Skocz do zawartości
dawid_joker

zamiana w b6 navi z rns 300 na mfd 2 wersja c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Zamierzam zamienic navi w passacie b6 z rns 300 na mfd2 wersja c . Czy bedzie wszystko dobrze chodzic i czy prawda jest to , ze wystarczy stara wyciagnac i wlozyc nowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem, RNS300 na MFD2 DVD chodzi bez problemu, wszystko pasuje, zwróć uwagę na nowa navi aby nie była starsza od twojego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dołożyć antenę GPS oraz powinno się po wszystkim zaadoptować do auta nowe urządzenie przez podpięcie komputera. Choć bez tego też będzie działać - jedyna niedogodność, to że po odłączeniu akumulatora będziesz musiał ręcznie podać kod. Niektórzy też wspominali o problemach ze sterowaniem z kierownicy oraz wyświetlaniem informacji z nawigacji na wyświetlaczu komputera pokładowego. Po adaptacji nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie montowalem anteny GPS bo mam oryginalna od navi na dachu. Czy to wystarczy? Pozdrawiam i sliczne dzeiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na temat nawigacji ponieważ mam paska z normalnym radiem i bez sterowania z kierownicy i komputer MFA i korci mnie zmienienie na gps'a i nie jestem pewien bo z kupieniem to nie ma problemu ale czy taki coś będzie mi normalnie działało tak jak powinno czy trzeba coś kombinować z elektroniką ? i jak coś to poprosił bym o jakieś modele jakie by pasowały. dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie na temat nawigacji ponieważ mam paska z normalnym radiem i bez sterowania z kierownicy i komputer MFA i korci mnie zmienienie na gps'a i nie jestem pewien bo z kupieniem to nie ma problemu ale czy taki coś będzie mi normalnie działało tak jak powinno czy trzeba coś kombinować z elektroniką ? i jak coś to poprosił bym o jakieś modele jakie by pasowały. dzięki wielkie

bez obaw będzie pasowała navi fabryczna MFD2 lub RNS510, podłączysz i będzie działało, ewentualnie należy wprowadzić nastawy komputerem będzie działać sprawniej, kwestia głośności i innych, może byc nastawiona do poprzedniego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek9962
ewentualnie należy wprowadzić nastawy komputerem będzie działać sprawniej

 

hmmm ale bez tych nastawów w komputerze też będzie działać bez problemu ? czy coś może być nie tak, no i chodzi mi o wymiary wejdzie w to samo miejsce co moje stare radyjko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek9962
bez obaw będzie pasowała navi fabryczna MFD2 lub RNS510, podłączysz i będzie działało, ewentualnie należy wprowadzić nastawy komputerem będzie działać sprawniej, kwestia głośności i innych, może byc nastawiona do poprzedniego auta
postanowiłem się też podpiąć pod temat, gdzie się daje antenę od gpsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem bez nastawów (na razie), wszystko chodzi dobrze włącza się i wyłącza przy włożeniu/wyjęciu klucza, poziom dźwięku jest dobry, jedynie po otwarciu np. drzwi radio jeszcze się nie włącza ale słyszę, że szuka płyty, no i chyba komp. nie będzie pamiętał kodu po odłączeniu akum.

Wszystko zrobiłem sam a wcale nie jestem tak zaawansowany, a nastawy zrobię sobie przy najbliższej okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek9962
gdzie się daje antenę od gpsa

 

a gdzie się daje antenę od gpsa bo ja żadnej dziurki na desce nie mam ani nawet anteny na dachu nie mam no i jeszcze jedno pytanie jak w ogóle wyciąga się stare radio a wkłada nowe jak go wyciągnąć czy specjalnymi kluczykami jak było w B5 i B5 FL ? czy jak ?

Edytowane przez lolek9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wyjmiesz radio to odłączysz antenę, to podłącz ją do navi, jeżeli masz auto z 2007r. to nie potrzebujesz żadnych przejściówek, a jeżeli już naprawdę nie masz anteny (w co wątpię) to za parę zł kupisz na allegro antenę gps podłącz ją i wrzuć gdzieś tam pod deskę rozdzielczą lu przyklej pod deską taśmą dwustronną, ale nie pod blachą, to jest doś proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek9962
wrzuć gdzieś tam pod deskę rozdzielczą lu przyklej pod deską taśmą dwustronną, ale nie pod blachą, to jest doś proste.

 

ok to jeden problem z anteną jest rozwiązany ale poważniejszy problem jest jak wyciągnąć stare radio jak się je wyjmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w ogóle wyciąga się stare radio a wkłada nowe jak go wyciągnąć czy specjalnymi kluczykami jak było w B5 i B5 FL ? czy jak ?

delikatnie podważając ramkę wokół radia wyjmij ją(ramka jest na zatrzaskach) najlepiej cienkim scyzorykiem lub śrubokrętem, następnie odkręć imbusem 4 śruby mocujące radio i je wysuń, to naprawdę jest proste, nie potrzebujesz żadnych wyjmaków (były one potrzebne w starszych wersjach navi, wszystkie złącza które wyjmiesz z radia pasują do navi RNS510 i MFD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zmienialem u siebie radio RCD300 na MFD2 CD i mam pewniem problem - wtyczka od anteny ( kremowy kolor ) nie pasuje :( biala wtyczka weszla bez problemu , czy ktos mial taki problem ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdjąc kremową osłonkę i wejdzie ale to i tak nic nie da bo ro jest diversity więc olej to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PASSAT 2009 zmiana nawi rns300 na MFD2 DVD

 

białe FIS w liczniku

 

czy można wkodować radio aby zadziałał FIS z tą nawigacja

 

bo po zmianie radio nie komunikuje z FISem

 

//EDIT by tony_w: CAPS Ci się zaciął? To go napraw... :D

//A powielanie postów w różnych działach przybliża Cię do "nagrody".. :nono

Edytowane przez Fryzjer1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno sie dac. RNS 300 chodzi bez problemu z tymi zegarami tak ze MFD DVD tez powinno bo to ta sama generacja. Popatrz vasem na protokól komunikacji w navi,czy jest BAP zaznaczone czy nie. A co było wcześniej wsadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla rns 300 gdy wsadzilem mfd2 dvd nie ma komunikacji z fisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam MFD2 DVD i nie posiadam anteny na dachu samochodu, czy to może być jakiś problem, czym się różnią passaty z tą anteną na dachu a te bez , do czego jest ona potrzebna.

Posiadam kierownice wielofunkcyjna, bez telefonu.

http://img338.imageshack.us/img338/3052/50616755.jpgattachment.php?attachmentid=70749&d=1322575524&thumb=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam MFD2 DVD i nie posiadam anteny na dachu samochodu, czy to może być jakiś problem, czym się różnią passaty z tą anteną na dachu a te bez , do czego jest ona potrzebna.

antena na dachu jest po to że w standardzie jak auto wyjechało z taśmy produkcyjnej miało zamontowaną nawigację właśnie z anteną na dachu żeby był dobry sygnał a jak masz navi a nie masz anteny na dachu to czyli była dokładana. ja też dokładałem navi a na dach założyłem atrapę.

 

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

 

wyciągnij navi i zobacz gdzie prowadzi kabel od anteny. ja swoją wsadziłem w deskę za radiem i zasięg był idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności