Skocz do zawartości
miras82

wymina tulei wahacza dolego (banana) w B5-ktoś to robił?

Rekomendowane odpowiedzi

sam tego nie zrobisz bo nie masz odpowiednich narzędzi!!

jest mnóstwo zakładów specjalizujących się w regeneracji zawieszenia więc odwiedź jeden z nich i będzie po sprawie

swoją drogą nie sądzę, żeby tuleja z allegro 22 zł za sztukę wytrzymała choćby do wiosny.

u mnie prasowali tuleje febiego i póki co nie narzekam a śmigam ponad rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem te tuleje, żadnej prasy nie trzeba choć przyda się imadło, starą wybijasz, nową wciskasz i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
co sądzicie o wymianie tych tulejek?
swoją drogą nie sądzę, żeby tuleja z allegro 22 zł za sztukę wytrzymała choćby do wiosny.

22zł? żaden pieniądz więc można spróbować.Moze się okazać że nie jest to wcale takie złe.

wymieniałem te tuleje, żadnej prasy nie trzeba choć przyda się imadło, starą wybijasz, nową wciskasz i po sprawie
:eek::eek::eek: No pewnie że mozna młotkiem. Ale chodzi o to aby ją wbić osiowo a nie tak jak ci się pierdyknie młotkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem do wymiany 1 tulejkę w wahaczu i jeżdżę dalej (zrobiłem jakieś 15kkm). Na własne oczy nie widziałem jak to robili, ale wymontowali wahacz, wywalili starą tulejkę i wprasowali nową. W sumie sam się zastanawiam dlaczego nie próbowali mnie namówić na drugą z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kant DU....Y takie coś jest. Tuleję wymienisz a końcówka przy kole to co? To jak już tak oszczędzasz to kup lepiej najtanszy wahacz jaki jest na rynku i go załóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzam, mechanik stwierdził, że jeśli wahacz jest ogólnie w dobrym stanie to lepiej go zostawić (jeszcze fabryczny) niż wymienić na zamiennik. A nie sądzę, żeby było warto kupować 1 szt Lemfordera. Jak coś zacznie się odzywać to za jednym razem wszystko zostanie wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o wymianie tych tulejek? czy ktoś to wymieniał? jak to idzie?

http://moto.allegro.pl/item754951580..._a8_skoda.html

Witam!

Nie widze sensu. Z doświadczenia wiem że lecą tylko końcówki w wahaczach (przeguby).

1,5 roku temu jak kupiłem auto to rozpadł mi sie wahacz dolny, rozsypało się gniazdo w którym siedzi przegub. Koło sie wpadło w nadkole a auto przyszurało brzuchem. Jeszcze tak nie siedziałem w temacie Passata no i nie dopilnowałem tego. Przestraszony tą awarią profilaktycznie wymieniłem wszystkie dolne - 4 sztuki na jakieś Harty (jeszcze nie wiedziałem co to Lemforder). Po roku i poczynając od przebiegu 20 tys do 30 tys z tych czterech nowych ostał się tylko jeden. Wszystkie miały luzy na tych przegubach. Więc zalecam przemyśleć dwa razy taką decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym LMO to też nie ma takiej bajki... ja wczoraj przyjrzałem się dolnym wahaczom - tuleje (mocowanie amortyzatora) wyglądają w nich już tak, jakby miały za chwilę wyjść bokiem. Guma zerwana, tylko patrzeć aż zacznie pukać. Przyjrzałem się też dacie wymiany - walentynki 2009. Przebieg: 12kkm. Pobiłem rekord? ;)

 

btw. sztywne zawieszenie + gleba -70mm + całkiem spore przeciążenia = wymiana zawieszenia raz na rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam całkowitą serię badziewne drogi w okolicy i również zawiecha jest nowa każdej wiosny więc taki już urok passata

nigdy nie uwierzę ze ktoś zrobił 200 tysięcy na jednym zawieszeniu i nie było stuków czy tym podobne...

stukania może nie być słychać ale auto wyraźnie buja sie na zakrętach jak galareta a po wymianie zawiechy te dolegliwości ustępują

za komfort się płaci:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wg.ETKI tuleja przedniego wahacza dolnego jest osobną czescią

na alledrogo znalazlem taka tuleje http://www.allegro.pl/item768663888_tuleja_tulejka_wahacza_vw_passat_b5_audi_a4.html

http://www.allegro.pl/item754951579_vw_passat_b5_tuleja_wahacza_audi_a4_a6_a8_skoda.html

pytanie brzmi czy orientuje sie ktos czy faktycznie można ja wymienic???

dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ją wymienić ,wyminiałem ostatnio kumplowi ,przy pomocy młotka i rurki i potem zabijałem przez deseczke (nie miałem dostepu do prasy)

Czas zabawy z wymontowaniem drążka ,wybiciem tuleji ,wypiciem dużego Tyskiego ,zabiciem drugiej tuleji ,wypiciem duzego Tyskiego ,oraz z montarzem całości ok 1godz 30minut.

Tylko dobrze ja zabij równo,

 

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

Zastanów sie jeszcze czy będzie to opłacalne ,bo możesz mieć luz na drugim końcu drążka i wtedy 30zł poszło w błoto .

Zamiannik tego drążka można kupić nowy za ok 70zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafał dzieki wielkie -a kupowałes ją gdzies w wawce,bo jutro bede to bym nie musial z alledrogo zamawiac

aha i sa tam jakies znaki jak to wbijac czy patrzec na starą i tak samo wbic nową

 

bo możesz mieć luz na drugim końcu drążka

luzu nie ma na końcówce bo wczoraj zmieniałem łożysko i tylko ta tuleja jest walnięta

Edytowane przez POLMOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulej kupywał mi znajomy który pracuje w Inter-Team brał niby ją dla siebie podobno wtedy taniej wychodzi bo pracownicy maja zniżke ,koszt 70zł (tyle co koszt zamiannika całego drążka) a co do znaków to nie pamiętam ale chyba coś było ,wyjmiesz drążek to dokładnie jego wytrzyj i popatrz .

hurtownia Inter-Team Centrala jest na Mysliborskiej jest to ulica równoległa do Jagiellońskiej nie pamiętam dokładnego adresu ale są to okolice Mc Donaldsa,a ich sklep jest jeszcze w miejscowości Majdan jadąc z Warszawy w kierunku Lublina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tuleje za 58zł(made in germany)

pół godz roboty z wyjeciem i zamontowaniem wahacza

DSC03150.jpg

DSC03151.jpg

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam całkowitą serię badziewne drogi w okolicy i również zawiecha jest nowa każdej wiosny więc taki już urok passata

nigdy nie uwierzę ze ktoś zrobił 200 tysięcy na jednym zawieszeniu i nie było stuków czy tym podobne...

stukania może nie być słychać ale auto wyraźnie buja sie na zakrętach jak galareta a po wymianie zawiechy te dolegliwości ustępują

za komfort się płaci:p

Kasfalt to uwierz bo ja u ojca w passacie właśnie wymieniłem wahacz górny lewy przedni z przodu i widnieje na nim data 2002 i auto jest z 2002 roku przebieg 232kkm. Fakt auto jeździło do przeszło 200kkm po Szwecji, ale i tak wynik imponujący. w moim passacie wymieniłem już zawiasy wymieniane w 2007, oczywiście oryginały ze znaczkami audi, więc wniosek jest prosty po pierwsze jakość części na pierwszy montaż różni się od oryginalnych części zamiennych, po drugie jednak jakość dróg tez ma spore znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki po kupnie paska ostatnio wymienialem 2 gorne wahacze po obu stronach. mialy juz luzy ale jeszcze nie takie tragiczne. rok paska to 99 r. ku zdziwnieniu siedzialy orginalne wahacze rok 99 . wiec jak na dziesiecioletnie autko fajnie d:: wiec niewiem jakim cudem tyle lat wahacze siedzialy;) oczywiscie pasek mial przelatane lekko ponad 200 tys km

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że można przelatać ok 200k km na fabrycznych wahaczach. Mam paska z polskiego salonu i od początku wiem co mu dolegało. Przy 190k wymieniłem lewy górny przedni wahacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
kupiłem tuleje za 58zł(made in germany)

 

Germany to nie to samo co made in germany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka nie chce zakładać nowego tematu , mam pytanko czy uszkodzone tuleje wachaczy np. dolnych mogą powodować drgawki takie jakby lekkie boksowanie podczas ruszania bo puka mi już chyba dolny tylny lewy banan ale do tego mam szarpania ale tylko podczas ruszania może to być jakoś powiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności