Skocz do zawartości
lebow

Wymiana Uszczelniaczy Zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj demontaż głowicy i zdanie na planowanie do warsztatu, niestety nie chcieli mi wymienić uszczelniaczy stwierdziła baba jakaś że remont trzeba zrobić całej głowicy jak uszczelniacze mieniać, więc jutro będę mieniał jak odbiorę z planowania,co do uszczelki myślę że to był ostatni dzwonek na jej wymianę otwory w uszczelce którymi płynie ciecz chłodząca zapchane na maxa 4 dosłownie całkiem a uszczelka w rekach się rozeszła, ale cylindry tłoki stan super żadnych progów na cylindrze zadrapań i tym podobnych. Mam tylko pytanie bo jak ustawiałem na znaki rozrząd przed rozebraniem to wychodziło że miałem o 1 ząbek przesunięty rozrząd i teraz pytanie moje czy ustawiać tak jak być powinno chyba nie? tak jak książka pisze dolne koła znaki mają się zrównać a górne na znak OT i powinno cykać czy źle mówię?

 

A i chciałem jeszcze zapytać czy po planowaniu tłoki nie uderzą w zawory czy na odwrót planowanie 1 raz.

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko pytanie bo jak ustawiałem na znaki rozrząd przed rozebraniem to wychodziło że miałem o 1 ząbek przesunięty rozrząd i teraz pytanie moje czy ustawiać tak jak być powinno chyba nie? tak jak książka pisze dolne koła znaki mają się zrównać a górne na znak OT i powinno cykać czy źle mówię?

Wszystko zależy jak miałeś ustawiony aparat.

Ustawiasz na znaki i na końcu przekręcasz aparatem tak aby palec był na wprost wycięcia na obwodzie aparatu i nie zapominaj że na kole zamachowym są dwie kreski =rozrząd to ta co ma 0 obok siebie.

Nic nie uderzy, 10 mm nie będą zbierać.

 

Za 50tys.km znów będziesz zdejmował bo zawory będą za luźne i znów olej będzie leciał przez uszczelniacze.

Po 50tys. to mogą wysiąść "te" nowe prowadnice lub gniazda...nowe uszczelniacze są elastyczne i zniwelują odchyłki trzonków w prowadnicach....

Test z benzyną i co najwyżej dotrzeć zawory w gniazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 50tys. to mogą wysiąść "te" nowe prowadnice lub gniazda...nowe uszczelniacze są elastyczne i zniwelują odchyłki trzonków w prowadnicach....

Test z benzyną i co najwyżej dotrzeć zawory w gniazdach.

 

Też tak myśle tym bardziej że luzu nie było A i zawory nie były wypalone test benzyny przeszły bez zarzutu to po co to ruszać....

 

Włodek dzięki dziś będę działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obieca obiecalem piszę, auto zapaliło dziś bo już wczoraj padałem na twarz ze szwagram wymienilismy uszczelniacze twarde były jak nie wiem co nowe mięciutkie więc pewnie będzie duża poprawa w zużyciu oleju, tylko martwi mnie troszkę że tak coś rzęzi jak się nagrzeje a i jedna szklanka delikatnie stuka ale była niby ok chyba w warsztacie na planie gościu zamienił mi je bo wałek ściągał ale jak bedzie się tłukła kupię wszystkie. Na koniec opis wymiany bardzo mi pomógł PIWO duże dla Włodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko martwi mnie troszkę że tak coś rzęzi jak się nagrzeje

Może pasek zbyt mocno napiąłeś..wtedy silnik zaczyna gwizdać jak dodajesz gazu.

Były jakieś znaki na zaworach jak odbierałeś głowicę?...bo mam nadzieje ze nie pozamieniał ich miejscami...tak samo panewki wałka...co do samych popychaczy to dopiero dobre nagrzanie silnika powyżej 90 stopni może go uciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawory aby dotarłem a w warsztacie zdejmował wałek żeby szlifować i później aby załapał i mi się wydaje że właśnie wtedy pomylił szklanki no ale nic auto chodzi ładnie jak na razie to pompa wody brzęczała bo jeszcze się nie odpowietrzył układ do końca teraz już cisza, co do zaworów jak mieniałem uszczelniacze luzu praktycznie 0 prowadnice dobre nie ma rys na zaworach i to mnie cieszyło, Mam nadzieje że będzie ładnie cykac to wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy na pewno łożyska wałka rozrządu dokręca się z siła 20 NM bo w książce sam naprawiam znalazłem wartość 80NM bodajże wydaje mi się że to strasznie duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na pewno łożyska wałka rozrządu dokręca się z siła 20 NM bo w książce sam naprawiam znalazłem wartość 80NM

Na której stronie znalazłeś te 80 Nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skomentuj w końcu. jeśli masz wiedzę to się nią podziel a nie naśmiewasz się z chłopaków a sam pewnie g... wiesz...

Widać, że nie wszyscy zrozumieli tekst lub nie czytali całości wypowiedzi.

Niestety nie znam tak prostych słów na twoim poziomie, aby wytłumaczyć ci to zrozumiale.

Musiałbyś najpierw pójść do szkoły.

 

P.S. Nie będę wam przeszkadzał w tym obszernym wiedzą temacie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie znam tak prostych słów na twoim poziomie, aby wytłumaczyć ci to zrozumiale.

Musiałbyś najpierw pójść do szkoły.

 

wystarczy :wmorde

ostrzeżenie.Blop

 

p.s 1

widzę że odrazu ,,wczasy'' od forum więc trochę zdążysz ochłonąć.

 

p.s 2

temat posprzątany.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na której stronie znalazłeś te 80 Nm?

 

Nie pisze u mnie bo mam skanowane w komputerze a numerki stron się nie zmieściło, ale było to gdzieś przy silniku 8 zaworowym, mniejsza o to bo i tak nie wierze że z takim momentem trzeba dokręcać wałek. Mam jeszcze pytanie bo tak jeżdżę już parę dni po wymianie i olej jest ok nic nie ubywa jak na razie nie kopci też przy odpalaniu ale jak silnik się nagrzeje do tych 90 stopni (jak włączy sie wentylator) to w silniku zaczyna coś metalicznie rzęzić dzwonić taki dziwny metaliczny dźwięk czy może coś w wałku właśnie rozrządu mogłem skop stać niby wszystko założyłem jak było i dokręciłem 20Nm pasek rozrządu też jest w porządku rolka paska tak samo, ma ktoś jakiś pomysł, sugestię był bym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o w silniku zaczyna coś metalicznie rzęzić

Brzmi groźnie....

Na szybko to zdejmij pasek z alternatora i odpal silnik bez ładowania....sugeruję łożyska w alternatorze...

Gdyby popychacze nie dostawały oleju to by klekotały...pozostają w takim razie łożyska wałka...dla spokojnego sumienia zdejmij wałek i obadaj łożyska....na odłączonym kablu z cewki (przykłada sie do masy) i najlepiej wykręconych świecach warto zakręcić rozrusznikiem i zaobserwować czt ze wszystkich otworów smarujących wypływa olej.

Same popychacze mogą stuknąć spordycznie na gorącym silniku ale nie ma to nic wspólnego z rzężeniem.

Metodą kawałka drewnianego kołeczka jako stetoskopu też można soś zdiagnozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brzmi groźnie....

Na szybko to zdejmij pasek z alternatora i odpal silnik bez ładowania....sugeruję łożyska w alternatorze...

 

To wiem ale altek raczej nie pompa wspomagania wyje mi trochę a bez pasków silnik odpalałem po zrobieniu była cisza (ale był zimny) jak założyłem paski to wycie pompy się pojawiło a ten dziwny dźwięk jest tylko wtedy jak się nagrzeje:( no nic jutro w takim razie zdejmuje pokrywę nad wałkiem i zobaczę, najgorsze jest to że auto m i potrzebne ciągle ale do pracy teraz mam blisko to może wytrzyma najgorsze jest to robienie pod zasr... blokiem no tragedia :( a wałka raczej nie zdejmę pod blokiem, jeszcze jedno jak by działo się coś z łożyskiem wałka czy to jakoś poznam będzie miało jakiś inny kolor czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno jak by działo się coś z łożyskiem wałka czy to jakoś poznam będzie miało jakiś inny kolor czy coś w tym stylu?

Oby nic takiego nie było ale jeśli nie dostaje oleju to bankowo będzie pod nim sucho.

Czasem oleju przy okazji nie wymieniłeś.

Zdarzają się filtry co potrafią "brzęczeć" od ciśnienia oleju...znikome przypadki...ale wstawienie nowego na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie wymieniałem dolewałem tylko bo mi się troszki rozlało przy spuszczaniu a filtr wymieniałem olej miał mały przebieg i stwierdziłem że nie ma sensu wymieniać, kurde załamka z tym samochodem a jak już będzie coś takiego to wtedy co wymiana głowicy czy czyszczenie kanaliku ? Sorry że tak przynudzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak już będzie coś takiego to wtedy co wymiana głowicy czy czyszczenie kanaliku ?

Nastawiłbym się raczej na to czy kanalik drożny....z ta inną głowica to się nie rozpędzaj...nadłubałeś sie w tym co masz i nagle wszystko śrut...tylko spokojnie...może to jakaś pierdułka.

Kilka razy miałem wałek zdjęty i podchodziłem do tego tak rutynowo że ręki bym sobie uciąć nie dał czy wszystko dobrze złożyłem...o pomyłkę nie trudno...a co do popychaczy to bankowo żadny nie jest we fabrycznym miejscu bo kilka sztuk przekładałem z innej głowicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano przed pracą przed 7 na szybko zbadałem sprawę niby wszystko ok ale chyba jednak delikatnie za mocno były przykręcone łozyska poluzowałem (ten klucz wychylny mało miarodajny jest stwierdzam) i na razie cisza pojeździmy posłyszymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten klucz wychylny mało miarodajny jest stwierdzam

Mój kompresor klimy ma zgoła odmienne zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiedziałem gdzie napisać, więc chodzie o to gdzie znajduje się w passacie b3 sedanie pompa paliwa w baku czyli w bagażniku odkręcać tą czarną pokrywie, czy pod spodem auta gdzieś szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności