Skocz do zawartości
logitech1712

Odpowietrzenie Sprzegla [porada]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vandamus

Witam Panów! A mi pękła złączka(czerwona strzałka)która powinno się wkręcić w ten plastik.Nigdzie nie mogę tego dostać.Może ma któryś forumowicz na zbyci taki łącznik?? Chętnie odkupie. Lub jak by ktoś zdjęcie miał takiej złączki,może coś się da dopasować.Pozdrawiam

wysprzeglikpassatri7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie juz po problemie niestety gładź w pompce była cala porysowana i przepszczala płyn mimo wymiany uszczelek ale nowa pompa i śmiga pasek jak rakieta wiec mogę uznać ze w końcu powrócił do żywych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jednak pompa(120zł), teraz smiga aż milo.

Vandamus w B4 i B3 są inne pompki i inne krućce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to ja mam inny problem w swoim passku tdi 131 z 6 biegowa skrzynia. Otóż po w samochodzie tym zostało wymienione sprzęgło kompletne tzn (koło dwumasowe, docisk, łożysko i tarcza). Wymieniony został też wysprzęglik na nowy firmy sachs. Wymienione zostało z dwóch powodów ponieważ dwumas zaczęło być słychać ale też objawem końca sprzęgła był fakt iż co dziwne tylko pierwszy bieg lubił sobie zgrzytnąć już nie mówie na toczącym się samochodzie ale nawet na stojącym przed bramą i włączając pierwszy bieg słychać było dość mocne zgrzytnięcie i szarpnięcie. Po wymianie tych wszystkich elementów odpowietrzeniu układu przejechaniu się było ok. Ale po kilku dniach zauważyłem, że gdy samochód się zagrzeje (nie wiem jakie to ma znaczenie) zdarza się, że jeżeli samochód się toczy to jedynka lubi sobie też zgrzytnąć, a zdarza się, że i na postoju też chodź to bardzo rzadko. Ewidentnie wygląda to tak jakby nie było do końca dosprzęglone. I teraz moje pytanie czy przyczyny szukać w odpowietrzaniu bo słyszałem, że to dość ciężko się odpowietrza czy gdzie indziej????

 

PRZEPRASZAM ZA PODWAJANIE TEMATU ALE NIE WIEDZIAŁEM GDZIE GO UMIEŚCIĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to ja mam inny problem w swoim passku tdi 131 z 6 biegowa skrzynia. Otóż po w samochodzie tym zostało wymienione sprzęgło kompletne tzn (koło dwumasowe, docisk, łożysko i tarcza). Wymieniony został też wysprzęglik na nowy firmy sachs. Wymienione zostało z dwóch powodów ponieważ dwumas zaczęło być słychać ale też objawem końca sprzęgła był fakt iż co dziwne tylko pierwszy bieg lubił sobie zgrzytnąć już nie mówie na toczącym się samochodzie ale nawet na stojącym przed bramą i włączając pierwszy bieg słychać było dość mocne zgrzytnięcie i szarpnięcie. Po wymianie tych wszystkich elementów odpowietrzeniu układu przejechaniu się było ok. Ale po kilku dniach zauważyłem, że gdy samochód się zagrzeje (nie wiem jakie to ma znaczenie) zdarza się, że jeżeli samochód się toczy to jedynka lubi sobie też zgrzytnąć, a zdarza się, że i na postoju też chodź to bardzo rzadko. Ewidentnie wygląda to tak jakby nie było do końca dosprzęglone. I teraz moje pytanie czy przyczyny szukać w odpowietrzaniu bo słyszałem, że to dość ciężko się odpowietrza czy gdzie indziej????

 

PRZEPRASZAM ZA PODWAJANIE TEMATU ALE NIE WIEDZIAŁEM GDZIE GO UMIEŚCIĆ.

umieść go tu:

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi pękła złączka(czerwona strzałka)która powinno się wkręcić w ten plastik.Nigdzie nie mogę tego dostać.Może ma któryś forumowicz na zbyci taki łącznik??

 

 

Czyzby chodzilo o ten zaznaczony na zalaczonym przeze mnie rysunku element? Moj mechanik stwierdzil, ze przyczyna wycieku u mnie jest wlasnie ten element. Udalo Ci sie to znalezc? Podobno mozna to dostac jedynie z cala rura a koszt w ASO rzedu 300 PLN.

 

Dodatkowo w trakcie szukania wycieku kiedy druga osoba pompowala sprzeglem zza kierowny slyszalem bedac pochylonym nad silnikiem krotki odglos wypychanego badz zasysanego powietrza z kazdym nacisnieciem sprzegla, nie jestem pewien kierunku. Czy to normalne???

 

wysprzeglikpedalsprzegl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wysprzeglikpedalsprzegl.jpg

Edytowane przez woren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Panwie a ja mianowicie mam taki problem ze sprzęgłem ,a co dziwne pierwszy raz się spotkałem z takim problemem jakim jest że sprzęgło wysprzęgla ale nie ciągnie ,są momenty że auto jedzie i nagle ślizg i niema bata a żeby żółw miał jakiekolwiek problemy z wyprzedzeniem auta po prostu nie chce jechać a poza tym jak wciskam sprzęgło jest cisz a jak puszczam łomotanie co ważniejsze było wymieniane koło zamachowe łożysko oporowe i docisk na nowe oczywiście w warsztacie mechanicznym jakieś trzy miechy temu oczywiście mowa o skrzyni z hydraulicznym popychaczem po przejechaniu 140km zaczeło się ślizgać i koniec jazdy po odczekaniu paru minut znów załapało i jazda przez 1km i na nowo Co może być przyczyną bo ja nie mam pojęcia o co chodzi oczywiście auto to PASSAT B3 1,8 benzyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, bo mam problem ze sprzęgłem - czasami nie wysprzęgla, pedał rano jest w połowie luźny- zapowietrzone sprzęgło. Odpowietrzyłem było ok 1dzien i znowu pupa- czyli gdzieś się powietrze dostaje. Nie ma żadnych ubytków płynu, czyli według mojego rozumowania mogę wykluczyć wysprzęglik ten przy skrzyni(z tego co czytałem na forum byłyby ubytki) czyli mogę postawić na pompkę przy pedale i ją wymienić na nową

 

Proszę o odpowiedzi czy mam dobry tok rozumowania, bo chce zamówic nową pompkę

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu czy jest powyżej wężyka zasilającego pompkę,

Są dwa odpowietrzniki, jeśli wysprzęglik cieknie to dopiero po jego odkręceniu będzie widać wyciek, ja bym pokusił sie na początek o zestaw naprawczy pompki jak problem nie zniknie to nowy wysprzęglik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ciężko jest wymienić wszystkie oringi ?

 

edit: ale z tego co czytam, to jeżęli nie ma ubytków płynu to na 99% nie wysprzęglik(ten przy skrzyni) tylko pompka... chyba pokuszę się o kupno nowej pompki

Edytowane przez Pasik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero problemów,najciężej to zdjąć zabezpieczenie sprężynowe a reszta to tylko wyjmujesz stare i wkładasz nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może, czy znajdę na forum jakąś poradę, ew rysunek z etki ?

 

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam naprawdę nie ma filozofii...na zdjęciu masz co wchodzi w skład reperaturki.

W pompie jest o tyle lepiej niż we wysprzęgliku że jest właśnie to zabezpieczenie sprężynowe które łatwo wyjąć.Chociaż z tego co widzę to w intercarsie są też reperaturki do wysprzęglika-drugie zdjęcie.

attachment.php?attachmentid=56631&stc=1&d=1310583231

attachment.php?attachmentid=56632&stc=1&d=1310583453

ws_serve_pic.php.jpg

[[[.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2009 o 21:37, grześB3 napisał:

odpowietrza sie od najdalszego punktu :)

 

"ojciec ma 2 zmianę jutro to będzie mi machał pedałem mam nadzieje ze to ostatecznie zamknie ten temat ważne ze odpowietrznik znalazłem :P" w takim razie zycze powodzenia :)

Witam. Podepne się po temat choć stary ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to jest w passacie B6. A mianowicie czy posiada ktoś opis bądź foto gdzie znaleźć odpowieczniki oraz jak można wymienić pompę sprzęgła? 

Edytowane przez bubu81
Brak wpisu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może pomóc? Synek wracał z pracy i po zmianie z biegu wyższego na niższy wpadł mu pedał sprzęgła w podłogę, auto normalnie odpala biegi wchodzą przy odpalonym silniku Passat b6 2.0 140 koni 2006 rok czy walneła tarcza? Co mogło się stać? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności