Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i sprawa wyjaśniona środkowe mocowanie relingu :( Teraz trzeba zdjąć podsufitkę i uszczelniamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Niestety i mnie spotkała ta niemiła przypadłość...mokro pod dywanikiem pasażera? Czytałem Wasze wypowiedzi, i jak się w ogóle zabrać za problem? Pierwsza moja myśl, to wymienić uszczelki drzwi i karoserii (te miękkie). Po myjce ciśnieniowej na dywanikach gumowych miałem trochę wody, więc je jako pierwsze podejrzewam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie czy ktoś z was miał problem z kapiącą wodą nad przednią szybą w miejscu mocowania tej przesłonki słonecznej? Dzisiaj ruszyłem autem jak trochę rozmarzło a tam kapie z podsufitki i mokra w tym miejscu - było to dosłownie kilka kropel ale mnie zaniepokoiło. Nie miałem wcześniej problemów nawet w deszczu.

Passat b6 sedan

Możecie doradzić co sprawdzić? Dach cieknie? :-) dziur nie widać

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Mam pytanie czy ktoś z was miał problem z kapiącą wodą nad przednią szybą w miejscu mocowania tej przesłonki słonecznej? Dzisiaj ruszyłem autem jak trochę rozmarzło a tam kapie z podsufitki i mokra w tym miejscu - było to dosłownie kilka kropel ale mnie zaniepokoiło. Nie miałem wcześniej problemów nawet w deszczu.

Passat b6 sedan

Możecie doradzić co sprawdzić? Dach cieknie? :-) dziur nie widać

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

A masz szyberdach?Mi tak ciekło w B5FL jak miałem zapchany odpływ z szyberdachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz szyberdach?Mi tak ciekło w B5FL jak miałem zapchany odpływ z szyberdachu

Nie szyberdachu nie mam.

Już sprawę wyjaśniłem. Cieknie po osłonie szyby którą przesłaniam szybę na czas mrozów i śniegu. Boczne wypustki przycinałem drzwiami i po nich zaciekało :-)

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z mokrym dywanikiem od strony pasażera, gdy rozebrałem podszybie zobaczyłem dziwnie zalepiony otwór (zdjęcie). Czy możecie mi powiedzieć co tam jest orginalnie? Lub przesłać zdjęcie jak to wygląda w orginale? W którym miejscu są kanały do odprowadzania wody? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/a6c9b183eba82.jpg.html

podszybie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten biały silikon jest w tym miejscu zbędny. Ponieważ zatyka otwór odpływu wody z podszybia. Sprawdź sobie czy po przeciwnej stronie też jest tak zatkany odpływ? Musisz to miejsce udrożnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem sobie foto na kompie, obróciłem w prawo i dopiero to wygląda jak ma wyglądać. Moim zdaniem tam była lub jest zaślepka od linki otwierania maski jak układ jest prawostronny. Usunięcie zaślepki lub silikonu sprawi tak jak Marek pisze szybsze odpływanie wody z podszybia ale mi się wydaje że bardziej do wnętrza pojazdu. Oryginalny spływ wody jest widoczny i drożny (kwadratowy otwór którym przy okazji przechodzą przewody w stronę nadkola np. do syrenki alarmowej). Przy składaniu zamontuj sobie siatkę taką jak do okien latem na tą kratkę, wentylator nie będzie zasysał większych liści, wentylator ma trochę lepiej i pyłkowy zbiera sam pył. Sprawdzone u siebie i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Prawdopodobnie zlokalizowałem przyczynę wody na dywaniku po stronie pasażera...przez przypadek pod wizycie na myjce. Woda/piana zebrała się pod tapicerką/boczkiem (od spodu na ściance boczku była piana) i przepływała sobie pod i ponad uszczelką karoseryjną. Zamiast woda spływać przez drzwi do odpływów to spływała jakoś pod boczkiem? Co to może być? Początkowo myślałem, że to uszczelki karoseryjna lub ta w około drzwi. Niedrożne odpływy w drzwiach? Woda spływa nie taka jak powinna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to może być?

 

Kolego standardowa przypadłość w grupie VAG. Musisz zdjąć boczek i uszczelnić na nowo blachę np. silikonem dekarskim trzymającą osprzęt drzwi. Sprawdź sobie też i pozostałe drzwi.

Przykładowy filmik:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Oglądałem filmik z demontażu tapicerki...blacha jest dokręcona tylko na wkrętach czy czeka mnie też roznitowywanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy czeka mnie też roznitowywanie?

 

Wystarczy, że zdejmiesz boczek i odkręcisz śruby trzymające blachę. Następnie lekko podważysz całą blachę i w tą szczelinę dajesz silikon. Potem wszystko skręcisz i resztę silikonu paluchem ładnie zbierzesz.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszczelniania takich rzeczy bardzo dobre jest Coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Dzięki panowie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to i ja opiszę swój problem z wodą na dywaniku.

Mój przypadek to woda wydobywająca się z nawiewu ulokowanym w słupku po stronie kierowcy.

Winowajcą okazały się zapchane przy końcu wężyki od odprowadzania wody z szyberdachu, oryginalnie wężyki zakończone są takimi gumowymi końcówkami w których zbiera się brud i zapycha wyjście.

Po wyczyszczeniu tych dwóch kanałów woda schodzi elegancko a dywanik od tej pory jest suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie pomóżcie bo mam już dosyć...Mianowicie znów mam mokre okolice podstopnicy w passacie b6, po deszczu i po myciu na myjni.Znalazłem okolice skąd leje się woda, nie wiem tylko dlaczego leje się tam woda i jak to naprawić. W załączonym zdjęciu pod osłoną gdzie jest rączka od otwierania maski jest taki otwór który był zalepiony uszczelniaczem dekarskim,nie wiem czy fabrycznie czy nie ale oderwałem to i w tej dziurze zbiera się woda i wypływa ona obok przez dziurkę w którą jest włożona spinka trzymająca kable.

Może ktoś wie dlaczego tam się leje i jak to uszczelnić.Zakleiłem obie te dziury masą dekarską ale nie wiem czy tam powinna być woda i czy ona ma gdzieś ujście bo nic nie mogłem wyczuć palcem.

To zdjęcie na którym wszystko zaznaczyłem:

IMG_20170228_182110.jpg

 

Wyżej nad tymi dziurami widać wtyczkę drzwi i tam jest sucho ale znalazłem tam taki worek, co on ma za zadanie robić? jest na nim logo vw

IMG_20170228_182124.jpg

Edytowane przez Firing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przelotke gumowa w drzwiach. Sam tez sie meczylem z woda pod dywanikiem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no może bo miałem awarie drzwi i mechanik mi lutował tam kable ale byłem popatrzeć tam teraz i ona jest dobrze założona,sucha, więc sam już nie wiem.najgorsze że nie widać skąd się bierze woda w tym otworze.

Stawiam na przelotke gumowa w drzwiach. Sam tez sie meczylem z woda pod dywanikiem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dociskala dobrze do slupka i tam sie lala woda.

Edytowane przez PAPAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to rozwiązałeś? nowa czy jakieś uszczelnienie?

U mnie nie dociskala dobrze do slupka i tam sie lala woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności