Skocz do zawartości
logitech1712

Odpowietrzenie Sprzegla [porada]

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze i niestety nic nie dało wiec nie wiem co dalej
siemka Wiesław sprawdzałeś czy stan płynu jest ok? A może pompkę masz uszkodzoną lub wysprzęglik.Napisz co jest teraz po tym odpowietrzaniu.Płyn z odpowietrzników leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik jest nówka sztuka stan płynu też jest ok bo dolewam cały czas ubytków tez niema ani wycieków nie wiem już kurna Felek :( może to ta Pompka co jest za zbiorniczkiem płynu chłodniczego

Edytowane przez logitech1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuurrrr..... wsiadam dzis rano do auta i znow mi pedal od sprzegla wpadl.... 3 dni temu mialem to samo ale odpowietrzylem i bylo ok...do dzis... ma ktos moze jakis pomysl? dodam ze pod pedalem sucho ,takze nie ma wyciekow, i na 1 rzut oka pod maska tez nie widze zeby gdzies lecialo;/ musze odkrecic wysprzeglik i moze pod nim leci mi do srodka skrzyni i dlatego nie widze wyciekow...uhh ten passat mnie wykonczy nerwowo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie na nic się zda, jeśli będzie nieszczelność w układzie.

W tym przypadku podczas uwalniania pedału sprzęgła, za każdym razem zasysana jest minimalna ilość powietrza. Poprzez pompkę albo siłownik. Najpierw to trzeba naprawić a potem odpowietrzyć....... po raz ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowisz JAFO, takze jutro ide szukac nieszczelnosci,najprawdopodobniej wysprzeglik jest nie szczelny bo jak zmienialem sprzeglo 2 miesiace temu to byl lekko wilgotny wiec pewnie przyszla pora na niego... tak wiec jutro dam znac co i jak

Edytowane przez grześB3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu trzeba odpowietrzyć cały układ wraz z hamulcami, bo to przecież jeden obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron77 na pewno trzeba...ale jak sie naprawi ;) wszystko bylo OK i nagle mi pedal sprzegla wpadl po nocy wiec na pewno nie jest to wina tylko zapowietrzonego ukladu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie ci uszczelniacz na tłoku tej pompy, a ta dziurka ma za zadanie wypuścić powietrze spod harmonijki kiedy naciskasz pedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. odkrecilem wysprzeglik, i coz...caly mokry , rozlozylem go , i widac ze tloczek przepuszcza ,takze zestaw naprawczy trzeba zamowic,z tego co na szybko wczoraj widzialem to tylko w Inter Cars dostane,hans Prise'a czy jakos tak ;) zamowie, wymienie i dam znac czy pomoglo :) pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik od siłownika sprzęgła naprawiony zestawem naprawczym nic nie cieknie a dalej kłopot ten sam a w gumie zestawu naprawczego brak tej dziurki i oczywiscie bylo odpowietrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak odpowietrzalem samym odpowietrznikiem przy wysprzegliku to byla kicha byl plyn sam bez powietrza, ale musialem odpowietrzyc jeszcze pompe za zbiorniczkiem od plynu chlodniczego i dopiero jak ja odpowietrzylem ,pedal sprzegla ozyl, odpowietrzylem jeszcze raz wysprzeglik i dopiero zadzialalo,takze musi Ci dzialac tylko zle odpowietrzasz,sprawdz tez czy w ogole pompuje Ci plyn,tzn. odkrec odpowietrznik i niech ktos nacisnie na pedal sprzegla kilka razy jak nie poleci plyn to widocznie nie pompuje,czyli wychodziloby na to ze zle cos zlozyles. nie zapomnij podlozyc szmatki jak odkrecisz odpowietrznik,aby plyn nie zachlapal komory,bo jest zracy ;) sprobuj i napisz co i jak;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompuje chłopie fontanna nie mała ale za cholerę nie wiem co i jak już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zle odpowietrzasz w takim razie ,skoro pompuje. sprawdzales tez w jakim stanie jest wysprzeglik ten na skrzyni biegow? mi wlasnie on padl i jak odkrecilem go ,sciagnalem zielona gume z trzpienia to pod spodem pelno plynu bylo ,a tez pompowal;) jesli jest szczelne to musi dzialac,nie ma ch**a zeby nie dzialalo;) pompujesz pedalem w calym jego zakresie pracy gora-dol z 10 razy, nastepnie gdy pedal jest w dolnym polozeniu odkrecasz odpowietrznik ten za zbiorniczkiem i czekasz az zleci plyn z powietrzem/plyn/powietrze(jak bylo w moim przypadku),zakrecasz szczelnie odpowietrznik ,i robisz tak poki nie zacznie leciec sam plyn. jak juz bedzie ok, zrob to samo z odpowietrznikiem na skrzyni. i wtedy musi byc ok, innej opcji nie widze. ja wajchowalem pedalem z 30 min zeby odpowietrzyc ,obeserwuj czy pedal twardnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie tez zaczęly sie schodki. Pedał co jakis czas zostawał w podłodze, więc myśle - odpowietrze.

Odpowietrzyłem na wyprzęgniku, ale cały czas leciała piana.

Po tej operacji pedał już zostal w podłodze. Wyjąłem wyprzęgnik, jest suchy i czysty.

Znowu próbowałem odpowietrzyć i to samo.

Na pompie nie ma u mnie żadnego odpowietrznika. Wchodzi tylko z góry wężyk od zbiorniczka, a na końcu pompy wychodzi przewód do wyprzęgnika. Zamówiłem nową pompe i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagladales pod ta zielona gumke??? bo ja akurat mialem ja przerwana i bylo widac ze jest mokro ,2 sprawa nie koniecznie musi z tego leciec, moze poprostu zasysac powietrze (stad piana przy probie odpowietrzenia) wiec ja na Twoim miejscu najpierw bym zamowil zestaw naprawczy do tego,koszt : o.k 30zl,tansze od pompy ;)

 

741290312.jpgw500.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności