Skocz do zawartości
SKUB

Doświetlanie zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

dokładając do pikopiko: oszczędność żarówek reflektorowych - mam moc świecenia na 60% w ciągu dnia, po zmroku czujnik załącza pozostałe i główne na normalną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmniejszyć jasność żarówek mijania w trybie amerykańskim, ale stale wyskakiwał mi błąd.

Natomiast kiedy włączyłem przeciwmgielne jako amerykańskie to procenty jak najbardziej działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w innym miejscu się ustawia. nie mam jeszcze vaga, robił mi to mechanik, ale zajrzałem i było coś takiego:

1. moc świateł do jazdy dziennej, czy jakoś podobnie

2. moc przeciwmgłowych kiedy działają jako światła dzienne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz.

Kiedy wpisałem nową wartość przy mijania i chciałem zatwierdzić wyskakiwał błąd.

Przy przeciwmgielnych pobawiłem się różnymi wartościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spróbuję jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja właśnie zakupiłem vcds ok kolegi z forum i czekam aż przyjdzie do domu ale właśnie korzystając z czasu jeszcze interesuje mnie jak to zrobić właśnie chodzi mi o doświetlanie zakrętów chodzi mi o to czy jak zrobię to jak na obrazkach jest czy coś się nie spierniczy ? też chodzi mi o zamykanie drzwi po ruszeniu jak to zrobić są dokładne instrukcje jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie drzwi zrobisz, a do doświetlania potrzebny jest 30 bitowy bordnetz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem będę patrzył co do tego 30 bitowego, ale czy jest jakaś stronka żeby dokładnie zobaczyć krok po kroku jak to zrobić ? bo właśnie widziałem z tym automatycznym zamykaniem drzwi że jakieś wartości trzeba zmieniać a ja tego nie ogarniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soki podepnę sie pod temat dotyczący halogenów...w zasadzie to pytanie jest ..banalne,ale ja niestety nie znam na nie odpowiedzi....Od kilku dni mam Passata 1,9 TDI z 2006 roku wersja Elegance.......i na prawdę nie mogę dojść czym się włącza ..halogeny! Nie jako takiego włącznika..sprawdzałem juz chyba wszystko..może ktoś wie?

bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz postojowe lub mijania i pociągnij włacznik świateł do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mocny w tematach samochodowych w calej elektronice, silnikach i wszystkim tym, ale czasem jak czytam to forum a lubie tu zagladac to mysle ze pisze wiekszosc ludzi nie majacych pojecia o tym co pisza. O co chodzi? Chcecie zrobic doswietlenie zakretow przeciwmgielnymi. Czyli czym? Przeciez jak sama nazwa mowi to sa przeciwmgielne czyli nie do doswietlania zakretow tylko do swiecenia na wprost -czy sie myle? Jak mozna doswietlic bok czyms co swieci na wprost?! Pomyslcie czasem zanim cos wymyslicie. A Skoda owszem ma takie cos do doswietlania ale nie sa to przeciwmgielne. Sa obok nich bardziej po zewnetrznej strone, a po wewnetrznej jest zarowka i klosz do swiecenia na wprost po zewnetrznej stronie tej samej lampy jest druga zarowka i klosz skierowany w bok i tyle filozofii. Mercedes tez to ma, i u Renaulta to widzialem, ale nie sa to przeciwmgielne!!!! Co wam da zaswiecenie sie na chwile jednego przeciwmgielnego przy skrecie? Chyba tylko jak to ktos wyzej napisal zwrocenie uwagi przechodniow i zachwyt jakim to fajnym samochodem z doswietlaniem zakretow jedziecie i nic innego. A moze nawet komus niechcacy po oczach dacie:)

Pomyls glupi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź..oczywiście robiłem to...ale jak wyciągam pokrętło to..mogę TYLKO przy mijania a włącza mi się wtedy..przeciwmgłowe! Co jest?

 

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

 

Oczywiście zapomniałem dopisać...przeciwmgłowe TYLNE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź..oczywiście robiłem to...ale jak wyciągam pokrętło to..mogę TYLKO przy mijania a włącza mi się wtedy..przeciwmgłowe! Co jest?

 

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

 

Oczywiście zapomniałem dopisać...przeciwmgłowe TYLNE...

 

 

sprawdź czy masz podpięte przewody pod przeciwmgłowe przednie, a jeśli masz to czy są zakodowane. i jeszcze jedno - może po pierwsze - masz na przełączniku świateł 2 ikonki - przeciwmgłowe przednie i przeciwmgłowe tylne??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na przełączniku mam tylko jedną ikonkę...dokładnie to sprawdziłem..może mam nie zakodowane...kurcze tylko nie wiem jak to sprawdzić na VCDS-a...mogę prosić dokładny opis?

Z góry Dzięki...

Zapomniałem też napisać,że auto było po "lekkiej" stłuczce i możliwe,że coś tam było wymieniane...bo ostatnio padł mi moduł od dmuchawy i go wymieniałem no i przy okazji zobaczyłem,że brak jest...poduszki pasażera..zapomniał ktoś włożyć.hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety na przełączniku mam tylko jedną ikonkę...dokładnie to sprawdziłem..może mam nie zakodowane...kurcze tylko nie wiem jak to sprawdzić na VCDS-a...mogę prosić dokładny opis?

No to włącznik nie obsługuje przednich p/mgielnych.

Kodowanie:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

Byte 00 Bit 0 Fog Lights installed (PR-8WB)

Ale kodowanie nic nie da, jak instalacji nie masz, a jak napisałeś:

Zapomniałem też napisać,że auto było po "lekkiej" stłuczce i możliwe,że coś tam było wymieniane...

No to już chyba wszystko jasne-sprawdź, czy w ogóle masz kable do halogenów poprowadzone-a jeśli są, to sprawdź kostkę za zderzakiem-czy od nieg "wgłąb" komory silnika idą kable od halogenów-możliwe, że masz wymieniony zderzak wraz z wiązką zderzaka-kable od halogenów będą szły w wiązce, ale co z tego, skoro w dalszej części instalacji nie ma odpowiedniego okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za porady..Jutro się za to biorę..możliwe,że tak jest...posprawdzam wszystko.To znaczy patrzyłem pod spodem i wiązki są na pewno podpięte do kostek..no własnie co dalej..okaże się jutro...Jeszcze raz Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcecie zrobic doswietlenie zakretow przeciwmgielnymi. Czyli czym? Przeciez jak sama nazwa mowi to sa przeciwmgielne czyli nie do doswietlania zakretow tylko do swiecenia na wprost -czy sie myle? Jak mozna doswietlic bok czyms co swieci na wprost?! Pomyslcie czasem zanim cos wymyslicie. .

Hmm ja tą funkcje mam włączoną u siebie w caddym bo auto według mnie wygląda bardziej nowocześnie , poprawia się sygnalizacja wykonania manewru i wcale nie daje to tak po oczach jak mówisz bo nie świeca one cały czas tylko chwile no chyba ze jeździsz cały czas na rondzie w kolko:D ... ta funkcja działa tylko do 40km/h i po coś producent ją wprowadził ... jak bym chciał oślepiać innych do bym włączył doświetlania za pomocą długich świateł a nie halogenów :hyhy

 

A ogólnie to każdy decyduje sam czy chce mieć włączona tą funkcje u siebie czy nie [oczywiście jak ma 30 bitowego bordnetza]

Tak samo jak z przeciwmgielnymi aktywnymi jako światła do jazdy dziennej w trybie amerykańskim :) są przeciwnicy i zwolennicy

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem mocny w tematach samochodowych w calej elektronice, silnikach i wszystkim tym, ale czasem jak czytam to forum a lubie tu zagladac to mysle ze pisze wiekszosc ludzi nie majacych pojecia o tym co pisza. O co chodzi? Chcecie zrobic doswietlenie zakretow przeciwmgielnymi. Czyli czym? Przeciez jak sama nazwa mowi to sa przeciwmgielne czyli nie do doswietlania zakretow tylko do swiecenia na wprost -czy sie myle? Jak mozna doswietlic bok czyms co swieci na wprost?! Pomyslcie czasem zanim cos wymyslicie. A Skoda owszem ma takie cos do doswietlania ale nie sa to przeciwmgielne. Sa obok nich bardziej po zewnetrznej strone, a po wewnetrznej jest zarowka i klosz do swiecenia na wprost po zewnetrznej stronie tej samej lampy jest druga zarowka i klosz skierowany w bok i tyle filozofii. Mercedes tez to ma, i u Renaulta to widzialem, ale nie sa to przeciwmgielne!!!! Co wam da zaswiecenie sie na chwile jednego przeciwmgielnego przy skrecie? Chyba tylko jak to ktos wyzej napisal zwrocenie uwagi przechodniow i zachwyt jakim to fajnym samochodem z doswietlaniem zakretow jedziecie i nic innego. A moze nawet komus niechcacy po oczach dacie

Pomyls glupi. Pozdrawiam.

 

Widzę kolego, że masz większe pojęcie niż ludzie tu zaglądający.

Jednak mam passata 2007 i golfa 2010.

W obu autach mam przednie światła przeciwmgielne.

W obu fabrycznie włączone jest doświetlanie zakrętów.

I to właśnie tymi światłami, nie ma dodatkowych żarówek.

Tak samo rozwiązane jest to np w Mercedesach czy Fiatach.

I jednak trochę to pomaga.

Świecą one na boki, przynajmniej bardziej niż mijania.

A temat dotyczy możliwości włączenia tej funkcji, co możliwe jest dopiero z 30 bitowym bordnetzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie..jednak źle patrzyłem za pierwszym razem...niestety ŻADNE wiązki nie są podłączone do halogenów przednich i dlatego przypuszczam,że ten model(mimo,że elegance) nie miał w wyposażaniu halogenów przednich..bo pewnie po tej stłuczce wymieniony był dół zderzaka właśnie na z halogenami...albo cały był wymieniany sam nie wiem aczkolwiek jest to wersja z czujnikami parkowania zarówno z tyło jak i właśnie z przodu i to wszystko działa bez zarzutów...to na prawdę fajna i bardzo przydatna rzecz szczególnie dla mnie,ponieważ chodzę w okularach i mój wzrok nie jest najlepszy....Wracając do halogenów to mam pytanie czy dużo jest roboty,żeby je podłączyć i czy to się opłaca? W zasadzie to nie są ona mi aż tak bardzo potrzebne chociaż światła(u mnie soczewkowe..) nie są jakoś zbytnio porażające powiedziałbym nawet,że dość słabe...czy da coś wymiana żarówek na mocniejsze a może założyć xenony co? (sam instalowałem w poprzednim moim Passacie B5 i na prawdę dużo one mi pomagały...)

Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

 

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

 

Aha i jeszcze jedno...jakie ewentualnie xenony byście radzili do Passata B6? Jak w poprzednim modelu B5 miałem 6000k (Ice white) i na prawdę dobrze świeciły a co najważniejsze(a tego się obawiałem..) samochód przeszedł mi Angielski MOT...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności