Skocz do zawartości
Gość bojan76

Bezpieczniki passat b6 105 km

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem ten bezpiecznik. Niestety sprawny, a szyby dalej nie chodzą. Miałem taką dziwną sytuację, że szyby zaczęły działać dosłownie na 2 minuty i stanęły znowu. O co tu może chodzić. Uszkodzony moduł czy raczej coś gdzieś nie łączy. Jeśli sprawdzać połączenia to od czego zacząć. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszkodzony moduł czy raczej coś gdzieś nie łączy

 

demontaż tapicerki, wyjecie wtyczki na słupku A łaczącej drzwi i auto, miernik w dłoń i sprawdzenie po kolei każdego przewodu.

Zdarza się ze uszkodzone są przewody zaraz za wtyczką, w tzw peszlu/gumowej harmonijce, przy wejściu do drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje coś wyjaśnić:

Skrzynka A to tak naprawdę konstrukcyjnie integralna część skrzynki B,

mocowana na jej ściance:

SCA.jpg

 

Skrzynka B ta u mnie na foto nazywa się duża, ta bardziej rozbudowana nazywana wysoką

stosowana jest zamiennie, nie czytajcie bzdur typu że jedn a jest pod drugą, to nieprawda

SCB.jpg

 

Skrzynka C jest od strony kierowcy:

SCC.jpg

 

Skrzynka D jest od strony pasażera:

SCD.jpg

 

I w moim aucie nie ma więcej bezpieczników, ani w podszybiu,

ani w bagażniku. Rozkręcałem i sprawdzałem.

Zadałem sobie trudu po tym jak Moderator wywalił na śmietnik mój post z pytaniem

o lokalizację bezpieczników od postojowych. Niby regulamin naruszyłem bo "wszystko już było"

a ja "zaniżyłem" poziom dyskusji. Hmmm...

Może i było ale same pytania i żadnej wartościowej odpowiedzi.

Dalej nie widzę nigdzie bezpiecznika od postojówek, takowy w tej instalacji po prostu nie istnieje,

na bezpieczniku "wisi" cały zespolony a więc wspólny bezpiecznik mam dla długich/krótkich i postojowych.

W instrukcji o takim zabezpieczeniu ani mru mru, mam oryginalną instrukcję po niemiecku ale ona to nawet

skrzynki B poprawnie nie definiuje więc sensu nie widzę na niej bazować.

 

Ten post dedykuję wszystkim tym którzy skrzynkę B mają taką jak zamieściłem na drugim foto.

Nie szukajcie niczego pod nią bo ten torx po wykręceniu faktycznie pozwala ją rozłączyć,

ale pod spodem nic nie ma, jest tylko złącze na które ZAMIENNIE montuje się tą "wysoką" skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH !!

Dziękuje bardzo za zdjęcia ...są naprawdę pomocne ...ale mało sprecyzowane a mianowicie nie ma bądź nie wiem nadal gdzie są bezpieczniki od oświetlenia wnętrza ( przednie siedzenie tylne i bagażnik) może ktoś mi sprecyzować gdzie ona się znajduje czy w bezpiecznikach po lewe prawej stronie czy są przodu pod maska .. dzięki za czas i pomoc

 

dzięki FB3 i Makeć zdjęcia są pomocne :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu szukam opisu do swojej wersji: 2009 r 2.0 TDI-CR 140km DSG.

Może ktoś posiada? Powyższego jakoś nie mogę dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktoś pomóc oświetlenie pod lusterkiem od strony kierowcy nie świeci sprawdziłem żarówkę dobra , z prawej strony pali się co trzeba zrobić co warto zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze mi ktoś pomóc oświetlenie pod lusterkiem od strony kierowcy nie świeci sprawdziłem żarówkę dobra , z prawej strony pali się co trzeba zrobić co warto zrobić?

 

kolego, ostatnie ostrzeżenie, już w 3 temacie piszesz o tej żarówce, NIE SPAMUJ

Marek Ci odpisał co masz zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by odpowiedzieć ktoś to się zna gdzie jest ta skrzynka z nr 43 z rysunku czy porostu były montowane w innych wersjach a i nie piszcie ze piętro niżej bo tam nie ma....

 

 

też jej szukam i nie mogę jej znależć.Więc gdzie ona jest ? tam podobno jest bezpiecznik nr 47 od XENONA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje podlaczyc dwa extra bezpieczniki w skrzynce bezp. od strony kierowcy.

Czy ktos ma taka wiedze jaki przewod a raczej koncowka (wsowka) pasuje do tej skrzynki?

Jaki numer przewodu serwisowego?

Pytalem w serwisie vw ale chyba trafilem na malo rozgarnietego goscia bo nic nie znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Potrzebuje podlaczyc dwa extra bezpieczniki w skrzynce bezp. od strony kierowcy.

Czy ktos ma taka wiedze jaki przewod a raczej koncowka (wsowka) pasuje do tej skrzynki?

Jaki numer przewodu serwisowego?

Pytalem w serwisie vw ale chyba trafilem na malo rozgarnietego goscia bo nic nie znalazl.

 

dział warsztat instrukcja montowania spryskiwaczy, tam szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

gdzie moge znalezc bezpieczniki od haka? passat b6 rocznik 2005 modelowo 2006 105km. kupilem platforme do przewozenia rowerow ale nie dzialaja mi w niej swiatla. myslalem ze przelotka do gniazda jest zla ale nowa kupilem i to samo. w innym aucie tablica ze swiatlami dziala. to moga byc bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje wykazu i najlepiej zdjęć do skrzynek bezpieczników do passata b6 z 2010 roku. Wszystko co znalazłem tutaj wcześniej pasuje ale do 2009 roku. Najlepiej jakby do anglika był ten wykaz ale od europejczyka też dam rade. Wspomnę tylko że w podszybiu mam tylko od strony kierowcy (z prawej) a od pasażera (po lewej) nie ma żadnych bezpieczników ani przekaźników. Pytałem w tutejszym serwisie VW to nie chcieli dać i dopytałem tylko o bezpiecznik zapalniczki to powiedzieli że gniazdo nr 38 15A a u mnie jest puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś może ma opis bezpieczników w skrzynce pod maską (passat b6 1,8Tsi 2009r)i czy z któregoś mogę zasilić światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pod bezpiecznik zapalniczki w skrzynce w panelu bocznym deski rozdzielczej bo tego obwodu komputer nie sprawdza w poszukiwaniu spalonych żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dysponuje ktoś wiedzą jaki numer części ma pin 16 pin złącza T40 - z przewodem 0,5 mm2 lub 1 mm2. Potrzebuję podłączyć bezpiecznik SB18 - do dziennych. Korzystając z okazji podłączania ogrzewanej szyby i konieczności rozkręcenia skrzynki chcę pozbyć się prowizorki. A ETKA ma wiele pozycji części z numerami pasującymi do wtyczki 1K0937700B dla przewodów 0,5 mm2 lub 1 mm2. I nie wiem który wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje coś wyjaśnić:

Skrzynka A to tak naprawdę konstrukcyjnie integralna część skrzynki B,

mocowana na jej ściance:

[ATTACH=CONFIG]104472[/ATTACH]

 

Skrzynka B ta u mnie na foto nazywa się duża, ta bardziej rozbudowana nazywana wysoką

stosowana jest zamiennie, nie czytajcie bzdur typu że jedn a jest pod drugą, to nieprawda

[ATTACH=CONFIG]104473[/ATTACH]

 

Skrzynka C jest od strony kierowcy:

[ATTACH=CONFIG]104474[/ATTACH]

 

Skrzynka D jest od strony pasażera:

[ATTACH=CONFIG]104475[/ATTACH]

 

I w moim aucie nie ma więcej bezpieczników, ani w podszybiu,

ani w bagażniku. Rozkręcałem i sprawdzałem.

Zadałem sobie trudu po tym jak Moderator wywalił na śmietnik mój post z pytaniem

o lokalizację bezpieczników od postojowych. Niby regulamin naruszyłem bo "wszystko już było"

a ja "zaniżyłem" poziom dyskusji. Hmmm...

Może i było ale same pytania i żadnej wartościowej odpowiedzi.

Dalej nie widzę nigdzie bezpiecznika od postojówek, takowy w tej instalacji po prostu nie istnieje,

na bezpieczniku "wisi" cały zespolony a więc wspólny bezpiecznik mam dla długich/krótkich i postojowych.

W instrukcji o takim zabezpieczeniu ani mru mru, mam oryginalną instrukcję po niemiecku ale ona to nawet

skrzynki B poprawnie nie definiuje więc sensu nie widzę na niej bazować.

 

Ten post dedykuję wszystkim tym którzy skrzynkę B mają taką jak zamieściłem na drugim foto.

Nie szukajcie niczego pod nią bo ten torx po wykręceniu faktycznie pozwala ją rozłączyć,

ale pod spodem nic nie ma, jest tylko złącze na które ZAMIENNIE montuje się tą "wysoką" skrzynkę.

 

 

I jak tam? Udao Ci się dojść co było powodem braku postojówek. Mam ten sam problem i nie wiem za bardzo co z tym fantem robić. Podejrzewam, że mogło się to stać kiedy przypadkowo zwarłem klemy, ale nie mam pewności. Później podpinałem auto kolegi, bo mu siadło. Dopiero na nastepny dzień się kapnąłem, że postojówki nie działają. Wszystko mam identyczne jak u Ciebie. Wszystkie bezpieczniki zdają się być okej. Żarówki zostały wymienione. Gdzie można jeszcze szukać przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy który bezpiecznik jest odpowiedzialny za oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Mam Passata B6 06/2006 2.0 TDI DSG. Czy jest jeden wspólny bezpiecznik od oświetlenia przedniej i tylnej tablicy czy też są dwa i które to są? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passata b6 z 2009 roku. Mam pytanie. Dzisiaj zagladalem do skrzynki z bezpiecznikami, tej pod maska po prawej stronie. Zauwazylem ze mam brak kilku bezpiecznikow ale mam w srodku piny czy jak to sie zwie. I na to wyglada ze powinny tam byc. Wszystko w aucie jest dobrze zadnych problemow z elektronikom. Czy to normalne ze nie ma bezpiecznikow??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b6 2008r 1.9tdi 2008r

czy 2 przyciski umieszczone w drzwiach kierowcy od wlewu paliwa i otwierania bagażnika maja jakiś bezpiecznik?

Pytam, bo oba przestały działać w tym samym czasie, a podświetlenie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pstryczki nie maja oddzielnych bezpiecznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności