Skocz do zawartości
SKUB

Doświetlanie zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, czy można i w jaki sposób w halogenach dorobić doświetlenie zakrętów? Posiadam lampy soczewkowe, a nie kseonowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zrobić dobrze metodami "domowymi" - doświetlanie zakrętów jest realizowane za pomocą dwóch lamp H1 (w każdym kloszu), które mają odpowiednio zaprojektowane odbłyśniki - musiałbyś zabawić się w projektanta lamp samochodowych (nie wspomnę, że należałoby włączyć się w odpowiednie miejsce w instalacji elektrycznej, która załącza te lampy, ale to akurat byłoby łatwiejsze).

Wiem że na rynku niemieckim są firmy oferujące kompletne rozwiązania tego typu (np. Hella), trzeba by było sprawdzić czy mają takie coś do Paska.

 

Pzdr, bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi Ci o efekt tylko, i zasade ze "cos tam doświetla" to sprawdz czy masz 30bit Bordnetz J519 i w nim przekodujesz sobie VAG-iem zeby Ci włączał halogeny w przypadku skecania. Taka opcja działa w Skodzie gdzie halogen jest całkiem inaczej zbudowany niz w VW i jest własnie realizowana za pomoca bordnetza. Bordnetz 30 bit to koszt ok 300zł i mase tego jest na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się włączyć funkcję doświetlania zakrętów halogenami.

Działa na włączenie kierunku na stałe lub na skręt kierownicą, min 90`

Wyłącza się poprzez powolne gaśnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie udało się włączyć funkcję doświetlania zakrętów halogenami.

 

Ilu bitowy masz sterownik Bordnetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie udało się włączyć funkcję doświetlania zakrętów halogenami.

Działa na włączenie kierunku na stałe lub na skręt kierownicą, min 90`

Wyłącza się poprzez powolne gaśnięcie.

 

a zdradzisz jak taka funkcje udało ci się uaktywnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie sterownika J519 pod arunkiem ze jest 30bitowy. Wejdz VAGiwm w 09 i bedziesz widział czy jest to dostepne w długik kodowaniu

30bit.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kodowanie sterownika J519 pod arunkiem ze jest 30bitowy. Wejdz VAGiwm w 09 i bedziesz widział czy jest to dostepne w długik kodowaniu

 

i znowu czarna magia :P

na screenie widze ze jest 23 bitowy tak?

ale czy po wlaczeniu tej funkcji - normalne przeciwmgielne tez beda dzialaly? ze jak wlacze to beda sie swiecily caly czas? bez wzgledu na krecenie kierownica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na screenie widze ze jest 23 bitowy tak?

 

Nie, 30-to bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał VALDI

na screenie widze ze jest 23 bitowy tak?

 

Nie, 30-to bitowy.

 

fakt juz widze - na belce jest napisane ... przepraszam moj blad.

widze ze masz autko tak samo jak ja 2006 - ja mam modelowo 2006 ...

 

A co z tymi swiatlami przeciwmgielnymi? dalej dzialaja - po taki zakodowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety posiadam Bordnetz 23 bitowy, więc nie mam możliwości uruchomienia tej funkcji. Zmiana sterownika Bordnetz na 30-to bitowy załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak Pi razy drzwi jaka jest cena takiego sterownika? kosmos czy do zniesienia?

z drugiej strony to te zapalanie to tylko bajer - wiec nie wiadomo czy pokowac sie w koszta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major pisał, że 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Major pisał, że 300 zł.

qrde faktycznie ... ale wtopa ... ja juz sie dzis nie odzywam ... :P

dzieki Piotr. Czyli jednak wole swiecace progi niz doswietlanie zakretow ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie z doświetlaniem zakrętów z reflektora głównego i właśnie zaświecając halogeny. Więc halogenami to sobie można tylko oczy mydlić i zwracać uwagę przechodniów.

Halogeny mają mocno rozproszoną wiązkę światła ale nie w tą stronę gdzie by warto było aby świeciły. Sprawa zupełnie inaczej wygląda w reflektorach bi-xenon tam jest super.

A tak już około tematu co poza tym udostępnia 30 bitowy bordnez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak wole swiecace progi niz doswietlanie zakretow ;D

Mam doświetlanie zakrętów poprzez dodatkową żarówkę i odbłyśnik w lampie w wersji z ksenonem i bez wahania stwierdzam, że jest to jeden z najlepszych wynalazków, jakie można dokupić/ domontować w samochodzie. Bardzo użyteczny.

Mam porównanie z doświetlaniem zakrętów z reflektora głównego i właśnie zaświecając halogeny. Więc halogenami to sobie można tylko oczy mydlić i zwracać uwagę przechodniów.

Ciekawa sprawa, też mi się na chłopski rozum wydawało, że halogen nie może tak doświetlić zakrętu jak specjalnie ustawiony w bok odbłyśnik, ale czemu np mercedes stosuje to rozwiązanie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aktywowałem tą funkcję. Mam pytanko czy w ciągu dnia też halogen będzie się uruchamiał czy jest sterowany czujnikiem zmroku? Ogólnie dla bajeru może być :dobrze ale i tak nie zastąpi to ksenonów z doświetleniem zakrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika zmierzchu i u mnie oczywiście świeci zawsze z mijania.

Teraz jeżdżę na światłach amerykańskich i doświetlanie nie włącza się.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pikopiko czy jesteś zadowolony z tego trybu amerykańskiego? Bo ja w sumie to nie za bardzo widzę sens jego używania. Teraz mam światła cały czas włączone i steruje nimi funkcja coming/leaving home. Dodatkowo teraz to doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi - jak będzie działało razem z czujnikiem zmroku (czyt. będą doświetlać tylko jak będzie zmrok/noc) to w ogóle będzie już extra - ale to sprawdzę jutro w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony!

Włączyłem z kilku powodów:

1. najważniejszy - oszczędzasz podświetlenie wnętrza (zegary, climatronic, radio), które w poprzednich passkach (B5 i B5FL) przestało działać (żeby nie powiedzieć, że zaczęło się przepalać) i wyglądało to niezbyt ciekawie,

2. w ciągu dnia stopy są bardziej widoczne,

3. oszczędzasz resztę żarówek (postoje przód i tył, przeciwmgielne przy doświetlaniu zakrętów, rejestracja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności