Jump to content
vrl

Elektryczna regulacja wysokości przednich świateł w pasku

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś już podejmował się takiego usprawnienia swojego wozu? Myśle że jest to dosyć bardzo potrzebne w niektórych sytuacjach i chciałbym wzbogacić swojego paska o takie wyposażenie. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to prosze o obszerne rozpisywanie sie :)

Pozdrowienia

Ogólnie nie jest to rzecz skomplikowana. Potrzebujesz silniczków elektrycznych i czegoś, czym te silniczki wysterujesz (pokrętło do regulacji w desce).

Jednak jedynym i chyba ostatecznym argumentem za tym, czy założysz regulację, czy nie będzie to, czy w lampach masz miejsce na silniczki, czy go nie masz. Ja raczej skłaniam się ku temu, że producent nie przewidział możliwości założenia silniczków. I nie ma na nie miejsca. Więc chyba dlatego się nie da. Choć niewykluczone, że znajdą się reflektory dedykowane dla tego modelu, które ów bajer posiadają. Ba, możesz sobie sam pokombinować z lampami i soczewkami i regulacją. Widziałem na forum, chłopaki do B4 wykombinowali bi xenon i wyszło to bardzo ładnie!

w B2-kach były reflektory z elektryczna regulacją zasięgu,występowały bardzo rzadko..pewnie taka opcja sporo kosztowała.Od strony technicznej ,była inna ramka trzymająca reflektor , z miejscem na silniczek.

W takim razie i ja się podepne. Przy zmianie żarówek w przednich reflektorach zauważyłem że takie silniczki posiadam ale nie podpięte. Czy ktoś z forumowiczów może prześle mi zdjęcia jak ma podpięte te silniczki i przedewszystkim do czego. Chciałem kupić orginalne "pokrętło" do regulacji śwaiteł ale nie wiem nawet czego szukać bo nie wiem jak to wygląda z góry dziękuje za pomoc.

Chciałem kupić orginalne "pokrętło" do regulacji śwaiteł ale nie wiem nawet czego szukać bo nie wiem jak to wygląda z góry dziękuje za pomoc.

Ori pokrętła to raczej nie kupisz, ja adaptowałem pokrętło od golfa II. W tym ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=750899&postcount=3 poście masz plik rar ze schematem jak podłączyć. załączam również ten sam plik w formacie PDF zapożyczone od kolegi JACU6X6, myślę ze się nie pogniewa ;) Tutaj ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71852 jest ciut więcej na ten temat, ale wszystko wygląda praktycznie tak samo.

passat B3 DSC02026.JPG

golf II e3133610088045d8m.jpg

Regulacja.pdf

Edited by GURAL

i to sie nazywa pomoc na forum :ok::D

i to sie nazywa pomoc na forum
:zakrecony: no chyba nie namieszałem zbytnio w tym opisie :DD

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

No faktycznie moglem dodać fotkę pokrętła :D