Skocz do zawartości
vrl

Elektryczna regulacja wysokości przednich świateł w pasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś już podejmował się takiego usprawnienia swojego wozu? Myśle że jest to dosyć bardzo potrzebne w niektórych sytuacjach i chciałbym wzbogacić swojego paska o takie wyposażenie. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to prosze o obszerne rozpisywanie sie :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest to rzecz skomplikowana. Potrzebujesz silniczków elektrycznych i czegoś, czym te silniczki wysterujesz (pokrętło do regulacji w desce).

 

Jednak jedynym i chyba ostatecznym argumentem za tym, czy założysz regulację, czy nie będzie to, czy w lampach masz miejsce na silniczki, czy go nie masz. Ja raczej skłaniam się ku temu, że producent nie przewidział możliwości założenia silniczków. I nie ma na nie miejsca. Więc chyba dlatego się nie da. Choć niewykluczone, że znajdą się reflektory dedykowane dla tego modelu, które ów bajer posiadają. Ba, możesz sobie sam pokombinować z lampami i soczewkami i regulacją. Widziałem na forum, chłopaki do B4 wykombinowali bi xenon i wyszło to bardzo ładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B2-kach były reflektory z elektryczna regulacją zasięgu,występowały bardzo rzadko..pewnie taka opcja sporo kosztowała.Od strony technicznej ,była inna ramka trzymająca reflektor , z miejscem na silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja się podepne. Przy zmianie żarówek w przednich reflektorach zauważyłem że takie silniczki posiadam ale nie podpięte. Czy ktoś z forumowiczów może prześle mi zdjęcia jak ma podpięte te silniczki i przedewszystkim do czego. Chciałem kupić orginalne "pokrętło" do regulacji śwaiteł ale nie wiem nawet czego szukać bo nie wiem jak to wygląda z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem kupić orginalne "pokrętło" do regulacji śwaiteł ale nie wiem nawet czego szukać bo nie wiem jak to wygląda z góry dziękuje za pomoc.

Ori pokrętła to raczej nie kupisz, ja adaptowałem pokrętło od golfa II. W tym ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=750899&postcount=3 poście masz plik rar ze schematem jak podłączyć. załączam również ten sam plik w formacie PDF zapożyczone od kolegi JACU6X6, myślę ze się nie pogniewa ;) Tutaj ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71852 jest ciut więcej na ten temat, ale wszystko wygląda praktycznie tak samo.

passat B3 DSC02026.JPG

golf II e3133610088045d8m.jpg

Regulacja.pdf

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to sie nazywa pomoc na forum :ok::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to sie nazywa pomoc na forum
:zakrecony: no chyba nie namieszałem zbytnio w tym opisie :DD

 

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

 

No faktycznie moglem dodać fotkę pokrętła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa szybka i konkretna pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności