Skocz do zawartości
SKUB

Doświetlanie zakrętów

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie mam luksometru, a mierzenie dla mierzenia to chyba nie ma sensu...

 

 

 

 

Nie bardzo rozumiem. W Skodzie RL jest rozwiązane inną żarówką, niż B, więc dziwne, że bordnetz po uaktywnieniu tej opcji - włącza światła B, a nie próbuje uaktywnić RL...

 

Nie działają ledy drl bez dołożenia dodatkowego rezystora lub zmiany rezystora w bordzie, szkoda dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działają ledy drl bez dołożenia dodatkowego rezystora lub zmiany rezystora w bordzie

 

mi chodziło o światła skody, które mają dwie żarówki, nie ledy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi chodziło o światła skody, które mają dwie żarówki, nie ledy ;)

 

żarówki, myślałem że chcesz zapodać ledy od Fabii RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jeśli dobrze pamiętam u mnie byla ta sama sytuacja jak sie xenon przepalil. po wymianie żarników doświetlanie działa jak gdyby nigdy nic

 

mam identyczny problem.

Zgasł lewy xenon oraz nie działa doświetlanie lewego zakrętu.

Jak myślicie czy to jest ze sobą związane?? Czy po wymianie xenonu doświetlenie wróci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik tak to uzależnia. Jak żarnik Xenon już się zużyje i nie świeci, to doświetlenie nie jest uruchamiane przez sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdę w temat a gdzie wyłącza się to doświetlanie skrętów. Czy też w 09 i który bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę czy ktoś w lubuskim mógłby mi sprawdzić czy mam możliwość zrobienia doświetlenie zakrętów i świateł dziennych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie ciężko podjechać kilka km to mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie gdzie włącza się doświetlanie skrętów, regulacji reflektorów, który to bezpiecznik. oraz gdzie jest sensor poziomu pojazdu bo nie działa mi A F S oraz słabo świeci prawa pozycyjna . Coś jest z prawem reflektorem !.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podpowiedzcie mi gdzie włącza się doświetlanie skrętów w C. elektr.

oraz regulacja samopoziomowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Passatem B6.

Próbowałem tak jak jest opisane stronę wcześniej i nie działa.

Sterownik jest odpowiedni:

65c9eaefaa78.jpg

Koduję tak jak jest opisane:

4d5c9a05ce7c.jpg

 

Sterownik przyjmuje kod. Nie wywala błędów a doświetlania nie ma:

f91b545cdbe1.jpg

 

 

Dodam jeszcze, że próbowałem różnymi wersjami VCDSa. Próbowałem bez włączonych świateł, na postojówkach, na mijania i w trybie AUTO.

 

Passat ma czujnik zmierzchu. Czy to ma znaczenie? Czy w takim przypadku trzeba to zakodować inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz jeszcze BIT 2, ten powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu ma znaczenie. Jak jest jasno doświetlenie nie działa (albo nie zauważyłem, bo jest jasno...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎10‎.‎09‎.‎2017 o 07:48, mkpol napisał:

Zaznacz jeszcze BIT 2, ten powyżej

Pomogło. Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie działało mi nawet na DRL przez halogeny (czyli mijania były wyłączone, a statyczne H7 w reflektorze się zapalało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wysłać Ci wlepkę lub PDF'a z kodami ze strony VW? :)

Wystarczy, że były uruchomione dzienne w trybie amerykańskim. Zapomniałem dodać, że nie mam czujnika RLS co może mieć znaczący wpływ na taką sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne (te jak mam teraz) były zakodowane w ASO (jest specjalna opcja doposażenia wraz z wymianą przełącznika). Ja sam miałem przekodowane na halogeny aby mi się ksenon nie palił.

Przy ustawieniu DRL+halogen+USA doświetlanie paliło się bez mijania. Teraz nawet nie zwracałem na to uwagi, bo przestawiłem na opcję jak było fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty cięty jesteś - piszę Ci przecież, że tak się dzieje przy kodowaniu na amerykę bez czujnika deszczu.
Przy kodowaniu jak teraz (tak auto było skonfigurowane w trójmiejskim salonie VW, bo wyłączyłem tak jak piszesz nielegalne DRL via halogen) nie zauważyłem aby na "dziennych" paliły się światła doświetlania.

Co do wyposażenia auta:

104 8BV VWGROUP HSW Twin headlight, for driving on the right, (gas discharge) with integrated
high beam
110 8Q6 VWGROUP LWR Headlight-range adjustment, automatic/ dynamic with fixed and
dynamic bending light(AFS 2)
116 8WD VWGROUP NES Integrated front fog light

Auto (według poprzedniego, pierwszego właściciela) było tak skonfigurowane już przy odbiorze. W VW jest taka opcja, m.in.: https://shops.volkswagen.com/en_GB/web/zubehoer/p/continuous-running-lights-for-vehicles-with-front-fog-lights-1k0052431be-11

Kodowanie oryginalne mogę wkleić tutaj jeśli nadal są jakieś wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o funkcję DRL, a nie światła przystosowane wyłącznie do DRL jak ma to miejsce w Skodzie SuperB, Fordzie Mondeo itd itp.

Radek napisał prawidłowo, że funkcję DRL można uruchomić w B6 poprzez odpowiednie kodowanie VCDS i w tym programie ta funkcja nazywa się "DRL via goglight".

I przy włączonej funkcji DRL via foglight włącza się statyczne doświetlanie zakrętów-tak już to działa w B6.

Andriu, masz częściowo rację, B6 nie jest wyposażony fabrycznie w osobne światła DRL, ale w funcję DRL jest wyposażony-także proszę, żebyś skończył już z wprowadzaniem zamętu, bo prawie każdy użytkownik B6 na tym forum wie jak działa DRL w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się najpierw z odpowienim kodowaniem w VCDS i dopiero później "naprawiaj" świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności