m.in ja. Nie wiem do jakiego auta miałeś ten kluczyk, który nie dał się zakodować, bo jeśli to było B5 96-97 to mógł być włożony do kluczyka transponder T5 umożliwiający jedynie emulację kodu a nie zapis go w aucie. Jeśli chodzi o nowsze B5 to zapis Crypto 48 jest możliwy jedynie poprzez adaptację w samochodzie, nie ma możliwości kopiowania. Transponder komunikuje się z modułem immobilizera znajdującym się tak jak w Passacie w liczniku, lub w starszych autach w puszce poprzez odczyt przez pętlę indukcyjną znajdującą się wokół stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to były klucze z 3 przyciskami niby do passata po <2001 czyli nie ma możliwości określenia jaki występuje trans bez specjalnego użądzenia?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to były klucze z 3 przyciskami niby do passata po <2001 czyli nie ma możliwości określenia jaki występuje trans bez specjalnego użądzenia?.

Jak jesteś laikiem to raczej nie masz takiej możliwości. Chyba, że odczytasz to to jest na nim napisane albo zrobisz djęci, wtedy mogę Ci odpowiedzieć co to za transponder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MALCZYKOS" nie chodzi mi o to jak to wygląda i co to jest chodziło mi o to czy bez rozbierania klucza i spec narzędzia da sie stwierdzić i tyle

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta.

czy w passacie 98r musze zmieniac transponderyzeby zakodowac kluczyki od nowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności