Skocz do zawartości
zdun_VW

regulator napięcia, za duże napięcie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli spotkaliście się z tym problemem

Miałem podobnie,w nocy światła mi tak migotały że myślałem już że to pierwsze objawy pomroczności jasnej...wymieniłem regulator ze szczotkami i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień regulator i będzie po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 1983

witam mam problem nagrzewa mi sie kabel plusowy przy akumulatorze w czasie pracy silnika nie wiem czy to tak ma być bo zauważyłem to przy wymianie aku na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za spadki obrotów przy włączaniu kolejnych odbiorników ( a także wentylatora , świateł , klimy ) odpowiada regulator ? Napięcia jeszcze nie mierzyłem , może od tego zacząć ? ( mechanik stwierdził, że stary samochód , to tak ma być.. może i stary , ale raczej wątpie w to , ze tak ma być) . Spadki obrotów do około 500 - 600 obr/min

Edytowane przez pepek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za spadki obrotów przy włączaniu kolejnych odbiorników ( a także wentylatora , świateł , klimy ) odpowiada regulator ?

Nie. Regulator jest odpowiedzialny za napięcie. Obroty silnika reguluje ECU sterując odpowiedznio elektrozawór biegu jałowego na podstawie odczytów z czujników silnika.

witam mam problem nagrzewa mi sie kabel plusowy przy akumulatorze w czasie pracy silnika

Zacznij od przeczyszczenia klem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zgaszonym silniku akumulator 12,5v

na załączonym 14,1v-14,2v

po obciążeniu cały czas faluje napięcie w granicach 13,8v--14,2v

Wczoraj z ciekawości mierzyłem u siebie. Wartości mam identyczne, z tym, że ładowanie bez obciążenia mam 14.4. Więc tu masz wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji wymiany akumulatora i ja mam male pytanko apropos napiec na zaciskach akumulatora. Po wrzuceniu nowego, nie wiem, an ile byl naladowany w sklepie, bez obciazenia na wolnych obrotach mam jakies 14.49-14.5-14.51 na zaciskach. Po gazowaniu bez obciazenia jest 14.5-14.64 nawet momentami. bede musial sprawdzic z wlaczonymi swiatlami, ale na starym aku zdaje sie pod obciazeniem ,mialem tez cos kolo 14v z groszami. Pomierze moze troche pozniej, sprawdze tez drugim miernikiem i zobacze jak sprawa wyglada pod obciazeniem.

 

PYTANIE - jaka jest ksiazkowa wartosc napiecia ladowania? Nie chcialbym niepotrzebnie meczyc aku, a moze ktos zna/ma dostep do tabeli pokazujacej prawidlowe parametry.

 

Samochod - Passat B4, wersja taki troche golas ( tylko klima, przednie szyby elektryczne przod i ABS z dodatkow "elektronicznych" ), 1.9 TDI AFN, alternator Bosch 120A

 

PS. jako ciekawostka stary aku marki "Fulmen" wytrzymal 7-8 lat, w zaleznsci na ile mial gwarancje. Byla to wersja do benzyniakow sadzac po parametrach rozruchu i pojemnosci 63Ah - mimo to nigdy nie musialem pozyczac pradu a samochod stoi caly rok pod chmurka, czesto kilka dni nie odpalany ( nawet teraz te 2 dni stania na mrozach wytrzymywal ) + oczywiscie po sprowadzeniu jedna madra glowa odrazu zalala go "na wszelki wypadek" mineralem przy rutynowej wymianie rozrzadu itp.

 

Edit. Poczytalem troche i wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze ladowanie nawet pod obciazeniem powinno zawierac sie w granicach do 14.5V. Moze napiecia sa mozna powiedziec graniczne, od 14.7v aku zaczyna sie juz powoli gotowac. W sumie w starym nie swierdzilem ubytkow, ale chyba pora rozejrzec sie za regulatorem dajacym do 14.4V : /

Edytowane przez njub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. Wreszcie zmobilizowałem się do wymiany regulatora napięcia z tym, że nie chcę pomylić części. Może ktoś podesłać mi numer części z etki do modelu VW Passat B5 1.9TDI 110KM, 81kW, rok 1999 ? Co do oznaczenia silnika to nie jestem pewien. Słyszałem, że kluczowe jest jego ułożenie. Jest to ten typ gdzie paski od klimi i rozrząd są pomiędzy reflektorami.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie szczotek. Należy je zakupić oddzielnie czy są sprzedawane razem z regulatorem ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redone

Podbijam.

problem z miganiem jak wyżej tylko , że migało radio.... światła jak by szperaczem świecił....

niestety działo się to 300km od domu i to w nocy także nic nie byłem w stanie zadziałać.... skutek : zgasło całe podświetlenie deski , kokpitu , i zaprzestał działać nawiew :/ .... (żarówka w podświetleniu nawiewu spalopna, ale w desce wszystkie całe)

Bezpieczniki całe ... ale wali stopioną instalacją przy bezpiecznikach.... Czy może mieć to coś wspólnego z samym alternatorem (może diody czy cuś ? ) instalacja cała przemierzona ..... I gdzie tu teraz tego szukać ???????... mam nowy alternator , ale bez regulatora, da się jakoś przemierzyć sam regulator czy działa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mój problem z alternatorem jest następujący: przy obrotach ok1200/min miernik wskazuje 14,2v i podczas zwiększania obrotów stopniowo to już przy 1500/min wskazuje 14,6v i więcej nie puszcza regulator, natomiast przy 900/min uzyskuje 11,5v. próbowałem na innych szczotkach (100% pewne) i jest identyczny objaw.

Co może być przyczyną braku ładowania na wolnych obrotach?

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek masz dobrze naciagniety? kontrolka sie nie zaswieca na wolnych i pod odpaleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek naciągnięty, kontrolka zaświeca sie na wolnych na wyższych obrotach gaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na płytkę z diodami...wizyta u jakiegoś elektryka.

A czasem nie żarzy się kontrolka przy większych obrotach....wirnik trze o stojan...tylne łożysko wybiło obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się obawiałem, miałem takie przypuszczenia że któraś dioda jest tego przyczyną.

w tym tygodniu to załatwię i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na złą masę silnika.Spróbuj najlepiej przewód rozruchowy podłączyć pod minus akumulatora a drugim końcem zmasować z silnikiem najlepiej przy zapalonym silniku jeśli usłyszysz lekkie przyhamowanie silnika i ładowanie będzie w normie to po problemie.

Nie uwierzycie ale wiele już miałem przypadków,że na wskutek złej masy działy się cuda o których nawet się fizjologom(cyt.F.Kiepski) nie śniło:debil

 

 

 

Czy mógłby ktoś podać gdzie ta masa jest? Chciałbym sprawdzić u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest przykręcona z jednej strony do pokrywy zaworów a drugi koniec do śruby mocującej cewkę. Zastosowałem przy tym nowy przewód masowy z fiata 126p, wcześniej miałem problemy z zapalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie

zakladalem dzise muzyke do samochodu i jak mierzylem napiecie to na odpalonym silniku na biegu jalowym pokazuje mi 12,50 czy to nie za malo jest??? zadne kontrolki mi nie wyskakuja pali dobrze wszystko jest ok ale po podlaczeniu vaga pojawia sie blad: 17911 - Load Signal from Alternator Term. DF: Implausible Signal

P1503 - 35-00 - -

 

czym moze to bys wywolane czy to wina regulatora napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności