Skocz do zawartości
logitech1712

Odpowietrzenie Sprzegla [porada]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem Szukałem na forum Ale nie wiem czy nie umie czy po prostu niema bo niestety nie znalazłem wiec postanowiłem napisać czy mógłby ktoś mi podsunąć jakieś zdjęcie gdzie znajduje się odpowietrznik sprzęgła bo słyszałem ze jest oddzielny jak do wysprzeglika sprzęgło hydrauliczne ze wspólnym zbiorniczkiem do układu hamowania Byłem u Mechanika i powiedział ze sprzęgło ma oddzielny odpowietrznik lecz nie mogę go znaleźć za pomoc dziękuje

 

 

Autko to Passat B3

Edytowane przez logitech1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logitech1712 szukaj przy skrzyni biegów tam gdzie jest umocowany ten wysprzeglik.

Powinien być na wysprzęgliku,może jest urwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o odpowietrznik na wysprzegliku ?

tak tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa bo mechanior powiedział ze sprzęgło ma oddzielny chyba ze taki z niego mechanik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na wysprzęgliku czasami jest jeszcze na przewodzie który zasila wysprzęglik.

Raczej innej opcji nie ma.

obejrzyj tego linka

http://www.allegro.pl/item742976012_wysprzeglik_pompa_sprzegla_passat_b3_2_0_16v.html

Edytowane przez autozibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez 2 dni temu walczylem z odpowietrzeniem, schodze rano do auta chce ruszyc a tu pedal mi wpadl w podloge, po nocy, myslalem ze mam gdzies przerwany przewod i plynu nie ma ale ku mojemu zdziwieniu po dolniu plynu i odpowietrzeniu wszystko hula...ja mam u siebie 2 odpowietrzniki od sprzegla, jedno na skrzyni a drugie na sciance grodziowej (idzie do niego wezyk od zbiorniczka z plynem ) najpierw musialem odpowietrzyc ten przy zbiorniczku i pozniej ten na skrzyni i jakos dziala :) i plyn nie ucieka...nie wiem dlaczego mi sie zapowietrzylo te sprzeglo ,ale wazne ze dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na wysprzęgliku czasami jest jeszcze na przewodzie który zasila wysprzęglik.

Raczej innej opcji nie ma.

jest też opcja że masz dwa tzw wysprzęgliki- jeden odchodzi od pedału hamulca a drugi przy skrzyni i automatycznie trzeba odpowietrzać dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest też opcja że masz dwa tzw wysprzęgliki- jeden odchodzi od pedału hamulca a drugi przy skrzyni i automatycznie trzeba odpowietrzać dwa
sorki ale nie szłyszałem o tym.Od pedału sprzęgła odchodzi pompa hydrauliczna która porusza wysprzeglik który jest zamocowany na skynce biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pedału sprzęgła odchodzi pompa hydrauliczna
(bądź siłownik wymuszający) ale jak go zwał tak zwał ale przy nim też jest odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem odpowietrznik od sprzęgła :D jutro będę odpowietrzał jeśli można to czy musiałby odpowietrzać jeszcze wysprzeglik skoro dziś go odpowietrzyłem ? :) jeśli tak to proszę powiedzieć w jakiej kolejności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie dasz rady , musi ci ktoś pedałem wajhować, niepowinno mieć znaczenia co pierwsze , najlepiej na przemian, raz popuszczasz śrubkę na pompce raz na siłowniku, i sprawdż czy na pewno leci płyn przewodem zasilającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem odpowietrznik od sprzęgła jutro będę odpowietrzał jeśli można to czy musiałby odpowietrzać jeszcze wysprzeglik skoro dziś go odpowietrzyłem ? jeśli tak to proszę powiedzieć w jakiej kolejności :
zasada odpowietrzania jest taka,że zaczyna się zawsze od najdalej położonego punktu od zbiorniczka z płynem.Czyli w tym przypadku zaczynasz od wysprzęglika a kończysz na pompie sprzęgła...:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem to w takiej kolejnosci (zaznaczylem na foto odrazu gdzie w 1.8 ABS znajduja sie odpowietrzniki do sprzegla;) )

 

1866kwrppassatb3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasada odpowietrzania jest taka,że zaczyna się zawsze od najdalej położonego punktu od zbiorniczka z płynem.Czyli w tym przypadku zaczynasz od wysprzęglika a kończysz na pompie sprzęgła...

 

Ciekawe. I pomyslec ze jeszcze parę minut temu dał bym sobie ręke obciąc że robi to się własnie na odwrot. Zaczynasz od zbiorniczka i dalej kolejno aż do końca układu, wypychając powietrze na kolejnych odcinkach aż wreszcie na ostatnim elemencie układu zacznie wypływac czysty płyn bez powietrza.

Widocznie się myliłem :)

 

Koledzy, jak to jest naprawdę?

Który z nas ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec ma 2 zmianę jutro to będzie mi machał pedałem :D mam nadzieje ze to ostatecznie zamknie ten temat :D ważne ze odpowietrznik znalazłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrza sie od najdalszego punktu :)

 

"ojciec ma 2 zmianę jutro to będzie mi machał pedałem mam nadzieje ze to ostatecznie zamknie ten temat ważne ze odpowietrznik znalazłem :P" w takim razie zycze powodzenia :)

Edytowane przez grześB3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iekawe. I pomyslec ze jeszcze parę minut temu dał bym sobie ręke obciąc że robi to się własnie na odwrot. Zaczynasz od zbiorniczka i dalej kolejno aż do końca układu, wypychając powietrze na kolejnych odcinkach aż wreszcie na ostatnim elemencie układu zacznie wypływac czysty płyn bez powietrza.

Widocznie się myliłem

ojjjj grypsik już ręki byś nie miał ... hi hi hi

 

 

Wiesław dziękuję za punkcik ...:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie się musieli sporo nawachlować żeby odpowietrzyć sprzęgło wciskając na pedał. Gdzieś opisywałem na forum jak odpowietrzyć pompką od mydła w płynie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i niestety nic nie dało wiec nie wiem co dalej czy coś jeszcze może być powodem ???

Edytowane przez logitech1712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności