Skocz do zawartości
SKUB

Doświetlanie zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

czy da coś wymiana żarówek na mocniejsze a może założyć xenony co

 

Jak w poprzednim modelu B5 miałem 6000k (Ice white) i na prawdę dobrze świeciły a co najważniejsze(a tego się obawiałem..) samochód przeszedł mi Angielski MOT...

co do xenonów też miałem normalne żarówki jak w standardzie i nie byłem z nich zadowolony jak Ty mówisz więc się nie wahaj się tylko zakładaj xenony tak jak ja to zrobiłem na 6000k bo jak sam widziałeś że różnica jest kolosalna. jak jesteś w UK to te Ci polecam od tego sprzedającego http://www.ebay.co.uk/itm/H7-6000K-HID-New-Xenon-Conversion-KIT-VW-Passat-Polo-/310198583005?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item483946bedd co do MOT też się właśnie pytałem czy będę je musiał demontować gość odparł że jeżeli barwa jest do 6000k to nie ma problemu bo taki kolor jest montowany w nowych samochodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem nie jestem mocny w tych tematach wiec bez nerwow:) A wracajac do doswietlania, jezeli jest tak jak piszecie ze sa porobione z swiatel przeciwmgielnych to jak to dziala jak jedziecie na przeciwmgielnych? Jasniej sie zaswiecaja w momencie skretu, czy zero reakcji? To moze jak piszecie ze to mozna zrobic ze zwyklych przeciwmgielnych to moze zamiast kombinowac i wywalac kase na jakas elektronike ktora sprawi ze z tych swiatel zrobimy doswietlanie poprostu jezdzic na przeciwmgielnych i po sprawie, mamy wiecej kasy na paliwo, pewnosc ze nic sie nie popsuje i nic nie grzebane w aucie i po problemie:) Po co kombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracajac do doswietlania, jezeli jest tak jak piszecie ze sa porobione z swiatel przeciwmgielnych to jak to dziala jak jedziecie na przeciwmgielnych? Jasniej sie zaswiecaja w momencie skretu, czy zero reakcji?

U mnie jest tak ze jak jade przeciwmgielnych to poprostu doświetlanie z przeciwmgielnych jest nie aktywne , tak samo jak mam właczone do jazdy dziennej przeciwmgielne w trybie amerykańskim... w Passku natomiast chodzi mi cały czas doświetlanie ale to z lampy [przy bi-xenonie] :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak to dziala jak jedziecie na przeciwmgielnych? Jasniej sie zaswiecaja w momencie skretu, czy zero reakcji? To moze jak piszecie ze to mozna zrobic ze zwyklych przeciwmgielnych to moze zamiast kombinowac i wywalac kase na jakas elektronike ktora sprawi ze z tych swiatel zrobimy doswietlanie poprostu jezdzic na przeciwmgielnych i po sprawie, mamy wiecej kasy na paliwo, pewnosc ze nic sie nie popsuje i nic nie grzebane w aucie i po problemie

 

Kasę na elektronikę wywala producent auta.

Właściwy bordnetz albo jest albo go nie ma.

A samo włączenie funkcji nic nie kosztuje.

Przy doświetlaniu żarówka rozpala się pełną mocą, więc jaśniej już nie zaświeci.

Na światłach przeciwmgielnych można jeździć tylko w określonych warunkach.

To właśnie przy ich nadużywaniu można wywalić kasę, na mandat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic, ilu bitowy bordnetz mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie Winampem, ale gdzie dokladnie w VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09 central electric

19 Can Gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w gateway-u to akurat nic nie sprawdzi na ten temat. Wchodzisz w 09, w długie kodowanie i liczysz ile masz znaków, potem dzielisz przez 2 i masz.

Np:

E7828F0700021E00000A00000F000000000F5D435C0000 - to jest 23 bitowy bordnetz

Co tez wydac tu

Labels: 3C0-937-049-23-H.lbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w passacie 2006 modelowo 2007 może być już 30-bitowy bordnetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Ja mam 2006, modelowo 2007, a nie mam 30 bitowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w passacie 2006 modelowo 2007 może być już 30-bitowy bordnetz?

 

raczej nie, ale wszystko jest możliwe, najprościej podłączyć pod kompa i sprawdzić, bo na module nigdzie nie jest napisane ile ma bitów. Chyba że rozszyfrujesz po jego nr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nr-ze wiadomo jaki to sterownik (tz ilu bitowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest możliwość zamiany np.

1. sterownika z Golfa V 2004 (bez halogenów, sterownik 30bajt) do Passata B6 2004 (z halogenami, sterownik 23 bajt)

2.czy wszystko będzie działało prawidłowo ? trzeba przeprowadzić jakieś dodatkowe programowanie ? bo wyłączenie i włączenie funkcji to oczywiste

3. gdzie on się znajduje w Golf V i Passat B6

4. Czy jest jakaś możliwość zrobienia doświetlania w 23bajtowym sterowniku

Edytowane przez luk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz pasuje od Golfa, Tourana, Jetty, Tiguana. Jest w tym samym miejscu w kazdym aucie - za włącznikiem swiateł, nad bezpiecznikami. W 23 bitowym idzie to zrobic po przez jego wymianę na 30 Bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sterownik trzeba jakoś adaptować , kodować ? co np. z szybami , immo ? czy wszystko trzeba ustawiać od początku ? bo widzę ze są rożne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bordnetz pasuje od Golfa, Tourana, Jetty, Tiguana

zależy od jakiego Tiguana, bo od każdego nie podejdzie

 

 

kodować ?

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy od jakiego Tiguana, bo od każdego nie podejdzie

 

Owszem z kazdego do 2008, jesli masz na mysli nowsze to tak samo EOS, Caddy, Passat B7 i Golf 6 jak i nowy Tiguan bedzie miał nowsze a co za tym idzie całkiem inne bordnetzy, więc ktoś kto wie gdzie siedzi stary wie w jakie roczniki celować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bornetz z numerami 3C0937049AJ lub 3C0937049AL ma funkcje doświetlania zakrętów. Ja założyłem 3C0937049AJ i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności