Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

(Kupilem nowa.) To znaczy sie uzywke, razem z instalacja. Mozna tez podkleic klejem ale bedzie lipa jak trzeba bedzie zdemontowac.

Edytowane przez PAPAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Powiedz mi jeszcze jeśli możesz gdzie dostawała się Ci woda przez tą przelotkę? u mnie ona też nie dochodzi do karoseri idealnie,dziś tam wodą poleje i zobacze co i jak.

(Kupilem nowa.) To znaczy sie uzywke, razem z instalacja. Mozna tez podkleic klejem ale bedzie lipa jak trzeba bedzie zdemontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to nie wiem czy woda tez mi wyplywala przez ten otwor bo nie rozbieralem slupka. Ale jesli sprawdziles linke od maski i dekiel w scianie grodziowej to bedzie to wlasnie przelotka. Musi ona dobrze dolegac do blachy. Woda podczas deszczu lub mycia,splywa wlasnie na ta guma. Sciagnij przelotke i sprawdz czy nie ma tam wody, kostka na pewno tez jest zasniedziala na stykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niedociskała przelotka do karoseri, uszczelniłem i pojechałóem na myjnie i narazie jest sucho.Jak wróce z pracy to jeszcze bede robił test z wężem ogrodowym :) Dzięki za pomoc.

Dokladnie to nie wiem czy woda tez mi wyplywala przez ten otwor bo nie rozbieralem slupka. Ale jesli sprawdziles linke od maski i dekiel w scianie grodziowej to bedzie to wlasnie przelotka. Musi ona dobrze dolegac do blachy. Woda podczas deszczu lub mycia,splywa wlasnie na ta guma. Sciagnij przelotke i sprawdz czy nie ma tam wody, kostka na pewno tez jest zasniedziala na stykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie może mi pomożecie pacjent passat cc 2010r anglik dziś przy sprzątaniu samochodu zauważyłem wodę u pasażera z tyłu od strony kierowcy pierwszy raz to widzę przy wcześniejszym sprzątaniu samochodu nie widziałem tego jak można to zlokalizować i co zrobić aby to sie nie pojawiało może coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w cc ale pewnie podobnie do kombi, sprawdz czy woda nie dostaje sie pod tapicerką drzwi tylnych,to częsty problem, jak zdejmiesz tapicerkę drzwi to pod nią masz blachę trzymającą mechanizm szyby i ona jest uszczelniona taką masą.Najlepiej lej wode po tylnich drzwiach, jak będzie spływać między tapicerką wewnętrzną a drzwiami to masz winowajcę.Poszukaj po necie o tym problemie jest tego troche.

Witam mam takie pytanie może mi pomożecie pacjent passat cc 2010r anglik dziś przy sprzątaniu samochodu zauważyłem wodę u pasażera z tyłu od strony kierowcy pierwszy raz to widzę przy wcześniejszym sprzątaniu samochodu nie widziałem tego jak można to zlokalizować i co zrobić aby to sie nie pojawiało może coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów !

Jeśli się powtórzę to przepraszam ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Od jakiegoś czasu pojawiła się woda w kole zapasowym. Po zdemontowaniu boczków obydwa schowki były zalane. Moduł czujników parkowania przestał działać gdyż utopił się w wodzie. Czy któryś z was rozwiązał problem lecącej wody w bagażnika B6 sedan ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem w B5 

woda zatrzymywala sie w nogach komory pasażera za kierowca

masz gdzieś kanal deszczowki niedrozny i woda znajduje ujscie do bagażnika - musisz poszukac i oczyscic 

mnie niestety nie udalo sie znalezc u siebie wiec podnioslem auto i od spodu nawiercilem 2ie dziurki robiac wodzie ujscie (wiem ze to glupie ale skuteczne)

Edytowane przez Dzolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w bagażniku bierze ci się że spływów bo bokach klapy. Po jego otwarciu odchyl okladzine z tworzywa by dostać się do wnętrza. Są tam rurki plastikowe spływów które mogą być pęknięte lub coś się z nimi stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie są odpływy szyberdachu w B6 ?

mam wodę pod dywanem pasażera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Po mojej ostatniej długiej trasie w dość silnym deszczu (780km) na postoju , otwierając tylna klapę zauważyłem ze z obicia wewnętrznego klapy leje sie woda .. ale nie kropelki ..tylko jakby ktoś lał z wiadra... mocne strumienie po obu stronach klapy. Postanowiłem zbadać temat :   ( w moim przypadku )  nieszczelnosci nie było: w lampach , lamkach oświetlenia tablicy  , lampie stopu . Powodem przecieku była gumowa uszczelka wałka wycieraczki ( dosłownie latała w otworze w którym miała być mocno osadzona). Zakupiłem nową (w serwisie w DE -2.50€) dodatkowo ściągacz najtańszy do łożysk (30zl) ponieważ bez niego jest ciężko ściągnąć ramie wycieraczki z trzpienia ( jest to możliwe bez ściągacza , ale bardzo ryzykowne )

CCA323F2-E551-4D86-8191-BCCBEF596888.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2014 o 21:39, PiotrWawa napisał:

czy nad tą kratką macie zmontowaną oryginalnie osłonę właśnie tej kratki, nie podszybie, a taki kawałek plastiku zamontowany nad nią, a dopiero potem podszybie (odrzutnik wody)

Panowie czy ktos moze wie cos na temat tego magicznego kawalka plastiku? Moze gdyby ktos mial chwile czasu i zdjal prawe podszybie (od kierowcy) i cyknal foto? 

U mnie zadna oslona nad kratka zasysanego powietrza przez wentylator nie wystepuje a wlasnie jakis czas temu rowniez walczylem z problemem wody od strony pasazera

----------

Oki numer znalazlem chyba wychodzi na to ze to element 3C1815159C/3C2815159

Tylko w jaki sposob jest to montowane ?

---‐-------

Cos tam znalazlem w necie az dziwne ze tego u mnie nie ma ktos musial kiedys wyjac oj niedobry ??

Cos znalazlem na yt w sumie widac jak to zamontowane na filmie a tu foto gdyby ktos kiedys szukal

Screenshot_20200323-213234_YouTube.jpg

Edytowane przez comingsoon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, a odpowiedzi nie znalazłem na forum. Woda na tylniej kanapie a w zasadzie pod nią na materiale. Miał ktoś taki przypadek. Ostatnio w okolicy mamy ulewne deszcze no i właśnie wystąpił taki problem . Pod nogami kierowcy i wszystkich pasażerów sucho jedynie pod kanapa. :(

 

pomocy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki oto problem, po wymianie szyby tak mi się wydaje przynajmniej lub zbieg okoliczności, w marcu wymieniałem szybę czołowa, od paru msc zaobserwowałem ze po deszczu gdzieś zatrzymuje się woda z przodu auta, nie zlokalizowałem nigdzie nic pod maską,a także woda nie dostaje się do środka kabiny, wystarczy że ruszę autem do tyłu lub przodu i zostawiam ścieżkę z wody na około kilka metrów, miał ktoś podobnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość nietypowy przypadek mianowicie dostaje się woda do bagażnika Ale przez lampkę w podbitce która oświetla bagażnik. Najciekawsze jest to że woda leci z lampki A podbitka wokół samej lampki jest całkowicie sucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wodą w bagażniku koło zapasowe po kilku tygodniach jest zalane jakiś 1cm w wodzie. Mam sedana 2006 rok.

Czy ma ktoś podobny problem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zmagam się z tematem w moim Passat B6 Variant 2010. Mianowicie denerwują mnie zacieki na słupkach drzwi (zdjęcie poniżej). Czy ktoś może wie jak i czym to wyczyścić, ewentualnie zamalować, zakryć, zakleić ?

Zdjęcie słupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Malować nie ma potrzeby. Wystarczy pasta polerska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zimie jak zaczęły się roztopy i deszcze zauważyłem najpierw wilgoć w aucie, zaparowane szyby i mokro pod dywanikami z przodu. Później podczas ulewy zacieki na słupkach A i krople wody na słoneczniku. Później krople wody na nawiewie na słupku. Oczywiście szukałem rozwiązania na forum i w necie. Podejrzenie padło na odpływy szyberdachu - oczywiście. Jednak nigdzie nie znalazłem informacji gdzie się te odpływy kończą. Było o B5, tiguanie, A8 D3, a nie było o B6. Odtykanie wężykiem igelitowym nic nie dało. Perypetie i poszukiwania długie.

Rozwiązanie.

Odpływy kończą się w B6 na podszybiu :). Od szyberdachu idą grube rurki po słupkach i kończą się w podszybiu po prawej i lewej stronie na końcu deski rozdzielczej. Dostęp do nich jest po zdjęciu osłon słupka A. Wkręt pod znaczkiem airbag, reszta to klipsy montażowe. Rurki te wchodzą w gumowy króciec - przelotkę. Jest to króciec kątowy, więc przepychając od strony szyberdachu nie przetkamy go, a możemy narobić bałaganu, bo łatwo odpływy wychodzą z niego i z króćca w szyberdachu. W moim przypadku zatkał się ten króciec i woda nie miała gdzie odpływać, więc przelewała się przez rynnę szyberdachu i ciekła po tapicerce i wnętrzu słupka. Żeby to odetkać, potrzeba od strony silnika zdjąć osłonę podszybia ze strony pasażera, zdjąć osłonę znad wlotu powietrza do wiatraka nawiewu i po lewej stronie na grodzi będzie widoczny gumowy cycek długości około 4 cm. trzeba do pościskać i wypłynie szlam który blokował odpływ. Od strony kierowcy jest łatwiej, bo wystarczy podnieść do góry osłonę (nie trzeba zdejmować wycieraczek) i ręką można dostać się do drugiego cycka i go pościskać. Po takim zabiegu woda swobodnie spływa pod auto głównymi odpływami wody z podszybia.

Na chwilę obecną działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności