Skocz do zawartości
misiofazi

Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Acha, OK :)

Tak jak napisałem - zgłupiałem :)

 

Dziękuję wam bardzo za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki sory że tak to długo trwało.

Spisałem oznaczenia z centralki sterującej powie mi ktoś czy ona jest na 2 szyby czy na cztery??

z góry dzięki

 

1JO 959 799 R

ZM-midi 5DK 007 952-50 II22699

 

a obok było coś jeszcze

3BO 959 507

731 904-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki sory że tak to długo trwało.

Spisałem oznaczenia z centralki sterującej powie mi ktoś czy ona jest na 2 szyby czy na cztery??

z góry dzięki

 

1JO 959 799 R

ZM-midi 5DK 007 952-50 II22699

 

a obok było coś jeszcze

3BO 959 507

731 904-00

Dwie szyby i bez zmiany nic nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fak tego się obawiałem..

A powiedz mi kolego po czym poznać że jest na 4 szyby? Bo jak będę kupował to jakie oznaczenie musi mieć? A może ktoś z was ma do sprzedania taki jak ja potrzebuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fak tego się obawiałem..

A powiedz mi kolego po czym poznać że jest na 4 szyby? Bo jak będę kupował to jakie oznaczenie musi mieć? A może ktoś z was ma do sprzedania taki jak ja potrzebuje???

Najlepiej 1JO 959 799AH, 1JO 959 799AJ będziesz mógł dodatkowo dołożyć kluczyk ze sterowaniem np:scyzoryk i fabryczny alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupiłem moduł 1JO 959 799AH zobaczymy co się będzie działo. dam wam znać jak mi poszło dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra kupiłem moduł 1JO 959 799AH zobaczymy co się będzie działo. dam wam znać jak mi poszło dzięki za podpowiedzi.

Wstawisz,przekodujesz i będzie działać.Uprzedzę od razu twoje pytanie które zadasz podczas montażu.W starym module masz wtyczkę która nie będzie pasowała do tego który kupiłeś,po prostu jej nie podłączasz,ona jest potrzebna tylko jeśli są dwie szyby elektryczne(zamki tylnych drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale ja mam 2 wtyczki i kupiłem kompa na 2 wtyczki a słyszałem że jak mam 3 wtyczki to jednej nie podłączam? Jeśli się mylę to mnie popraw. Bo z tego co piszesz wynika że mam podłączyć tylko 1 wtyczkę bo nie potrzebuje sterowania tylnymi zamkami;/? ale ja podłączyłem ten centralny zamek tak jak był przy 2 szybach. a osobnymi wiązkami tylne szyby czyli masa zasilanie i 2 sterujące kable. Czy przypadkiem jak podłącze 1 wtyczkę to nie spowoduje że przestanie działać centralny w tylnych drzwiach?? I jeszcze jedno czy na 100% muszę przekodować kompa? nie zidentyfikuje on sam 4 szyb? A może będę miał fart i kupie zakodowany na 4 szyby;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ale ja mam 2 wtyczki i kupiłem kompa na 2 wtyczki a słyszałem że jak mam 3 wtyczki to jednej nie podłączam? Jeśli się mylę to mnie popraw. Bo z tego co piszesz wynika że mam podłączyć tylko 1 wtyczkę bo nie potrzebuje sterowania tylnymi zamkami;/? ale ja podłączyłem ten centralny zamek tak jak był przy 2 szybach. a osobnymi wiązkami tylne szyby czyli masa zasilanie i 2 sterujące kable. Czy przypadkiem jak podłącze 1 wtyczkę to nie spowoduje że przestanie działać centralny w tylnych drzwiach?? I jeszcze jedno czy na 100% muszę przekodować kompa? nie zidentyfikuje on sam 4 szyb? A może będę miał fart i kupie zakodowany na 4 szyby;]

Włożyłeś już nowy moduł?Owszem ale stary miał jedną wtyczkę która ci nie będzie pasowała do nowego właśnie tą od zamków.W nowym druga wtyczka jest inna i w zasadzie jest potrzebna tylko do anteny sterowania zamka z pilota.Przy czterech szybach sterowanie tylnych zamków odbywa się przez sterowniki szyb.Jeśli miałeś kompletne blachy z rocznika twojego samochodu to niepotrzebnie przerabiałeś.Jest szansa że będzie zakodowany na cztery szyby.Samo przekodowanie jeśli masz VAGa nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie założyłem jeszcze bo go nie dostarczyła poczta;]

Już kumam jaka jest różnica ale obawiam się że niepotrzebnie przerobiłem wiązkę blach co kupiłem tak aby sterowanie zamkiem zostało po staremu. Panowie forumowicze radzili tak zrobić a okazuje się że jak zmienię kompa to a piać na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czym się różnią te przełączniki?6eff6ee45af36d18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolny przed liftem, górny po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pociecha

Ja ma odwrotnie tylny prawy przełącznik mi nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już nic nie kumam. Piszecie że jak się podłączy plus i masę do tylnych szyb to powinny śmigać na przycisk w tylnej tapicerce a mi chodzą tylko chwilę i przestają. Komputer który kupiłem ma zaprogramowane 2 szyby więc majstra muszę odwiedzić;/

a centralny który przerobiłem aby wiązka była jak przy 2 szybach w prądzie teraz musze przerabiać bo komp inny pasuje tylko jedna wtyczka. Jak dla mnie to masakra. Mam już tego dość i żałuję że się za to wziąłem;/;/;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja już nic nie kumam. Piszecie że jak się podłączy plus i masę do tylnych szyb to powinny śmigać na przycisk w tylnej tapicerce a mi chodzą tylko chwilę i przestają. Komputer który kupiłem ma zaprogramowane 2 szyby więc majstra muszę odwiedzić;/

a centralny który przerobiłem aby wiązka była jak przy 2 szybach w prądzie teraz musze przerabiać bo komp inny pasuje tylko jedna wtyczka. Jak dla mnie to masakra. Mam już tego dość i żałuję że się za to wziąłem;/;/;/

Przecież pisałem że tak będzie.Niepokojące jest to,że chodzą ci tylko chwilę i przestają.Pytanie moje jest takie z którego roku masz blachę ze sterownikami?Bo jeśli z passata po lifcie, to będziesz miał problem.Nie zgrasz ich z modułem komfortu,o czym pisałem wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolny przed liftem, górny po lifcie.

Pozdrawiam

Randall

 

Chyba odwrotnie...

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem najprawdopodobniej mam blachy te co dokupiłem na tył po lifcie;/ a auto przed.

Na razie nie mam kasy na sterowniki silników na tylne szyby takie przed liftem. Teraz to jestem mądry ale kasy wydałem 2x więcej niż planowałem!! .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie odwrotnie.

Pozdrawiam

Randall

Dziwne, mam b5fl i mam ten dolny panel... Auto z Francji i nie było kombinowane.

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2000 rok, więc może na samym początku liftu jeszcze tego nie zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności