Skocz do zawartości
Blanko

Oil catch tank w 1.9tdi pd

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem ostatnio ze w nowo zalozonym IC zaczyna mi sie powoli zbierac syf...wali mi przez odme na dolot syf i cos z tym trzeba zrobic;/

zastaniawiam sie nad zalozenie oil cath tanka w swoim 1.9tdi moze ktos juz zakladal w swoim passku i sie podzieli foto reacja lub dobra rada gdzie go zamontowac/

nie wiem czy sam dam rade to zrobic, czy nie jest to zbyt skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie sam sobie zrobilem oil catch tanka i go wlasnie testuje bo tez bede zaklada fmic taki jak ty i chce zobaczys czy cos to da bo zawalony mam caly dolot olejem .http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245424 to jest link do forum golfa tez sobie takiego zrobilem i zamontowalem obok turbawki tylko jest troche zabawy z rurkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej to tak jak w linku, albo jakas inna butla albo zakup gotowca z allegro:)

 

co do odmy to wali olejem w większości TDIków :) jedyny + to możliwość sprawdzenia szczelności dolotu :P - żarcik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki fredi1 za link:D przyda sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pacjentem jest jest Passat 1.9 TDI AVB 2004 rok

 

STANDARDOWO Zawór EGR poci się olejem który kapie niżej ...

 

Zawór zaślepiłem - tzn wsadziłem blaszkę pomiędzy dwa przewody, które łączą silnik z EGR.

 

EGR dalej się poci olejem i czy sensowne będzie wykonanie takiej samoróbki którą znalazłem gdzieś na forum ?

 

Turbina napewno puszcza troszkę oleju - jak każda tak naprawdę, natomiast czy olej z odmy może mieć zasadniczy wpływ na pocenie się EGR-A ? SAM_0791.jpg

Obraz 002.jpg

SAM_0797.jpg

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności