Skocz do zawartości
pantera

Odpalanie - brak iskry

Rekomendowane odpowiedzi

witam gdzie jest ten przekaznik nr 30 mam ten sam problem co ty i juz wychodze z siebie

Przekaźnik nr 30 znajduje się w skrzynce bezpieczników w górnym rzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem na forum dołączę się powyższego tematu:

U mnie występuje również podobny problem moj pasek b4 z 94r. 1.8 ABS 90km

Problem polega na tym iż autko mi gaśnie w czasie jazdy i cała elektryka siada abs hamulce itd jest trochę strach. Problem pojawił się od wymiany kabli zapłonowych które zostały zjedzone przez n/n gryzonia . Do tej pory wymieniłem

filt powietrza oraz paliwa

Kable zapłonowe

Świece

Kopułkę

Palec zapłonowy

Czujnik znajdujący się pod palcem ( halla tak to sie nazywa?)

Dodatkowo wymieniłem sprzęgło

wiatrach chłodnicy

Auto jeździ na benzynie

Co mam robić bo juz nie mam ani sił ani pomysłów na naprawę tej usterki, niby się poprawiło ale jednak auto odpala a po jakimś czasie nie chce odpalić

W samochodzie jest komputer który nie pokazuje zadnych błedów ?

 

Pytanie czy moze to być wina akumulatora ? auto jest uzywane 2 lata ( nie wiem czy wcześniejszy własciciel wymieniał )

Czy może kiepskie kable zapłonowe ?

Dodam że w aucie mam nowy system audio radio canva 4x70, i głosniki 200 i 550 wat

dodatkowo czujnik cofania czy akumulator moze być obciązony zbyt bardzo

aha dodam jeszcze ze zauważyłem dzisiaj ze nie działa mi dmuchama tzn pierwsze 3 stopnie nic dopiero na 4 dmuchawa działa moze byc wina jakiegoś spięcia w elektryce ?

 

Prosze o pomoc

Edytowane przez borsq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz kilka usterek.

 

Dmuchawa to problem znany, poszukaj bo temat był wałkowany wielokrotnie.

 

Co do gaśnięcia w trakcie jazdy to podejrzewam, że jak poruszasz kluczem w stacyjce przy zapalonym aucie to ono zgaśnie - sprawdź i daj znać czy dzieje się tak jak przypuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość standgrand

ja nie mam napiecia w rzewodzie ktory wchodzi do cewki zaplonowej w passacie b3 i nie mam pojecia co to moze byc , moze ktos z was wie? prosze o pomoc. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mechanikiem znaleźliśmy przyczynę wszelkich problemów. Przyczyna tą był uszkodzony przekaźnik który puszczał prawdopodobnie gdy się rozgrzał. Albo też ze starości :)

Gdy przekaźnik puszczał nie działał wtrysk i pompa i klapa dopiero po przytrzymaniu blaszek w przekaźniku ( bez osłony) zapalał bez problemu. Wsadziliśmy inny i też działa różnica w nim jest taka że po przekręceniu kluczyka w stacyjce pompa paliwowa się włącza i działa cały czas ( na starym przekaźniku była włączana na chwile ) niby detal ale mnie nie przeszkadza.

Up standgrand sprawdź sobie cewkę jaką masz, ja bym najpierw sprawdził cewkę bo swoją droga u mnie była jakaś taka nie wydarzona i też coś kiepsko chodziła teraz mam cewkę za 150 zł i chodzi. A jak to się mówi cewka cewce nie równa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość frycu

koledzy nie naciagajcie go na koszty ze stacyjka wq mnie to jest kopulka rozdzielacza abo swiece... moj passat nie chcial palic bo nie bylo iskry prawie rozebralismy go na czesci pierwsze z ojcem i nic ... dopiero pozniej sprawdzilismy kable i okazalo sie ze kopulka rozdzielacza byla rozwalona i dlatego...proponowal bym pozyczenie kopulki i kabli i sprawdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy w moim passaciku było tak szalal jakby nigdy nic wjechałem wieczorem do garażu i rano wsiadam fura nie zapala brak iskry kable kopułka palec i cewka podmienione jak dawałem plusa na cewke na 15 to była malutka iskra a jak odpiełem kostke od halla to jak dotkłem 1 pinu to odezwała się pompka w zbiorniku rpomocy bo już nie wiem co może być a potrzebuje auto do pracy!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy w moim passaciku było tak szalal jakby nigdy nic wjechałem wieczorem do garażu i rano wsiadam fura nie zapala brak iskry kable kopułka palec i cewka podmienione jak dawałem plusa na cewke na 15 to była malutka iskra a jak odpiełem kostke od halla to jak dotkłem 1 pinu to odezwała się pompka w zbiorniku rpomocy bo już nie wiem co może być a potrzebuje auto do pracy!!!!!!!!!!
<br><br>

 

 

Moim zdaniem to czujnik halla miałem dokładnie to samo w zimie tamtego roku przyjechałem postawiłem auto rano siadam i amen nie ma iskry za nic i to był czujnik halla też podmieniałem sie da ale nic to nie dało możesz jeszcze kostke stacyjki sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Clio miałem problem z czujnikiem halla, auto odpalało po długim kręceniu. Problem usunąłem poprzez wyczyszczenie czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odezwała się pompka w zbiorniku rpomocy

Powtórzę po raz enty....jeśli po próbie rozruchu-kręcenie rozrusznikiem słychać jeszcze przez ułamek sekundy pompę w baku to poszła cewka , jak pompy nie słychac to Hall.

Nawet nie trzeba maski otwierać aby to zdiagnozować....

Oczywiście praca pompki po przekręceniu na zapłon to juz inna kwestia ----impuls ze stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ale odezwała się dopiero wtedy kiedy pin 1 zwarłem z masa pojazdu a tak to cisza nie odzywa się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak to cisza nie odzywa się

Zatem Hall.

Ale po przekręceniu na zapłon pompka pracuje przez chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem Hall.

Ale po przekręceniu na zapłon pompka pracuje przez chwilę?

tak kolego po przekreceniu zapłonu chwile pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekreceniu zapłonu chwile pracuje

Zatem , bankowo Hall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem , bankowo Hall.

a jeszcze takie pytanko podrzuci ktoś jakiś opis wymiany tego halla?? z góry dzieki:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijasz punktakiem znaki na bloku i aparacie (aby tak samo włożyć aparat)

Ustawiasz rozrząd na zero, zdejmujesz kopułkę i zapamiętujesz ustawienie palca.

Po wyjęciu aparatu zobaczysz kółko zębate które bierze naped z wałka pośredniego.

W jego okolicach musisz zlokalizować bolec który blokuje tą zębatkę i wybić go.

w tym momencie może byc spory problem....jest on naprawdę mocno osadzony i tylko stalowy wybijak da mu rade.

Jak już sobie z nim poradzisz to wysuwasz ośkę w stronę kopułki i Twoim oczom ukaże sie Hall....odkręcasz dwa albo trzy wkręty i idziesz do sklepu po nowy.

W tych rocznikach są dwa rodzaje ...z czujnikiem Halla po stronie wtyczki i naprzeciwko wtyczki biorąc punkt odniesienia ośkę aparatu.

Wtyczka i sam Hall to całość.

Ważne jest włożenie aparatu z powrotem...zębatka ma skośne zęby i po włożeniu palec może być lekko przesunięty, dlatego pisałem aby zapamiętać jego ustawienie...trzeba wziąć poprawkę na skos zębów o ta wartość przekręcić ośkę i dopiero włożyć aparat....jeśli wcześniej oznaczyliśmy sobie wszystko to nie ma problemu z poprawnym montażem aparatu

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabijasz punktakiem znaki na bloku i aparacie (aby tak samo włożyć aparat)

Ustawiasz rozrząd na zero, zdejmujesz kopułkę i zapamiętujesz ustawienie palca.

Po wyjęciu aparatu zobaczysz kółko zębate które bierze naped z wałka pośredniego.

W jego okolicach musisz zlokalizować bolec który blokuje tą zębatkę i wybić go.

w tym momencie może byc spory problem....jest on naprawdę mocno osadzony i tylko stalowy wybijak da mu rade.

Jak już sobie z nim poradzisz to wysuwasz ośkę w stronę kopułki i Twoim oczom ukaże sie Hall....odkręcasz dwa albo trzy wkręty i idziesz do sklepu po nowy.

W tych rocznikach są dwa rodzaje ...z czujnikiem Halla po stronie wtyczki i naprzeciwko wtyczki biorąc punkt odniesienia ośkę aparatu.

Wtyczka i sam Hall to całość.

Ważne jest włożenie aparatu z powrotem...zębatka ma skośne zęby i po włożeniu palec może być lekko przesunięty, dlatego pisałem aby zapamiętać jego ustawienie...trzeba wziąć poprawkę na skos zębów o ta wartość przekręcić ośkę i dopiero włożyć aparat....jeśli wcześniej oznaczyliśmy sobie wszystko to nie ma problemu z poprawnym montażem aparatu

 

dzięki za info jutro biore sie do roboty bo wiecznie wozić mnie nie bedą :D a ile taki nowy hall? bo kumpel za cały aparat zawołał odemnie 50 złotych to dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo kumpel za cały aparat zawołał odemnie 50 złotych to dużo?

Łykaj ten aparat. Sam Hall to około stówy wydatek no i wredna robota z bolcem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łykaj ten aparat. Sam Hall to około stówy wydatek no i wredna robota z bolcem....

i jak prawidłowo zamontować ten drugi aparat skoro na tym pierwszym mam zaznaczone punkty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro na tym pierwszym mam zaznaczone punkty??

Pozostaje sugerować sie palcem rozdzielacza względem kreski na obwodzie aparatu (powinna być), lub robisz sobie znak na nowym aparacie w tym samym miejscu co w starym....no chyba dasz radę zrobic to milimetrowa dokładnością ...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności