Skocz do zawartości
misiofazi

Elektrycznie opuszczane szyby z tyłu pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w passacie B5 1999 jest wiązka pod elektryke tył??

Sie rozchodzi cz wystarczy tylko wtyczki podpiąc i działa??

Przegladałem ETKE to jest jako jedna wiaza pod głosniki w drzwiach i sterowanie szyb tył.

Passek obecnie tył ma na korbki

Nie ma wiązki,trzeba dokładać po cztery przewody od przednich do tylnych słupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można dokładniej gdzie podpiąc te brakujące przewody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź trochę postów wcześniej jest jak na talerzu podane który kabel gdzie podpiąć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma wspólnego czujnik temperatury z wiązką do tylnych szyb?Chyba pora się wyspać:D

 

Faktycznie,to nie ten link :lol Teraz jestem wyspany,mogę działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcemy z kolegą dołożyć tylne szyby elektryczne i

poszukuję informacji czy moduł komfortu z Passata 2001 wersja

Basic (modelowo 2002) obsłuży dokładkę tylnych szyb elektrycznych

- czy może konieczna jest wymiana na jakiś konkretny moduł?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

P.S. szukałem podobnych tematów, ale nie mogłem znaleźć

odpowiedzi czy po lifcie taka zmiana modułu również była konieczna...

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Poszukuję informacji czy moduł komfortu z Passata 2001 wersja

Basic (modelowo 2002) obsłuży dokładkę tylnych szyb elektrycznych

- czy może konieczna jest wymiana na jakiś konkretny moduł?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

P.S. szukałem podobnych tematów, ale nie mogłem znaleźć

odpowiedzi czy po lifcie taka zmiana modułu również była konieczna...

Podaj jaki masz numer modułu komfortu to wtedy będzie wiadomo,bez tego to do wróżki:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo w sumie chodzi o moje auto.

Cała sprawa tyczy się głównie tego, że zacząłem kompletować elementy carbonowe i okazało się, że podkładka pod sterowanie szyb el. nie występuję carbonowa na 2 szyby tylko. Więc muszę dołożyć szyby na tył.

Mam możliwość zakupu całych blach wraz z siłownikami i kompletnymi wiązkami elektrycznymi do środkowych słupków - podobno wystarczy połączyć już tylko z szyną CAN.

Wiem, że w wersji przed liftem były różne wersje komputerów komfortu, ale w 3BG to jak to już po CAN idzie to chyba by wystarczyło tylko odblokować tylne szyby w wyposażeniu i tyle, prawda?

Po południu sprawdzę VAGiem jaki mam moduł (a może teraz powiedzą mi to w ASO jak zadzwonię i podam VIN?) i wyedytuję posta.

Ew. prośba o podanie jakie mogą być wersje tego komputera, a które z nich obsługują 4 szyby (jeśli taka różnica faktycznie występuje).

 

Dodam jeszcze, że czeskim programikiem udało się bez problemu ustawić kontrolę szyb z pilota.

(może ma to jakieś znaczenie w stosunku do wersji komputera)

 

Jeśli będę jeszcze musiał komputer zmieniać, to chyba sobie ten carbon daruję... :(

Edytowane przez randall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zmieniać. Ja dokładałem i nie zmieniałem, tylko kodowanie. Na vagu poprawnie widać wszystkie cztery sterowniki szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypowiem się, bo w sumie chodzi o moje auto.

Cała sprawa tyczy się głównie tego, że zacząłem kompletować elementy carbonowe i okazało się, że podkładka pod sterowanie szyb el. nie występuję carbonowa na 2 szyby tylko. Więc muszę dołożyć szyby na tył.

Mam możliwość zakupu całych blach wraz z siłownikami i kompletnymi wiązkami elektrycznymi do środkowych słupków - podobno wystarczy połączyć już tylko z szyną CAN.

Wiem, że w wersji przed liftem były różne wersje komputerów komfortu, ale w 3BG to jak to już po CAN idzie to chyba by wystarczyło tylko odblokować tylne szyby w wyposażeniu i tyle, prawda?

Po południu sprawdzę VAGiem jaki mam moduł (a może teraz powiedzą mi to w ASO jak zadzwonię i podam VIN?) i wyedytuję posta.

Ew. prośba o podanie jakie mogą być wersje tego komputera, a które z nich obsługują 4 szyby (jeśli taka różnica faktycznie występuje).

 

Dodam jeszcze, że czeskim programikiem udało się bez problemu ustawić kontrolę szyb z pilota.

(może ma to jakieś znaczenie w stosunku do wersji komputera)

 

Jeśli będę jeszcze musiał komputer zmieniać, to chyba sobie ten carbon daruję... :(

Kolego niestety nie jest tak jak myślisz.Co nie oznacza że nie może być u ciebie modułu który będzie obsługiwał cztery szyby.Masz tu w PDF wydruk z etki na którym widać że są różne moduły do szyb przód i przód tył,kwestia jaki jest wstawiony u ciebie.Moduł z obsługą szyb przód i tył może być zakodowany na dwie.Natomiast modułu tylko na przód nie przekodujesz na cztery szyby.

modu? komfortu.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba zmieniać. Ja dokładałem i nie zmieniałem, tylko kodowanie. Na vagu poprawnie widać wszystkie cztery sterowniki szyb.

A możesz podać jaki miałeś nr.modułu?Może rzeczywiście tak jest,a może akurat miałeś u siebie moduł z literką B który obsługuje szyby przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie spotkałem jeszcze passata, który mając dwie szyby elektryczne miał jednocześnie moduł na 4 szyby. Ja miałem 1C0979799A i wg ETKI obsługuje dwe szyby, ale w rzeczywistości obsługuje 4 tak jak normalny moduł z końcówką B. Czym się więc różnią? Moduł A ma trzy gniazda a B dwa. To dodatkowe gniazdo służy do sterowania centralnym zamkiem w tylnych drzwiach, ponieważ nie ma elektryki to nie ma sterowników drzwi tylnych, które przejmują tą funkcję gdy mamy w oryginale 4 szyby.

Montując elektrykę sterowniki tylnych drzwi łączymy w sieć CAN z przednimi, które są Masterem, a tylne Slave i to one już sterują centralnym a tą dodatkową wtyczkę z modułu możemy wypiąć całkowicie. Nawet przekodowywać modułu nie trzeba bo będzie poprawnie rozpoznawał wszystkie sterowniki gdy są w sieci.

Także głównie chodzi tu o central a nie o same szyby bo do szyb to można plus i minus pociągnąć i też będzie chodzić na przycisk.

Ale wszystko działa bez wymiany modułu na 100% w B5FL, a w B5 przed liftem to nie wiem bo nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj nie spotkałem jeszcze passata, który mając dwie szyby elektryczne miał jednocześnie moduł na 4 szyby. Ja miałem 1C0979799A i wg ETKI obsługuje dwe szyby, ale w rzeczywistości obsługuje 4 tak jak normalny moduł z końcówką B. Czym się więc różnią? Moduł A ma trzy gniazda a B dwa. To dodatkowe gniazdo służy do sterowania centralnym zamkiem w tylnych drzwiach, ponieważ nie ma elektryki to nie ma sterowników drzwi tylnych, które przejmują tą funkcję gdy mamy w oryginale 4 szyby.

Montując elektrykę sterowniki tylnych drzwi łączymy w sieć CAN z przednimi, które są Masterem, a tylne Slave i to one już sterują centralnym a tą dodatkową wtyczkę z modułu możemy wypiąć całkowicie. Nawet przekodowywać modułu nie trzeba bo będzie poprawnie rozpoznawał wszystkie sterowniki gdy są w sieci.

Także głównie chodzi tu o central a nie o same szyby bo do szyb to można plus i minus pociągnąć i też będzie chodzić na przycisk.

Ale wszystko działa bez wymiany modułu na 100% w B5FL, a w B5 przed liftem to nie wiem bo nie robiłem.

No to moja wiedza się trochę powiększyła:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem 1C0979799A

A nie przypadkiem 1C0959799A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, literówka. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to ja już zgłupiałem doszczętnie :)

Czyli nieważne jaki mam moduł komfortu - jeśli pociągnę tylną wiązkę do szyb do CAN to będzie działać, czy jak? Coś trzeba zmieniać z podłączeniem zamka po podłączeniu szyb?

Dodam, że w słupku B mam tylko jedną kostkę (widziałem, że samochody co mają 4x szyby mają 2 kostki tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli pociągnę tylną wiązkę do szyb do CAN to będzie działać, czy jak? Coś trzeba zmieniać z podłączeniem zamka po podłączeniu szyb?

Dodam, że w słupku B mam tylko jedną kostkę (widziałem, że samochody co mają 4x szyby mają 2 kostki tam).

Trzeba pociągnąć cztery przewody od przednich do tylnych słupków,wypiąć przewody sterowania tylnych zamków z modułu komfortu i z kostek w tylnych słupkach.Druga kostka jest od głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a gdzie wtedy wpiąć te wypięte przewody od tylnych zamków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... a gdzie wtedy wpiąć te wypięte przewody od tylnych zamków?

Nigdzie.Przy czterech szybach są one zbędne,zamki są sterowane z modułu szyb.Przeczytaj post Pogromcy kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności