Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale skuteczny.

 

 

Dziekuje i Pozdrawiam

 

: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację jak Popiolek4, już mnie krew zalewa od tej wody.... Kupiłem autko niespełna rok temu, po kilku miesiącach zaczęło ciec po przednim lewym słupku- no to wio do dealera (niezależnego i nie volkswagenowskiego w Glasgow). Zabrali auto na tydzień, uświnili całe wnętrze, powyłamywali zatrzaski w oświetleniu wewnętrznym, to samo z zaślepkami na słupkach i oddali auto zadowoleni że zrobione... do pierwszego większego deszczu... zaczęło ciec również po 3cim prawym słupku- czyli z tylnego rogu szybra... oczywiście nie pojadę więcej do nich bo to banda patałachów. Jako, że działam w reklamie, folii do wyklejania mam pod dostatkiem i tymczasowo zakleiłem szyber na głucho... ale do cholery w aucie za 12000 funtów to niedopuszczalne :/ no to wziąłem się za to sam- wydawało mi się że cieknie z przestrzeni pomiędzy uszczelką a blaszaną częścią dachu- dałem tam silikonu i dalej cieknie z tyłu, chociaż z przodu przestało...

Dochodzę powoli do meritum :)

Ma ktoś może instrukcję demontażu szyberdachu panoramicznego do b7? Chcę odkręcić tylną-nieruchomą szybę i sprawdzić drożność przewodów odprowadzających wodę/poszukać innych nieszczelności....

Panowie, orientujecie się jak długo Paski są objęte gwarancją na szyber? Może jeszcze nie jest za późno aby zajął się tym autoryzowany serwis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b6 woda sie pojawiala magicznie od strony kierowcy, mimo suchych dni, mimo deszczowych zawsze mialem mokry dywanik az mi chlupotalo pod butami :) raz go porzadni wysuszylem, i po kilku dniach znowu mokro... urwica zaczela mnie strzelac bo myslalem ze przy wymianie przedniej szyby cos mi sknocili i cieknie miedzy szyba a uszczelnieniem... podjechalem do innego serwisu gdzie wymieniaja szyby (nie chcialem wracac do tego co mi wczesniej robil bo wiedzialem ze moga mi puscic nerwy), tam mi dokladnie sprawdzili i sie okazalo ze szyba jest jak najbardziej ok.... zciagneli plastiki na podszybiu wraz z wycieraczkami i sie okazalo ze mam zatkany kanal odplywowy od strony kierowcy liscmi i nnymi *******ami.... porzadnie mi przeplukali wezem z woda i problem tak samo jak magicznie sie pojawil, tak samo magicznie znikl :) woda nie miala gdzie odplywac i sie zbierala pod plastikami, pozniej przeciekala do wnetrza kazdym mozliwym otworem. w suche dni woda mi sie zbierala od myjni automatycznej, a w mokre dni od deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam kotleta, mam mokra podloge w miejscu zaczepow na dywaniki, w sobote dosc obficie u mnie lalo to siedzialem w srodku z latarka ale zadne przecieki nie zlokalizowane, drzwi szczelne a przynajmniej tak mi sie wydaje bo na progach bylo sucho, pod pedalami tez suchutko mokro tylko w miejscu mocowan dywanikow. Ktos cos jakis pomysl? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio odkryłem wilgoć na dywaniku z przodu od strony kierowcy. Chcę zdjąć tapicerkę, ale nie wiem od czego zacząć. Chyba trzeba odkręcić pedał i podparcie dla lewej nogi.

Może podpowiecie co po kolei ściągać aby dostać się i to porządnie wysuszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ostatnio odkryłem wilgoć na dywaniku z przodu od strony kierowcy. Chcę zdjąć tapicerkę, ale nie wiem od czego zacząć. Chyba trzeba odkręcić pedał i podparcie dla lewej nogi.

Może podpowiecie co po kolei ściągać aby dostać się i to porządnie wysuszyć?

 

Bez znaczenia co pierwsze zdejmiesz. Wiadomo, że pedał gazu i podstopnica. Jednak najpierw musisz zdjąć raczkę otwierania maski następnie obudowę przy podstpnicay i dopiero zdejmiesz podstopnicę. Na koniec zdejmij listwę progu. Jeśli chcesz to wpadnij do mnie do Legionowa to razem to zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unique7 Oba kanaly(lewy i prawy) mogłbyś mi wytłumaczyć gdzie są te kanały ??

Ja miałem kiedyś wodę w b6 ale miałem w Ch*j liści koło filtra i dlatego. Po odkurzeniu i przedmuchaniu podszybia przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tematu. Znalazłem powód wodospadu z 3go słupka. Moim zdaniem jest to wada fabryczna tego panoramicznego badziewia. Mianowicie, woda spływając w szczelinę pomiędzy dachem a szybrem powinna sobie grzecznie skapywać do rynienek i dalej rurkami pod samochód. U mnie miało miejsce zagięcie wodnej czasoprzestrzeni i zamiast skapywać, woda "zawijała" na uszczelce i spływała "po suficie" do otworu z mechanizmem otwierania szyberdachu. Tam znalazła sobie jakiś otworek i pięknie płynęła po 3cim słupku wprost na siedzenie pasażera.... Zasilikonowałem więc częściowo ten otwór nadając wodzie właściwy kierunek spływania.

Natomiast jak bumerang wraca lejący się 1wszy słupek. Też na 100% z szyberdachu. I też stawiam że woda leje się przez otwory mechanizmu otwierania szybra. Co prawda też tam dałem trochę silikonu, ale po wizycie w myjni i silnym strumieniu karchera problem powrócił. Tak więc kolejna zima z zaklejonym folią szybrem. Na wiosnę pewnie będę dalej walczył z tematem...

Edytowane przez fiedik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie za kierowcą na gumowym dywaniku pojawia się woda nie jest tego dużo (mały kieliszek ) i jest wilgotna wykładzina od drzwi do dywanika i zaczęło już dawać w aucie starą szmatą. Po ulewie poszedłem sprawdzić i było sucho a dziś trochę pojeździłem w deszczu i znów było mokro, skąd może się dostawać woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej drzwi. Weź konewkę, otwórz drzwi, lej i patrz którędy cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś trochę jeździłem w deszczu i pokazały się dwie strużki wody na plastiku w dolnej części otworu drzwiowego, wygląda jak by ciekło z łączenia drzwi z boczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieka na łączeniu blacha montażowa - drzwi lub przez głośnik, zdejmij tapicerkę to będziesz widział gdzie leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecieka na łączeniu blacha montażowa - drzwi lub przez głośnik, zdejmij tapicerkę to będziesz widział gdzie leci

 

jest jakiś problem przy zdejmowaniu tapicerki czy zdejmę bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole drzwi masz spusty wody, być może są niedrożne i juz nalalo w nie tyle wody ze burtuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z mokrą wykladzina ale od strony pasażera zarówno znprzodu jak i z tyłu. Poprzednim razem otwór dopływów pod akumulatorem był zapchany ale wykladzina była zalana tylko z tyłu . Teraz sytuacja się powtórzyła tylko woda stałą również na gumie z przodu od strony pasażera i z tylu pod guma. Zastanawiam sie jaka moze byc przyczyna. Macie jakis pomysl Co do przyczyny? Spradzilam też filtr powietrza ale byl suchy. Kolega mowil ze przez niego też moze leciec woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie jest po deszczu mokry słupek za tylnymi drzwiami w miejscu łączenia plastiku i tapicerki na wysokości zagłówka

Gdzie szukać przyczyny, uszczelki po otwarciu drzwi niby suche , szyber też nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

U mnie jest po deszczu mokry słupek za tylnymi drzwiami w miejscu łączenia plastiku i tapicerki na wysokości zagłówka

Gdzie szukać przyczyny, uszczelki po otwarciu drzwi niby suche , szyber też nie mam.

 

A relingi to Ty masz czy nie masz? A może pachnie plama płynem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam relingi, płyn to na pewno nie bo tylko po deszczu i myjce. Bardziej mi to pod uszczelkę podchodzi, ale teraz żeby dobrze sprawdzić to plastiki trzeba zdejmować :( Myślałem że może ktoś już to przerabiał. Reling ma faktycznie tam mocowanie, ale podsufitka też by miała wtedy mokre ślady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U siebie też ostatnio zauważyłem że po myciu samochodu pojawia się zapach wilgoci w środku , może zapchane sa odpływy ,może ktoś podpowie jak się do nich dobrać żeby nic nie połamać.W b5 miałem wodę pod nogami pasażera ale tam przyczyną była nieszczelność pod obudową filtra kabinowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności