Skocz do zawartości
misiofazi

Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mumek007

witam was i przepraszm że ta z byka pisze ale mam problem z szybami a muszę jechać jutro na drugi koniec polski a szyba od kierowcy otwarta i nie chce się podnieści, mianowicie raz działają a raz nie, wogóle się nie odzywa żaden silniczek, co mam robić sprawdzić bezpiecznik i szukać kabelek po kabelku gdzie jest zwarcie albo szukać w stycznikach ale który jest od szyb? proszę o szybką pomoc a obiecuje że też będę wam pomagoał rozwiązywać wasze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupiłem już kompa do 4 szyb takie oznaczenie jak pisaliście 1JO 959 799AH

Tylne silniki dalej nie współpracują ani z przełącznika ani z panelu. Ale doszliśmy wspólnie że te silniki co kupiłem mam po lifcie a oryginalne przód mam przed liftem. Napiszcie jeśli się orientuje ktoś jakie oznaczenia powinny mieć silniki w tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra kupiłem już kompa do 4 szyb takie oznaczenie jak pisaliście 1JO 959 799AH

Tylne silniki dalej nie współpracują ani z przełącznika ani z panelu. Ale doszliśmy wspólnie że te silniki co kupiłem mam po lifcie a oryginalne przód mam przed liftem. Napiszcie jeśli się orientuje ktoś jakie oznaczenia powinny mieć silniki w tylnych drzwiach.

Najlepiej jakbyś na alledrogo kupił kompletne blachy z rocznika od 1999 do 2000.Numery silników masz na screenie z Etki, więc jakbyś brał z allegro to niech sprawdzi czy oznaczenia silników się zgadzają.

szyby ty?.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale ja mam kompletne blachy z silnikami ale kupiłem zbyt nowe bo nie grają z tymi oryginalnymi. Taniej mi wyjdzie jak kupie tylko sterowniki silników. dlatego pytałem o oznaczenia jakie ja powinienem mieć. Bo w 99% jest podane oznaczenie a nie rocznik.

Edytowane przez Pasman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradziliscie z dziura po korbce?

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wpiac nowe kable to wyciagaliscie piny z kostek, czy wpinaliscie sie prosto w przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja moge w koncu pochwalic sie udanym montazem szybek elektrycznych z tylu. Na razie nie mam nowego panela do drzwi kierowcy, ale przy drzwiach przyciski dzialaja, i sterowanie z pilota tez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam opisze calą sytuacje rozpoczołem montaz szyb el z tyłu w moim wozidle podłączyłem wszystko tak jak opisane to na forum jest i mam problem otoz szyby nie dzialaja podswietlanie przycisków działa ale szyby nie działaja , moduł komfortu przekodowałem na 4 szyby elektryczne i dalej nic.

Posiadam moduł o numerze 1JO959799AH jak go podłączam to szyby dzialaja . lecz centralny zakem tylnych drzwi i klapy bagażnika nie działa a także przyciski tylnych szyb w panelu 3B9839751AT a panel drzwi kierowcy nr 3B4959793

 

Bardzo prosze o pomoc bo jestem w kropce

 

Moje wozidło 1.9 tdi 110 km AFN 98 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę stary wątek bo nie chcę zakładać nowego dla jednego pytania ;)

Wczoraj wymieniłem pęknięty (bolec, kołek) przytrzymujący szybę na prowadnicy mechanizmu podnoszącego szybę.

Po zmontowaniu całego boczka drzwi przyszedł czas na test no i....

szyba opuszcza się do końca i stoi (poprawnie), następnie po wciśnięciu guzika w celu jej podniesienia szyba jedzie do góry odbija od górnej ramy drzwi i staje w połowie.... i tak za każdym razem.

Jak wyregulować zakres podnoszenia i opuszczania szyby ? Czy jest jakiś sposób?

Przed naprawą wszystko było ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mianowicie mam problem z tylną szybą jak ją opuszczam to słychać jak silniczek działa , ale szyba nie opada lecz po oparciu się o szybę i naciśnięciu jej w dół opada jak by powstał jakiś luz . Podnoszenie działa poprawnie . Co mogło ulec awarii . Nie mam za dużo czasu by się pobawić w zgaduj a może trafisz ze względu na tryb wykonywanej pracy , podobno wypadł jakiś kołek czy to możliwe i ile może trwać ewentualna naprawa . Pasek jest z 2004r 4 furtki elektryczne . Proszę o pomoc , żona na co dzień śmiga autem a ja jak się uda to co 2 tyg w weekend , jak postawi do "mechanika " to jej takich kitów nawciska że sami wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mianowicie mam problem z tylną szybą jak ją opuszczam to słychać jak silniczek działa , ale szyba nie opada lecz po oparciu się o szybę i naciśnięciu jej w dół opada jak by powstał jakiś luz . Podnoszenie działa poprawnie . Co mogło ulec awarii . Nie mam za dużo czasu by się pobawić w zgaduj a może trafisz ze względu na tryb wykonywanej pracy , podobno wypadł jakiś kołek czy to możliwe i ile może trwać ewentualna naprawa . Pasek jest z 2004r 4 furtki elektryczne . Proszę o pomoc , żona na co dzień śmiga autem a ja jak się uda to co 2 tyg w weekend , jak postawi do "mechanika " to jej takich kitów nawciska że sami wiecie.

 

Najprawdopodobniej kołek blokujący szybe w mechanizmie opuszczania. Koszt kołka w aso nie przekracza 10zł i z godzinę roboty bo trzeba boczek zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba kupować. Tam idzie kołek, który jest wciskany w wydrążony walec. Te elementy będą leżały na dole drzwi. Wystarczy je wyjąć , mniejszy kołek owinąć na przykład taśmą izolacyjną i potem go wcisnąć w walec. I po robocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam inne pytanie. W moim Pasku fabrycznie są 4 elektryczne szyby ale mam taki problem, że wszystkie 4 szyby mogę zrobić, że po krótkim naciśnięciu same się opuszczają ale krótkie naciśnięcie w celu ich zamknięcia działa tylko na przednie szyby.

 

Szyby z tyłu muszę przycisk trzymać tak długo aż się nie zamkną.

 

Natomiast po zamknięciu centralnego zamkna zamykają się wszystkie 4 szyby automatycznie.

 

Można jakoś przeprogramować moduł komfortu aby krótkie wciśnięcie przycisku zamykało też do końca szyby z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej kołek blokujący szybe w mechanizmie opuszczania. Koszt kołka w aso nie przekracza 10zł i z godzinę roboty bo trzeba boczek zdejmować.

 

Dzięki serdeczne to był ten kołek blokujący szybę już działa :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Wczoraj zakupiłem wszystko co potrzebne mi do przerobienia manuala do elektryki z tyłu ale spędzone 4 godziny nie przyniosły efektu.

 

Boczki ściągnięte bez problemu ale nie mogłem szyby wyjąć, nie było tej magicznej " śrubki " którą należy przekręcić by wyjąć delikatnie szyba, tragedia tyle godzin spędziłem i nic nie udało się a kupiony moduł komfortu, boczki.

 

A propo modułu komfortu też mam problem, mój ma inne wyjścia niż ten co kupiłem a sprzedawca zapewniał, że to do mojego tylko muszę dowiedzieć się co zrobić mam.

 

Panowie poradzicie coś ? Głowie się, głowię, czytam i na prawdę pustka totalna.

 

Wrzucam zdjęcia poglądowe z " wczoraj "

 

Mój moduł komfortu z kablami w aucie

 

[ATTACH=CONFIG]131993[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131994[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131995[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131996[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131997[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131998[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]131999[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]132000[/ATTACH]

 

Robiłem według poradnika na forum, gdzie nie ma wszystkich zdjęć ale niestety nie udało się.

 

Jakieś rady po za ASO ?

 

Zdjęcia komputera nowego

 

20150510_140844.jpg

 

20150510_140853.jpg

 

20150510_140853.jpg

 

Ta nieszczęsna dziurka

 

20150510_140738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką Ty chcesz tam śrubkę do szyby? Wybijasz 2 plastikowe kołki i masz szybę... Co do modułu to jeśli kupiłeś AH to jedna kostka pasuje, drugą musisz użyć z tego co masz przy nowym module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką Ty chcesz tam śrubkę do szyby? Wybijasz 2 plastikowe kołki i masz szybę... Co do modułu to jeśli kupiłeś AH to jedna kostka pasuje, drugą musisz użyć z tego co masz przy nowym module.

 

Mógłbyś więcej powiedzieć o tych kołkach w celu zlokalizowania ich ?

 

Czyli drugą kostkę ta co nie pasuje zostawiam i muszę połączyć ze starą tak ?

 

Jak dojść do tego która do której by nie pomieszać kabli ?

 

Szukałem nawet we Wrocławiu po znajomych kogoś kto by mi pomógł wiadomo nie za darmo ale wszyscy boją się elektryki tak mówią..

 

W tym wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/139962-Rozbi%C3%B3rka-tylnych-drzwi-FOTO-MANUAL

 

Jest napisane:

 

" Teraz wykręcamy sam zamek: magiczna śrubka mocująca zaślepkę wkładki - ukryta za uszczelką. I tu możemy natrafić na spory problem. Śruba jest pod klucz..... hmmmm... no właśnie. Jakiś STAR?? Poprawcie mnie panowie, jeśli ktoś ma odpowiednią wiedzę. Pasuje oczywiście TORX 20. Ale radzę użyć naprawdę dobrego bita, ostrego, nie zjechanego - choć i to nie ustrzegło mnie przed obrobieniem śruby mad.gif Radzę mocno dociskać śrubokręt lub lepiej użyć wkrętarki. "

 

W ogóle tego nie potrafiłem namierzyć - mój Passek ładnie był przerabiany, większości śrub nie ma, powyrywane zaczepy, chcę wprowadzić nowe życie w niego ;)

 

Edytowane przez Slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOŁKI MASZ NA ZDJĘCIU :jupi

Na tum ostatnim, jest jeden kołek w drugim. Widzisz tą dziurę? wkręć tam jakiegoś wkręta, co by w miarę mocno siedział i wyszarpnij... Po wyszarpnięciu mniejszego - wyjmiesz spokojnie drugi, większy kołek. Czasem trzeba wkręcić wkręt 2-3 razy i wyszarpywać jeśli mocno siedzi. Just like that ;) Potem trochę zręczności przyda się przy ich ponownym wsadzeniu jak będziesz składał drzwi...

 

Co do śruby która trzyma tą "zaślepkę, gdzie powinien być bębenek kluczyka, jak w drzwiach kierowcy" to owszem, jest POD USZCZELKĄ w drzwiach. Odchylasz uszczelkę z boku na wysokości klamki/tej zaślepki i będzie DZIURA. Tam wsadzasz bodaj torx 20 i kręcisz w lewo dość sporo, aż zacznie stawać w miejscu/przeskakiwać śruba (nie bój się, całkiem się nie wykręci) i wtedy albo palcami mocno łapiesz i wyciągasz tą zaślepkę, albo jak mocno siedzi, to przez jakąś ścierkę podważasz śrubokrętem i potem palcami łapiesz i wyciągasz. UWAGA - klamka po wykręceniu tej śruby się BLOKUJE, więc nie pociągniesz jej do siebie, a musisz wykręcać w pozycji, gdy klamka nie jest pociągnięta, bo potem będziesz miał problem z włożeniem linki która jest w klamce.

 

Opis wszystkiego jest na forum, nie jest to trudne, jak coś to pisz to pomogę.

Edytowane przez Diabolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie elektryka szyb zagrała bez wymiany komfortu, więc proponuje najpierw założyć podnośniki i pociągnąć instalacje do przednich słupków i spawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie elektryka szyb zagrała bez wymiany komfortu, więc proponuje najpierw założyć podnośniki i pociągnąć instalacje do przednich słupków i spawdzic

 

Do przednich słupków czyli ?

 

Spróbuje moduł mam od znajomego, zawsze mogę oddać a sto złoty to nie mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności