Skocz do zawartości
SKUB

Doświetlanie zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

kodowales go calego od nowa czy tylko doslwietlanie dokodowales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodowales go calego od nowa czy tylko doslwietlanie dokodowales.

 

Najlepiej przejść całe kodowanie. Polecam zrobić printscreena starego kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę z innej beczki .... mam doświetlanie zakrętów w ksenonach ale zauważyłem że doświetla tylko przy skręcaniu w prawo. Od tego jest jakaś dodatkowa żarówka w reflektorze, która mogła się spalić ?? Dodam że na desce świeci mi ikonka żarówki informująca chyba o przepaleniu którejś ale widzę że raczej wszystkie żarówki mi świecą ... Dodatkowo zauważyłem że prawy kierunek w lusterku też nie świeci .. tam są chyba diody więc raczej mało prawdopodobne żeby się spaliły.. od tych kierunków jest jakiś osobny bezpiecznik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja troszkę z innej beczki .... mam doświetlanie zakrętów w ksenonach ale zauważyłem że doświetla tylko przy skręcaniu w prawo. Od tego jest jakaś dodatkowa żarówka w reflektorze, która mogła się spalić ?? Dodam że na desce świeci mi ikonka żarówki informująca chyba o przepaleniu którejś ale widzę że raczej wszystkie żarówki mi świecą ... Dodatkowo zauważyłem że prawy kierunek w lusterku też nie świeci .. tam są chyba diody więc raczej mało prawdopodobne żeby się spaliły.. od tych kierunków jest jakiś osobny bezpiecznik ??

Bardzo możliwe, że ikonka wskazuje właśnie na przepaloną lewą żarówkę od doświetlania zakrętów-włącz światła mijania, skręć kołami w lewo i zobacz, czy ta żarówka świeci, czy nie.

Jeśli chodzi o kierunkowskaz w lusterku-diody też się zużywają. Kolejną sprawą jest to, że to nie musi być wina diody, tylko okablowania, połączenia na wtyczkach. A jeszcze na koniec dodam, że domyślnie całe oświetlenie diodowe w B6 (fabryczne) jest poza zimną diagnozą, czyli nie będzie działać sygnalizacja przepalonej żarówki na desce rozdzielczej w przypadku awarii kierunkowskazu w lusterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo możliwe, że ikonka wskazuje właśnie na przepaloną lewą żarówkę od doświetlania zakrętów-włącz światła mijania, skręć kołami w lewo i zobacz, czy ta żarówka świeci, czy nie.

Czyli rozumiem że do doświetlania zakrętów są jakieś osobne żarówki..... Już wiem że doświetla mi tylko przy skręcie w prawo ... w lewo już nie ... Łatwo się można dostać do tej żarówki czy jest jakiś skomplikowany dostęp ??Tak samo z lusterkiem ... jak się do niego dobrać żeby zobaczyć czemu nie mrugają diody ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że do doświetlania zakrętów są jakieś osobne żarówki..... Już wiem że doświetla mi tylko przy skręcie w prawo ... w lewo już nie ...

Zdaje się, że do 40km/h włącza się żarówka H7, a powyżej tej prędkości skręca lekko soczewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka od doświetlania jest w lampie w wnęce za postojówką,

jest to normalne H7, dojście jest banalnie proste, wymiana to minuta na parkingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegom za pomoc :) Jutro popatrzę czy jest spalona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się, że do 40km/h włącza się żarówka H7, a powyżej tej prędkości skręca lekko soczewka.

 

Soczewki ruszają się nawet przy minimalnej prędkości (np. 20 km/h), ale żeby to dojrzeć to trzeba się bardzo skupić. ;)

 

 

Łatwo się można dostać do tej żarówki czy jest jakiś skomplikowany dostęp ??

 

Dostęp do tej żarówki masz zaraz obok żarówki świateł postojowych. Troszkę trzeba łapki nawyginać, ale generalnie wygląda to podobnie jak wymiana żarówki w samochodzie z oświetleniem halogenowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś vag-iem ustawić kąt skrętu kierownicy aby później zapalały się halogeny przy doświetlaniu zakrętów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie poradzisz:

Wielkościami wejściowymi do sterowania światłami skręcania są następujące parametry, udostępniane w

magistrali CAN przez inne sterowniki:

- kąt skrętu kół (czujnik skrętu kierownicy G85),

- prędkość skręcania kół (czujnik skrętu kierownicy G85),

- prędkość poszczególnych kół (sterownik ABS J104),

- kierunek jazdy (sterownik instalacji elektrycznej J519 / włącznik świateł cofania F4),

- prędkość obrotu samochodu wokół osi pionowej (sterownik ABS J104),

- włączenie świateł mijania (sterownik instalacji elektrycznej J519).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nic nie poradzisz:

Wielkościami wejściowymi do sterowania światłami skręcania są następujące parametry, udostępniane w

magistrali CAN przez inne sterowniki:

- kąt skrętu kół (czujnik skrętu kierownicy G85),

- prędkość skręcania kół (czujnik skrętu kierownicy G85),

- prędkość poszczególnych kół (sterownik ABS J104),

- kierunek jazdy (sterownik instalacji elektrycznej J519 / włącznik świateł cofania F4),

- prędkość obrotu samochodu wokół osi pionowej (sterownik ABS J104),

- włączenie świateł mijania (sterownik instalacji elektrycznej J519).

 

Akurat tylko G85 za to odpowiada, bo na spotsju wszystko dziala tak samo jak w czasie jazdy. I nie zadna prędkość skręcania kołami, tylko wartość uzyskana na czujniku, czy to przy 100km/h czy na postoju tak jak pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam bordnetz 30 bajtowy, w 23 bajcie zaznaczyłem 08 w bit 03-04 (doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi), jednak nie działa (halogeny się nie włączają przy skręcie/wciśnięciu kierunkowskazu). Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xandercage14

WItam mam problem przepalił mi się lewy ksenon i nie działa doświetlanie zakrętu po lewej stronie po prawej ksenon świeci i doświetlanie też świeci czy przepalony ksenon ma jakiś związek z nie działającym doświetlaniem przy tym ksenonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli dobrze pamiętam u mnie byla ta sama sytuacja jak sie xenon przepalil. po wymianie żarników doświetlanie działa jak gdyby nigdy nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z łaski swojej doświetlanie mógłoby też nie działać, jak jest włączony tryb amerykański na halogenach. Po kiego doświetlanie w takiej sytuacji? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie statycznego doświetlania zakrętów po wymianie "zwykłych" lamp na bixenon.

Chciałem podłączyć je pod lampy aby było realizowane tak jak w oryginale za pomocą przeznaczonych do tego bocznych żarówek H7.

Bordnetz jest 30bitowy i chciałbym włączyć funkcję doświetlania przez halogeny i podpiąć przewody do lamp aby działało doświetlanie z lampy. Problem w tym, że auto nie było wyposażone w halogeny i nie wiem gdzie szukać przewodów lub ewentualnie wyprowadzenia

pod te przewody. Może ktoś z was dysponuje schematami obrazującymi wyjście prądu pod halogen?

Ew, jakieś inne porady odnośnie aktywowania doświetlania z lampy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie odnośnie statycznego doświetlania zakrętów po wymianie "zwykłych" lamp na bixenon.

Chciałem podłączyć je pod lampy aby było realizowane tak jak w oryginale za pomocą przeznaczonych do tego bocznych żarówek H7.

Bordnetz jest 30bitowy i chciałbym włączyć funkcję doświetlania przez halogeny i podpiąć przewody do lamp aby działało doświetlanie z lampy. Problem w tym, że auto nie było wyposażone w halogeny i nie wiem gdzie szukać przewodów lub ewentualnie wyprowadzenia

pod te przewody. Może ktoś z was dysponuje schematami obrazującymi wyjście prądu pod halogen?

Ew, jakieś inne porady odnośnie aktywowania doświetlania z lampy.

pozdrawiam

 

Jak nie zrobisz poziomowania to nie uzyskasz doświetlania czy kierowania świateł głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi w tym momencie na dynamicznym doświetleniu xenonem, chcę uruchomić statyczne doświetlania żarówką H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić, pytanie tylko czy warto... jak już bawić się w lampy xenon to tak jak fabryka chciała... poza tym nie wiem czy wiesz czeka Cie wymiana wtyczek przy wiązce lamp... jak chcesz mogę Ci przesłać schematy gdzie wpiąć przewody od "halogenów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności